ZABAWA

Weekend z cylindrami. :)

Mama Kubusia12 comments660 views
Miniony weekend był czasem całkowicie OFFLINE- bez telefonu, bez komputera, bez maszyny do szycia. Cały swój czas wpełni poświęciłam Kubie i były to chwile pełne radości, uśmiechu, buziaków i rozmów. Ten czas umilały nam również sensoryczne cylindry firmy GOKI, które otrzymaliśmy od kidy.pl.

Uwielbiamy z Kubą drewniane zabawki.Czym jednak są cylindry dotykowe? Co kryje się pod tą tajemniczą nazwą? To nic innego jak deseczka z wgłębieniami, do których należy dopasować cylindry. Każdy cylinder i każdo wgłębienie wykonane są z innego materiału, są inne w dotyku. Mamy drewno, gumę, plastik, kawałek materiału, jest nawet papier ścierny. Oczywiście początkowo Kuba układał wszystko jak leciało, po czym zrzucał i układał od nowa. Dopiero dziś, na spokojnie posiedzieliśmy i załapał o co w tym chodzi. Nie zawsze udawało mu się dopasować odpowiedni cylinder, ale uwierzcie, że starał się jak mógł. ;)
Gra ma na celu wyostrzenie zmysłu wzroku, a przede wszystkim zmysłu dotyku u dziecka. Dotykając poszczególnych cylindrów i wgłębień maluch poznaje różne materiały, z których są wykonane. Cylindry są bardzo kolorowe, co również przyciąga uwagę dziecka. A wykonanie? Świetne. To świetne ćwiczenia, u nas się przyjęły. ;)
A jak Wam podobają się nasze cylindry? Możecie zakupić je tutaj, na stronie kidy.pl, do odwiedzenia której serdecznie Was zapraszam. Po za zabawkami znajdziecie tam całą masę innych produktów.