BIBLIOTEKA MAŁEGO CZŁOWIEKA

Poczytaj mi, mamo!

Mama Kubusia13 comments850 views

Pisałam już kiedyś o tym, że uważam, że czytanie dzieciom jest bardzo ważne, pozwala rozwijać im wyobraźnię. Za nowy cel objęłam sobie czytanie Kubusiowi, raz dziennie, jakieś książeczki, bajki, opowiadania krótkiego – odkąd skończy roczek.

Wcześniej robiłam to niezwykle rzadko – wiem, mój błąd, bardzo wielki błąd, którego w sposób jeszcze bardziej „wielki” – żałuję. Czasu nie cofnę, dlatego chcąc nadrobić stracony czas, zamarzam wprowadzić w nasze życie systematyczne czytanie. Nie wiem jeszcze, z jakim efektem, wiele zależy od samego Kubusiowego, ale o postępach będę Was na bieżąco informować. Na początek wybrałam dla Kubusia lekką literaturę – książkę Rudyard’a Kipling’a o przygodach małego słoniątka. Książka nie gruba, nie chuda, lecz w sam raz, na taki dobry początek. Książka wzbogacona jest o naprawdę świetne ilustracje, wykonane przez pana Józefa Wilkonia – z pewnością przyciągną one uwagę Kubusiowego, a bynajmniej taką mam ogromną nadzieję. Przejrzałam ją z grubsza i wydaje się być dość „łatwa” w czytaniu i zarazem przyjemna w słuchaniu.

Książkę znajdziecie w sklepie internetowym: iczytam.pl/sklep, gdzie czeka na Was całe mnóstwo wspaniałych książek, po które naprawdę warto sięgać od najmłodszych lat! ;)

13 komentarzy

  1. Ja jestem dopiero w ciąży, w 8 mc, ale planuję czytać swojej córeczce od pierwszych dni jej życia. :) A ta strona, o której napisałaś-iCzytam jest bardzo fajna, właśnie tam zajrzałam. :)

    1. ja będąc w ciąży również planowałam ,jednak później pochłonęło mnie “bycie mamą” ,że ..zapomniałam :( dlatego musimy koniecznie nadrobić zaległości .

  2. Ja też mam zamiar rozkochać mojego Hubisia w książkach. Na razie nie wykazuje wielkiego zainteresowania, ale z czasem na pewno zacznie. Młody ma już nawet swoją kartę biblioteczną :-).

Leave a Response