ZABAWA

Weekend z cylindrami. :)

Mama Kubusia12 comments756 views

Miniony weekend był czasem całkowicie OFFLINE- bez telefonu, bez komputera, bez maszyny do szycia. Cały swój czas wpełni poświęciłam Kubie i były to chwile pełne radości, uśmiechu, buziaków i rozmów. Ten czas umilały nam również sensoryczne cylindry firmy GOKI, które otrzymaliśmy od kidy.pl.

Uwielbiamy z Kubą drewniane zabawki.Czym jednak są cylindry dotykowe? Co kryje się pod tą tajemniczą nazwą? To nic innego jak deseczka z wgłębieniami, do których należy dopasować cylindry. Każdy cylinder i każdo wgłębienie wykonane są z innego materiału, są inne w dotyku. Mamy drewno, gumę, plastik, kawałek materiału, jest nawet papier ścierny. Oczywiście początkowo Kuba układał wszystko jak leciało, po czym zrzucał i układał od nowa. Dopiero dziś, na spokojnie posiedzieliśmy i załapał o co w tym chodzi. Nie zawsze udawało mu się dopasować odpowiedni cylinder, ale uwierzcie, że starał się jak mógł. ;)
Gra ma na celu wyostrzenie zmysłu wzroku, a przede wszystkim zmysłu dotyku u dziecka. Dotykając poszczególnych cylindrów i wgłębień maluch poznaje różne materiały, z których są wykonane. Cylindry są bardzo kolorowe, co również przyciąga uwagę dziecka. A wykonanie? Świetne. To świetne ćwiczenia, u nas się przyjęły. ;)
A jak Wam podobają się nasze cylindry? Możecie zakupić je tutaj, na stronie kidy.pl, do odwiedzenia której serdecznie Was zapraszam. Po za zabawkami znajdziecie tam całą masę innych produktów.

12 komentarzy

Leave a Response