ZABAWA

TOP 5: ULUBIONE ZABAWKI KUBY.

Mama Kubusia1 comment249 views

Jakie zabawki są dla Kuby numerem jeden?

Plastikowe tory i lokomotywy z serii „Tomek i przyjaciele

Kuba pierwsze dwa zestawy przygarnął latem minionego roku i już wtedy wiedziałam, że będzie to strzał w  dziesiątkę. Ogromna fascynacja Kuby pociągami nie minęła i z czasem przygarnął kolejny zestaw, kolejne lokomotywy, kolejne wagoniki. Na początku budował sobie z torów małe kółeczka, a teraz buduje ogromne figury, w efekcie czego pociągi rozjeżdżają się po całym pokoju. Oczywiście nie ma niczego gorszego niż moment, w którym na torach powstanie wyrwa – pisków i płaczu nie ma końca. Kuba jest chłopcem, który denerwuje się niezwykle szybko. Mimo tego, tory rozkładane są codziennie, po kilka razy.

Złoty pociąg odnaleziony!!! 🚂 🎁 😂 #fisherprice #tomekiprzyjaciele

A photo posted by Karolina Lewandowska (@mama__kubusia) on

Drewniane tory i wagoniki na magnesy

Drewniane zabawki chyba nigdy nie stracą swojego uroku. Na liście ulubionych zabaw Kuby są one zaraz po kolejce Tomka. Oczywiście samo ułożenie drewnianych torów i zabawa połączonymi wagonikami to nie koniec. Kuba bardzo lubi kiedy bawię się z nim i z drewnianych figur układamy domki, stawiamy drzewa. Czasem bawimy się w szpital, a wtedy prostokątne domki pełnią rolę łóżka, a choinki – kołdry. Oczywiście serduszko dla mamy też musi być.

Taki poranek. ❤

A photo posted by Karolina Lewandowska (@mama__kubusia) on

 

IMG_20151127_174552_1448642780074

Plastikowe klocki

Z plastikowymi i drewnianymi torami nie jest w stanie wygrać żadna zabawka i żadna nie zajmuje Kuby na tak długo. Jednak plastikowe klocki zawsze są u nas mile widziane. Zarówno te tradycyjne, z których układamy domki i wysokie wieże (najlepiej takie wyższe niż Kuba!), jak i te, które pełnią funkcję domina, czy klocki z kolcami, które można ze sobą łączyć. Na szczęście dla moich stóp – Lego udaje nam się do tej pory skutecznie unikać, choć wiem, że ten moment i tak kiedyś nadejdzie.

A photo posted by Karolina Lewandowska (@mama__kubusia) on

 

IMG_0516

IMG_0529

Ciastolina

Które dziecko nie lubi zabawy ciastoliną? Chyba żadne. Kuba też lubi to zajęcie. Szczególnie kiedy pomiesza już wszystkie kolory ze sobą, albo obkleja ciastoliną zabawki. Ja lubię to zdecydowanie mniej – w końcu to na mnie spada obowiązek zbierania małych kuleczek ciastoliny z całego domu, albo zdzieranie jej z zabawek.

Ach ta ciastolina… ;)

A photo posted by Karolina Lewandowska (@mama__kubusia) on

Samochody

Jak na chłopca przystało Kuba uwielbia samochody. Zarówno te małe, jak i te duże, a w efekcie tego kolekcja jest całkiem spora i wciąż się powiększa. Ulubioną zabawą Kuby jest stawianie samochodzików obok siebie (robi sobie z nich wielkie pociąg od jednego, do drugiego końca pokoju). Oczywiście jedyny problem jaki czasem z tego wynika to ich zbieranie. „Mamusia, pomoooożesz miii?” słyszę kilka razy dziennie.

A czy lubi bawić się Twoje dziecko?

  • U nas ostatnio hitem są puzzle, takie malutkie. Ciągle mnie to zadziwia, bo w sumie przypadek sprawił, że trafiły w ręce mojej 3,5
    letniej córki. Przez długi czas nie było zainteresowania, aż przyszedł ten dzień… Ciastolina i klocki też są ok, no i zabawa w mamę
    i tatę.