DIYDO DRUKUDOMOWE PRZEDSZKOLE

Domowe przedszkole: zadania dla trzylatka do druku.

Mama Kubusia8 comments11953 views

Czym pożytecznie zająć w domu trzylatka, który nie chodzi do przedszkola? Przygotować dla niego “domowe przedszkole“!

WP_20150817_22_21_00_Pro

 

Kuba- jak każde dziecko w jego wieku- uwielbia różnego rodzaju kolorowanki, książeczki z zadaniami i naklejkami. Jednak większość tych, które można kupić w sklepach i księgarniach jest tak oklepane, że pewnego dnia załamałam ręce i postanowiłam stworzyć Kubie spersonalizowane zadania dla dzieci. W programie graficznym (PhotoFiltre) wybrałam format A4 i zaczęłam tworzyć, skupiając się na tym, by rozwiązywanie małych zagadek i nauka nowych rzeczy sprawiała Kubie przyjemność- w efekcie czego w ćwiczeniach jest sporo samochodów.

Początkowo planowałam stworzyć z tych grafik fotoksiążkę- tak jak było to w przypadku stworzonego przeze mnie alfabetu dwulatka (klik) i encyklopedii dla dwulatka (klik). Po chwili zastanowienia uznałam jednak, że pomysł nie ma głębszego sensu, ponieważ po przeleceniu wszystkich zadań książka stałaby się w połowie bezużyteczna. A i błyszczące kartki ciężko byłoby pomalować bez brudzenia rąk. Dlatego też postanowiłam wydrukować te zadania przy użyciu zwykłej drukarki komputerowej.

Poniżej znajdziecie wszystkie grafiki, które na chwilę obecną przygotowałam dla Kuby. Po kliknięciu w każdą z nich ujrzycie ją gotową do wydruku w formacie A4. Może komuś się przyda.

Untitled 1

Untitled 2

Untitled 3

Untitled 4

Untitled 5

Untitled 6

Untitled 7

Untitled 8

Untitled 9

Untitled 10

Untitled 11

Untitled 12

Untitled 13

Untitled 14

Untitled 16

Untitled 17

Untitled 18

Untitled 19

Untitled 20

Untitled 22

Untitled 23

Untitled 24

Untitled 25

Untitled 26

Untitled 27

Untitled 28

Untitled 29

Untitled 30

Untitled 31

 

  • Anonim

    Super karty z zadaniami:) moj maluch ma co prawda 2 latka ale mysle ze procz liczenia kropek i malowania to poradzilby sobie z moja mala pomoca. Napewno wydrukuje i skorzystamy:)

  • Zacięłam się na jednym. Tam była Dora, Świnka Peppa i kto?

  • Super karty, ale mam pewną sugestię, taka merytoryczna rada od praktykującej pedagożki ; ) Wywal to pisanie po śladzie. 3-latek nie ma na tyle rozwiniętej małej motoryki, żeby to zrobić i zaburza proces jej rozwoju. Skup się na kolorowaniu połamanymi, malymi kredkami, malowaniu na dużym formacie, wydzieraniu kształtów paluszkami. Na pisanie po śladzie przyjdzie czas za jakieś 3 lata ; )
    I czemu “czego nie wolno dotykać?” to wytwarza pewne bariery w głowie. Nie lepiej zamienić to na coś “co może być niebezpieczne dla dzieci?” “czym nie powinny bawić się dzieci?”

  • Szukałam kiedyś czegoś podobnego do druku-nie znalazłam, kupiłam mu czu czu różne zagadki. Dziękuję Ci bardzo, Rysiek się ucieszy z takich zabaw:)

  • Pingback: Przedszkole, czy dom – co zrobić z trzylatkiem? | Panna Karolina()

  • Zasada jest taka, że dziecka w przedszkolu, a trzylatka na pewno uczymy pisać jedynie drukowanymi literami. Takie są nawet wytyczne MEN. Potem do podstawówki trafiają dzieci, które były uczone liter pisanych w różnych formatach, a nauczyciele format ujednolicają i dzieci mają problemy. Poza tym zbyt wczesne wprowadzanie litery w kilku kształtach i wersjach utrudnia naukę czytania.