MOŻE NAD MORZE?

DLACZEGO WARTO ODWIEDZIĆ WŁADYSŁAWOWO POZA SEZONEM?

Mama Kubusia8 comments929 views

Wydaje Ci się, że najlepiej spędzać czas nad morzem w lipcu i w sierpniu? Mylisz się!

Tak już jakoś się utarło – wakacje, to nad morze. I tym sposobem pod koniec czerwca, bądź na początku lipca tysiące polaków wsiada w samochody, czy pociągi i kieruje się nad morze. Nie da się ukryć, że Władysławowo jest jednym z miejsc na mapie Polski, do którego turyści przyjeżdżają latem najchętniej. I choć wakacje zaczynają się już pod koniec czerwca, kulminacyjnym momentem, w którym jest tutaj najwięcej turystów jest druga połowa lipca i pierwsza połowa sierpnia. Wtedy kolejki w sklepach są gigantyczne, ulice zapchane, a na plaży brakuje wolnych miejsc.

IMG_20160508_101741

IMG_20160508_101744

IMG_20160508_102952

Czy warto odwiedzić Władysławowo po za sezonem?

Odpowiedź na to jest prosta – oczywiście, że tak.  Dodatkowo uważam, że koniec maja i czerwiec, oraz początek września – są zdecydowanie lepszym okresem na wakacje nad morzem. Dlaczego?

Tanie noclegi we Władysławowie

Każdemu z nas zależy, żeby za kwaterę nad morzem zapłacić możliwie najniższą cenę. Jednak w szczycie sezonu pojęcie „tanie noclegi we Władysławowie” po prostu nie istnieje. Wszystko jest przepełnione, w efekcie czego trudno znaleźć jakiekolwiek wolne pokoje – chyba, że na obrzeżach miasta. Jeżeli znajdzie się coś wolnego bliżej morza, warte będzie naprawdę ładnych pieniędzy za dobę. Po za sezonem noclegi we Władysławowie są zdecydowanie niższe.

Po za zdecydowanie niższymi cenami pokoi, jest jeszcze kilka innych pozytywów, które przemawiają za tym, aby do Władysławowa wybrać się po za szczytem sezonu letniego. Spójrzmy chociażby na pogodę – jeśli do pisze, to w maju i czerwcu (a później we wrześniu) również można założyć strój kąpielowy i rozłożyć się na plaży. Słońce o tej porze roku wydaje się nie grzać tak mocno, a tym samym nie opalać, jednak w praktyce jest zupełnie inaczej. Leżąc na plaży bez skwaru, jaki ma miejsce w lipcu – również można się opalić.

Wybierając się do Władysławowa po za sezonem możemy liczyć również na spoooro miejsca na plaży. Nie ma bitwy o miejsce blisko morza, nikt nie rozstawia parawanów o wschodzie słońca. Można przyjść na plażę o dowolnej godzinie i bez problemu rozłożyć się z kocykiem.

IMG_20160508_103520

IMG_20160508_104444

IMG_20160508_105408

Masz jeszcze wątpliwości?

 • Aga

  Zależy co kto lubi. Byłam kiedyś z rodziną we Władysławowie na początku września. Ciężko było znaleźć jakieś lokum z wyżywieniem, bo większość czynna tylko w sezonie. Pogoda była kiepska, te opustoszale deptaku, nieczynne automaty latem tętniące życiem, mnie odstraszaly. Dobrze, ze mieliśmy samochód, więc zwiedzaliśmy wszystko dookoła co się dało. Ale to nie były wakacje życia ;)

 • Kama

  wszystko ma swoje plusy i minusy :) wszystko o czym piszesz się zgadza ale z drugiej strony woda jest zimna więc fani kąpieli nie skorzystają, jak sama pisałaś w poprzednim wpisie, wszystko jest zamknięte a wyjeżdżając na wakacje nie chcemy stać przy garach, patrząc na ceny w sezonie fakt,jak na warunki nad polskim morzem to jest masakra, jeśli ludzie faktycznie rzucaliby się na wyjazdy przed lub po sezonie to ten sezon nie trwalby 2-3 miesiące ale dwa razy tyle więc mieszkańcy nadmorskich miejscowości zdecydowanie dłużej psuliby sobie nerwy przez turystów ;) można by tak wymieniać i wymieniać. absolutnie nie hejtuję Twojej opinii, mieszkam w dużym mieście i też mam do czynienia z turystami zachowujacymi się jak święte krowy i wkurzającymi miejscowych na maxa ale ale czasem warto też spojrzeć na to z drugiej strony ;) w końcu my, wyjeżdżając gdziekolwiek jako turysta, też możemy wkurzać miejscowych ;)

  • Dokładnie ;) Dlatego trzeba umieć się zachować. ;)

  • Kama

   otóż to ;) niestety większość ludzi tego nie potrafi. dwa lata temu była w jastrzębiej właśnie w sierpniu więc sezon w pełni i naprawdę, niektórzy ludzie to taki motłoch, że szkoda słów ;)

  • To poczekaj na mój wieczorny wpis. :D

 • Och jak cicho, pusto i spokojnie…….Tak to można wypoczywać, zwłaszcza jeśli tak dopisze pogoda :)