URODA

Ekozuzu – poznaj Bio i Eco kosmetyki.

Mama Kubusia864 views

Tak, otworzyłam się na świat kosmetyczny!

IMG_20151011_171103

Kosmetyki ekologiczne od ekozuzu.pl otrzymałam od mojego ukochanego portalu VitWoman.  Początkowo podeszłam do tego z małym dystansem, bo jakoś nigdy nie kręciła mnie kwestia ekologii, ekologicznego jedzenia, czy stylu życia „eko”. No po prostu nie mój klimat. Swoje uprzedzenia postanowiłam jednak odłożyć na bok i sprawdzić na własnej skórze, co jest grane. ;)

IMG_20151011_171159

Kredka do oczu i ust Couleur Caramel.

O, brązowej kredki jeszcze nie miałam, ani do ust, ani do oczu – zatem ciężko mi porównać ją z innymi tego typu produktami. Z moich doświadczeń jednak wnioskuję, że sprawdza się całkiem nieźle. Ja użyłam jej jako „cienia” do powiek, serio. Uwielbiam wszelkiego rodzaju brązowe i cieliste cienie, więc nie mogłam oprzeć się pokusie. Kredka kosztuje ile kosztuje i ktoś mógłby spytać – dlaczego? Ano dlatego, że wszystkie składniki wchodzące w jej skład sąd pochodzenia organicznego. Mowa między innymi o: wosku pszczelim, maśle shea, czy bisabolu. Kredka dostępna jest w siedmiu kolorach: oliwkowym, czarnym, granatowym, granatowym, białym, siwym i fioletowym.

IMG_20151011_171159

Eye-liner BIO Couleur Caramel.

Linerów przerobiłam całe setki, naprawdę. Używam ich od jakichś dziesięciu lat i byłam pewna tego, że już nic nie będzie w stanie mnie zaskoczyć. Od niechcenia więc postanowiłam użyć eye-liner’a Couleur Caramel, myśląc sobie „e tam, pewnie liner jak liner…”. I nagle BUM! WOW! W przeciwieństwie do liner’a, który towarzyszył mi na co dzień- ten od Ekozuzu zasycha dosłownie w kilka sekund. Mało tego, przy jego aplikacji naprawdę trudno popełnić błąd. Mało? A jak dodam, że wystarczy jedna warstwa, aby efekt był satysfakcjonujący, a kreska idealnie czarna? Dodam jeszcze, że wystarczy jedno delikatne przetarcie mokrą chusteczką i po eye liner’ze nie ma ani śladu! Jak deklaruje producent – aż 98,9% procent składników jest pochodzenia naturalnego. Są to między innymi: hydrolat z kwiatów dzikiej róży, olej z liści aloesu, gliceryna, żywica akacji i masło shea. Ten eye-liner stał się jednym z moich hitów kosmetycznych tego roku.

IMG_20151011_171233

Matowy lakier do paznokci Couleur Caramel.

Trafił mi się odcień Blueberry. Ciemny, strasznie wydajny lakier. Szybko schnie i nawet przy moim trybie życia – nie odpryskuje się zbyt szybko. U Ekozuzu znajdziecie aż siedemnaście kolorów lakierów, które pozbawione są parabenów, formaldehydu, toluenu, oraz kalafonii. Prawdę mówiąc wiem jedynie, czym są parabeny i wiem, że są złe. Podejrzewam więc, że skoro lakier pozbawiony jest tych innych rzeczy, to tylko na plus dla niego.

IMG_20151011_171103

Jeśli uwielbiacie naturalne kosmetyki, szczerze zachęcam Was do zajrzenia do Ekozuzu. I naprawdę z czystym sumieniem, ochoczo wręcz polecam Wam eye-liner i jestem pewna, że będziecie z niego zadowolone.