URODA

Na czym polega zabieg Olaplex?

Mama Kubusia643 views

Mamy doskonałą wiadomość dla wszystkich, których włosy potrzebują natychmiastowego ratunku.

 

Zabieg Olaplex odżywi, wzmocni i całkowicie zregeneruje nawet najbardziej zniszczone włosy.

Olaplex – podstawy

Aby zrozumieć działanie zabiegu Olaplex, warto przyjrzeć się samej strukturze włosa. Każdy pojedynczy włosek zbudowany jest z łańcuchów keratynowych. To właśnie keratyna pozwala zachować ich odpowiedni stan. Łańcuchy te są podtrzymywane przez mostki dwusiarczkowe i to one zapewniają gładkość, sprężystość każdego włosa. Jeśli zostaną zerwane, włosy stają się łamliwe, poszarpane, maja tendencję do puszenia się, są zwyczajnie zniszczone.

Trzeba przy tym wspomnieć, że to my sami doprowadzamy do zniszczenia włosów. Nie chronimy ich odpowiednio przed słońcem, deszczem, wiatrem, mrozem. Koloryzujemy chemicznymi farbami, układamy lokówką, suszymy suszarką i prostujemy gorącymi żelazkiem fryzjerskim. To nasze działanie przyczynia się do ich opłakanego stanu.

Trzy fazy Olaplex

Olaplex to nie odżywka ani aktywator jednak ten magiczny środek stosuje się nie tylko w celu regeneracji włosów. Preparat ten to trzy różne fazy.

Na pierwszym pudełku przeczytamy, że Olaplex 1 idealnie nadaje się do naturalnego rozjaśniania włosów. Wtedy może być wykorzystany jako toner. Zrobi piękne pasemka, refleksy. Koloryzacja będzie łagodna a przede wszystkim nie zniszczy włosów. Olaplex 1 może służyć również jako dodatek do keratynowego prostowania włosów albo jako regenerator zniszczonych łusek włosowych.

Olaplex 2 nie ma konsystencji płynu a raczej jest to gęsty krem. Dzięki temu jego aplikacja jest łatwiejsza a preparat lepiej wchłania się w strukturę włosa. Olaplex w fazie 2 stosuje się po zakończeniu zabiegu koloryzacji, jeszcze zanim na włosy zostanie naniesiony szampon. Preparat powinien pozostać na włosach w formie maski przez jakieś 20 minut. Faza 2 aktywnie odżywia po wszelkich zabiegach chemicznych.

Ostatnia faza, czyli Olaplex 3 jest skierowana do osób, które chcą zadbać o odpowiednią pielęgnację włosów w warunkach domowych a nie tylko w profesjonalnym zakładzie fryzjerskim. Olaplex w fazie 3 zaleca się pomiędzy innymi zabiegami fryzjerskimi, na przykład po kolejnych koloryzacjach włosów. Wtedy działanie preparatu jest podobne do odżywki jednak jego moc jest znacznie większa. Włosy pozostają zdrowe, gładkie i lśniące.

Olaplex 3 można stosować podczas każdego mycia włosów. Jeszcze przed nałożeniem szamponu, na mokre włosy można nałożyć preparat i odczekać 20 minut. Potem dokładnie go spłukać i standardowo umyć włosy. Specjaliści potwierdzają, że najlepsze efekty uzyskuje się, kiedy preparat pozostawi się na włosach na całą noc a dopiero rano dokładnie się go spłucze. Ciekawostką jest też fakt, iż Olaplex 3 można stosować niezależnie od tego, czy wcześniej nastąpiła regeneracja Olaplex w fazie 1 i 2. W takiej formie może zastąpić tradycyjną odżywkę. Środek należy wtedy stosować minimum raz w tygodniu.

Olaplex 3 dostępny jest w dobrych hurtowniach fryzjerskich oraz salonach fryzjerskich. Kosztuje około 150 złotych a zawartość całej buteleczki wystarczy na 10 aplikacji (w przypadku włosów długich i bardzo gęstych).

Artykuł powstał w inspiracji treściami na stronie Impress.waw.pl – stronie salonu fryzjerskiego.