ZABAWA

Mały doktor.

Mama Kubusia12 comments844 views

Przyszła więc i na nas pora, by pobawić się w doktora… ;)

Jak wiecie chorujemy. Ze mną już o niebo lepiej, niestety z Kubusiem na odwrót. W przychodni jesteśmy często, dodatkowo od dziś pielęgniarka będzie przychodziła do nas dwa razy dziennie, by robić Kubusiowi zastrzyki- i tak do poniedziałku włącznie. Kuba na tyle ma chyba dość wizyt u lekarza, że co raz częściej protestuje podczas badania. Mierzenie mu temperatury w domu za każdym razem też co raz bardziej oporne. Jaką traumę przychodzi przy podaniu czopka, czy zastrzyku- chyba nie muszę mówić, bo na samą myśl serce mi pęka.
Przy pomocy sklepu internetowego Zefi.pl spróbuję oswoić Kubę ze sprzętem lekarskim chociaż troszeczkę. Wiadomo, plastikowe zabawki w pełni nie oddają metalowych sprzętów, ale wyglądają bardzo podobnie, używa się ich tak samo. Produkt przeznaczony jest dla dzieci powyżej trzeciego roku życia, a prawie 17-miesięczny Kubuś sam zapewne nie pobawi się jeszcze w doktora przez jakiś czas, ale dzięki takim zabawkom można złagodzić lęk i frustrację dziecka.
Takim sposobem w naszym domu zagościł wczoraj “Mały Doktor” firmy Dumel.
Co wchodzi w skład zestawu?
-Słuchawki medyczne, ale nie taki zwykłe. Te słuchawki po naciśnięciu wydają z siebie dźwięk bijącego serca, oraz kaszlu. To drugie bardzo zaintrygowało Kubusia, kiedy to odkrył.
-Termometr, który po naciśnięciu zmienia wyświetlaną temperaturę.
-Mały ciśnieniomierz z pompką.
-Plastikowe nożyczki.
-Młoteczek.
-Wielką strzykawkę.
-Buteleczkę na lekarstwo.
-Kartę pacjenta z naklejkami.
-A wszystko to zapakowane w uroczy, plastikowy kuferek lekarski, który można bez końca otwierać i zamykać.
 
Jak Wam się podoba? Mam nadzieję, że dzięki tej zabawce Kuba oswoi się z niektórymi rzeczami i podczas wizyt u lekarza będzie łatwiej. Oczywiście pozwolę sobie zaprosić Was do zaznajomienia się z asortymentem sklepu Zefi.pl, który z całą pewnością Was zaskoczy. Zabawki po prostu dla wszystkich, naprawdę spory wybór, bardzo przystępne ceny, więc na pewno znajdziecie tam coś dla Waszego malucha.
Z tej okazji, mimo choróbska przygotowaliśmy dla Was mały filmik:
Jak podoba Wam się Kubuś w roli małego doktora? 
 Wpadniecie na leczenie? :)

12 komentarzy

  1. Ale Kubulek wymęczony:( Biedaczek.. ehhh trzymam mocno kciukasy, żeby zastrzyki poradziły sobie z infekcją.
    My też się ratowaliśmy takimi zabawkami kiedy Chłopcy mieli fazę na “nie u lekarza”… Pomogło:)
    Tylko zabawki szybko się zniszczyły.. później kupiliśmy drewiane

  2. biedylek… buziaczki Kubus i zdrowka !!
    a mamuska do nozyczek daj cieka kartke papieru i pokaz jak sie uzywa nozyczek, ja Nastusi dalam bardzo wczesnie nozyczki (plastikowe oczywiecie) o teraz kiedy juz ma 31miesiecy sama umie przecinak krtke :)

Leave a Response