GADŻETY DLA RODZICÓW

Prezenty dla tych, którzy mają już wszystko

Mama Kubusia582 views

Czym uszczęśliwić kogoś, kto niczego nie potrzebuje lub jest na tyle wymagający, że niemal każdy pomysł to potencjalna mina? By sprostać temu wyzwaniu, kluczowy jest element zaskoczenia lub tajemnicy, a ważniejsze od fizycznej formy podarunku są uczucia, jakie za sobą niesie.

 

Co jest w pudełku?

Boks subskrypcyjny to podarunek, którego zawartości nigdy nie znamy. Zamawiając go wiemy jedynie, jakiego typu produkty się w nim znajdą, czasem ile ich jest. Idea boksów zakłada, że co miesiąc pod nasze drzwi dostarczana jest paczka z produktami-niespodziankami, więc jeśli trafimy z kategorią, nawet najbardziej wybredny obdarowany powinien być zadowolony. Najpopularniejsze są boksy kosmetyczne (także męskie), spożywcze bądź kulinarne oraz te przeznaczone dla czworonogów. W kosmetycznych znajdują się produkty w wersji mini bądź pełnowymiarowe, w kulinarnych produkty lokalne, bedzglutenowe i eko, ale też na przykład słodycze z różnych zakątków świata bądź piwo. W boksach dla zwierzaków znaleźć można zabawki, karmy i gadżety dla samych psiarzy czy kociarzy, a w boksach dziecięcych comiesięczną dostawę kreatywnych gier bądź akcesoriów.

Zaczytani, zapatrzeni, zasłuchani

Prezent-pewniak nie musi być sztampowy – wystarczy, że ułatwi obdarowanemu życie. Taką moc niewątpliwie mają wszelkie prenumeraty jego ulubionych gazet czy czasopism, w formie papierowej lub internetowej. Prezentem w podobnym stylu są subskrypcje serwisów streamingowych, takich jak HBO czy Netflix, gdzie obdarowany uzyskuje dostęp do obszernej biblioteki tytułów dostępnych w świetnej jakości i uaktualnianych na bieżąco. Z kolei fana muzyki ucieszy abonament w serwisie muzycznym Spotify. Alternatywą dla subskrypcji online są różnego rodzaju karnety i wejściówki. Fanowi filmów można sprawić (lub ufundować) kartę kinomaniaka w Cinema City, która za 42 zł pozwala oglądać filmy bez ograniczeń przez cały miesiąc. Fana sportu ucieszy na przykład karnet do aquaparku czy na siłownię, a dziecko – roczny bilet do ZOO. Jednorazową i wyjątkową przyjemność sprawią także bilety na koncert czy spektakl artysty, którego uwielbia obdarowany.

Przyjemność domowej roboty

Zestaw serów i własnoręcznie ukręcony chutney, zapas sosu pomidorowego oraz oliwa czosnkowa dla fana włoskiej kuchni lub nalewka z jego ulubionych składników. Kulinarne specjały zrobione własnoręcznie to wyjątkowy prezent skrojony na miarę dla każdego smakosza. Jeśli czujesz się mocniej w innych formach sztuki czy rękodzieła, stwórz własna grafikę bądź obraz, weź w dłonie druty i wyczaruj szal lub domową dekorację z wełny albo przerób nieciekawy przedmiot tak, by mógł z powodzeniem ozdobić dom obdarowanego. Kombinacja talentu i osobistego zaangażowania sprawdza się niemal zawsze.

Dawanie jest najlepszym prezentem

Ktoś, kto ma już wszystko, często chętnie dzieli się z innymi, co również bywa dobrym prezentowym tropem. Dowiedz się, jakie cele dobroczynne są bliskie osobie, którą chcesz obdarować lub spytaj wprost, czy wspiera jakąś organizację i po prostu przekaż jej kwotę, która zamierzałeś przeznaczyć na prezent. Wiele takich inicjatyw, na przykład realizowanych przez serwis SiePomaga.pl, oferuje drobny upominek w zamian za wsparcie, co może być fizycznym odpowiednikiem podarunku. W okresie przedświątecznym mnóstwo organizacji sprzedaje także charytatywne kalendarze i gadżety, których zakup cieszy podwójnie – obdarowanego i podopiecznych fundacji, która w ten sposób zbiera pieniądze na pomoc innym.

Artykuł przygotowany we współpracy z portalem Kasanaobcasach.pl