BLOGOSFERA

STOP KRADZIEŻY ZDJĘĆ!

Mama Kubusia23 comments915 views

Widzieliście już szczyt chamstwa? Nie? To Wam go pokażę i trochę o nim opowiem.

Dzień zaczął się cudownie, odwiedził na kurier z wyczekiwaną paczką. Loguję się na nasz facebookowy fan page i co? Tam wiadomość od jednej z czytelniczek, a w niej informacja o tym, że natrafiła na taki link… Wchodzę, nie dowierzam, przecieram zaspane jeszcze oczy. Ogarnia mnie złość.
Sprawę oczywiście zgłosiłam dziś na policji. Spisali protokół, poinstruowali co robić dalej. Zgodnie z ich wskazówkami poinformowałam przed chwilą administratora strony, o zgłoszeniu sprawy i grzecznie poprosiłam o usunięcie zdjęcia, oraz podanie adresu IP użytkownika, który je zamieścił i któremu wytoczę sprawę w sądzie z racji naruszenia praw autorskich.
Dlaczego?
Dlatego, że nie zgadzam się, aby ktokolwiek kopiował zamieszczane przeze mnie zdjęcia. Są moją własnością. Nie muszę oznaczać ich znakami wodnymi, aby stało się to jasne i nie zamierzam tego robić. Skoro są na tym blogu, to znaczy, że są moje. Tym bardziej, że jeśli niektórzy nie zauważyli, na samym dole strony znajduje się informacja o odpowiedzialności karnej za bezprawne powielanie moich zdjęć. Pani Komendant jasno stwierdziła, że jest to naruszenie praw autorskich i jeśli tylko chcę, mogę wkroczyć na drogę sądową. A chcę.
Po co cała akcja z prawami autorskimi? Po co tyle postów, słów na temat własności? Aby jakiś sądząc po nicku nieletni smarkacz kopiował sobie zdjęcie mojego syna, dorabiał napis i wrzucał na jeden z najbardziej absurdalnych portali? Wszystko co jest w internecie MA WŁAŚCICIELA. W tym przypadku właścicielką jestem ja, a na zdjęciu jest mój syn. Nie zgadzam się, aby jego zdjęcie widniało na tym portalu, ani na żadnym innym, na którym sama zdjęcia nie zamieściłam. Na ile bezczelnym trzeba być, by wykorzystywać wizerunek nieletniego, małego dziecka, do tak kretyńskich memów?
Chociaż, z drugiej strony… Jeśli znalazłabym kilka tego typu rozpowszechnionych zdjęć, uzbierałabym sobie na naprawdę świetne wakacje dla siebie i Kuby.
Bądź co bądź, czekam na wiadomość ze strony serwisu. Czekam na usunięcie zdjęcia i czekam na adres IP użytkownika, który je zamieścił. Jeśli nie, to wytoczę proces nie tylko użytkownikowi, ale i właścicielowi strony.
AMEN!
Ps. Dzięki za wsparcie! :)
EDIT 19:04 .
Administrator skasował zdjęcie. Niestety, tak jak przypuszczałam IP może podać mi tylko na wniosek sądu. Cóż, wszystko przede mną, ale i tak kamień z serca. :)

23 komentarze

 1. Mi poprostu brak słów na takie chamstwo. Firmy,które chcą usdostepnić zdjęci mojego dziecka,zawsze o to pytają-to jasne. Ale gdybym zobaczyła gdzieś zdjęcie mojego dziecka,bez mojej zgody,tym bardziej na takim portalu z tak głupim podpisem,to poprostu dostałabm białej gorączki i normalnie mentalnie zabiła.

  Dobrze zrobiłaś idąc na policję, ja bym temu gówniarzowi taką sprawę wytoczyła,że by się posrał. Ma 16 lat sądząc ponicku wiec juz odpowiada jako osoba dorosla,nie jako dziecko.

 2. Wybacz, przepraszam, ale… A nie mówiłam? Ostrzegałam Cię przed takimi sytuacjami…
  Ale teraz nieważne, ważne żeby sprawa się wyjaśniła i żeby “złodziej” zdjęcia został złapany… różni ludzie są no. Trzeba bardzo uważać, bo skoro takie zdjęcia są przerabiane to co dopiero dzieje się ze zdjęciami takimi jakie wcześniej wrzucałaś- z trochę rozebranym Kubusiem.
  blokować trzeba ściąganie zdjęć z bloga (chociaż dla chcącego nic trudnego- screen ekranu zrobi i wytnie zdjęcie) i pilnować no…
  Buziaki, trzymaj się!

 3. Nieprawdopodobne! Cóż za chamstwo?! Nie dość, że Ci zdjęcie ukradli, to jeszcze taki podpis! Cieszę się, że się tą sprawą od razu zajęłaś i że poszłaś na policję. Nieprawdopodobne!

 4. Chamstwo po prostu. Zastanawia mnie dlaczego autorzy tych “super” tekstów nie używają swoich zdjęć? Tylko kradną od innych.
  Trzymam kciuki i mam nadzieję, że ten małolat za to odpowie.

 5. Bardzo dobrze zrobiłaś. Może małolat dostanie nauczkę. To jest przede wszystkim powód dlaczego nie zamieszczam naszych zdjęć na blogu. Jak tylko zaczynam się zastanawiać czy jakiegoś nie wstawić, to czytam o takich przypadkach i mi się odechciewa.
  Możesz sprawdzić czy zdjęcie jest gdzieś w sieci, tutaj masz napisane. https://www.google.pl/intl/pl_ALL/insidesearch/searchbyimage.html
  wystarczy przeciągnąć zdjęcie do wyszukiwarki i wyskakuje, jeśli jest na jakiejś stronie. Czasochłonne jeśli jest dużo zdjęć zamieszczonych na blogu, które mogły zostać skradzione, ale może okazać się, że to nie było jedyne…

 6. Oby cokolwiek udało Ci się w tej sprawie osiągnąć, bo niestety ale po ip to ciężko sprawcę będzie namierzyć, mógł w ogóle ze swojego komputera nie korzystać. albo mieć zmienne ip. W każdym razie trzymam kciuki!

 7. No i dobrze, ze tak zareagowalas. Ludzie sa bezczelni i jacys tacy malo kumaci. Nie mozna sobie dac w kasze dmuchac. ozdrawiam Was kochani serdecznie. Trzymajcie sie cieplo :)

 8. Sprawa wygląda tak, że generalnie rzekomo powinnam wygrać sprawę w sądzie. Niestety, najpierw muszę wyłożyć pieniądze na proces i tu zaczynają się schody…

Leave a Response