CO SIĘ USZYŁO?

MUSTACHES, mustaches everywhere!

Mama Kubusia10 comments1062 views

Długo zastanawiałam się, czy bardziej cenię sobie tkaninę w sowy, czy w wąsy. Decyzję pomógł podjąć mu Kuba, bez którego nie byłoby tego wszystkiego. Padło więc na wąsy. Dlaczego? Dlatego, że właśnie do nich Kuba uśmiecha się od ucha do ucha. Na ich widok w jego oczach pojawiają się iskierki, to patrząc na nie piszczy i z radości podnosi rączki do góry. A gdyby tak do wąsów dodać super-bohaterów?

Tak, kolejny post z serii tych barterowych. Może i jesteście tym znudzeni i nie chce Wam się tego czytać. Rozumiem, każdy lubi co innego. Jedni są tutaj, by czytać posty z serii “wieczorne matki smęcenie”, część czeka na złe słowo o ojcu Kuby, część dla szycia, a część po prostu jest, bo lubi. Wszystkim na raz się nie dogodzi, wiadomo o tym nie od dziś. Samo życie.

Współpraca z ĆwiartkiMetry ma jednak dla mnie inne znaczenie. Głębsze. Nie jest kolejną firmą, dającą mi materiały w zamian za post, za zdjęcia, za tekst. Owszem, ĆwiartkiMetry to kolejna strona, na której możecie kupić materiały. Znajdziecie tam minky, znajdziecie tam kropki, gwiazdki, paski. Znajdziecie Blend i Brich Fabrics. Ale znajdziecie tam przede wszystkim uwielbiane przez Kubę wąsy. Na nich chciałabym się skupić, ponieważ to one tak działają na Kubę.
Pamiętacie jak na początku roku uszyłam mu dwa wąsate jaśki? Wiecie, że każdego dnia przed snem, Kuba kładzie oba na samym środku łóżka i zadowolony pokazuje paluszkiem na większego jaśka, a potem na mniejszego? Oczywiście moim zdaniem jest wypowiadanie słów: “duży, mały“, “wow, ile wąsów ma Kubuś!“, “ale ładne, mhmhm“. Wiecie jaka to radość? Nie wiem co mają w sobie, ale je uwielbiam, a fakt, że za ich sprawą moje dziecko wpada w euforię sprawia, że je kocham, że są dla nas ważne. Kiedy szyję coś z tego materiału wiem, że wywoła to ogromny uśmiech na buzi Kuby. Wiem, że te oczka znów sie zaświecą, że te małe paluszki będą wskazywały na każdy wąs po kolei. I to ma sens, ogromny. Robię coś, co lubię, a moje dziecko czerpie z tego ogromną przyjemność. A wszystko dzięki ĆwiartkiMetry.

Wspominałam o super-bohaterach. Dla jednych to kolejny materiał, niektórzy nie zobaczą w nim nic szczególnego. Dla mnie ma znaczenie, dość osobiste, pozytywne. Kuba jest moim superbohaterem, Największym, mimo swej maleńkości. Opowiadałam Wam kiedyś o tym, jak ślepo biegłam przez życie. Pisałam o tym, że to wlaśnie on je odmienił, nadał mu prawdziwy sens. Taki prywatny super-bohater, który na ratunek przybył we właściwym momencie. Taki super-boharer potrzebuje jednak spodni na miarę swojej wagi. Tak więc powstały piżamkowe spodnie, jedne z moich ulubionych. Kubie tkanina również bardzo się spodobała.

To my nadajemy tkaninom życie. Nadajemy im głębszy sens. Śmiem podejrzewać, że dla części z Was to co piszę jest totalnie niezrozumiałą abstrakcją. Na ĆwiartkiMetry znajdziecie mnóstwo tkanin czekających na nadanie im nowego życia. Każda z nich gotowa jest spełnić Waszą wizję, Wasze marzenie. Gotowa jest wywołać na Waszej twarzy uśmiech, może przywrócić jakieś szczególne wspomnienie?
Kuba się uśmiecha, ja tworzę coś z miłością i pasją. Czy nie o to chodzi w życiu?
ĆwiartkiMetry– dziękuję.
Teraz czas na Was. Na Wasze marzenia, Wasz uśmiech.

10 komentarzy

 1. Ja wiem o czym mówisz. Też mam małego szkraba(2,5 roku) ostatnio kupiłam maszynę, by własnie tworzyc dla niego fajne rzeczy.
  Niestety wszystko jest teraz drogie, a tym bardziej te rzeczy które mi się podobają.Mam tyle pomysłów aż mi głowa kipi:P
  Ostatnio mu spodenki uszyłam i wzorowałam się na Twoim poście.Fajnie wyszły :)
  Na dresówka.pl zamówiłam 3 materiały -może dzisiaj stworze komin i czapkę, mam nadzieję że mój mały mi da cos uszyć…może zrobisz posta na temat szycia czapek, kominów i tych kapturo-czapek?? byłoby super.

  Powiedz mi jakie są te materiały z Drecotton?? bo chcę coś zamówić-dobre ceny mają.
  Co do ĆwiartkiMetry- to nieosiągalna jest dla mnie cena tych materiałów, pewnie jakość dobra dlatego …piekne sa, ale nie dla mnie, chociaż mnie na nie stać to wolę Drecotton-bardziej do mnie ceny przemawiają,choć nie ma wąsów.
  A szkoda, bo tez za nimi szaleję:) Jak będzie promocja to z chęcią kupię na ĆwiartkiMetry:) Co do Kuby to jest przesłodki i wygrałaś los na loterii skoro tak odmienił Twoje życie:)

  A ja Ci moge powiedzieć, że własnie takiego bloga szukałam , bo mnie akurat szycie interesuje :D Ale inne posty tez masz fajne i fajnie się je czyta.Życiem prywatnym się nie dziel, bo nie ma sensu, za duzo zawistnych i zazdrosnych osób jest na tym świecie, sama się o tym przekonałam…

  POZDRAWIAM Weronika Wojcinowicz ;)

 2. Przejrzałam ĆwiartkiMetry i niektóre ceny też mają spoko ;) Sorki za tak wielki komentarza, jakoś tak wyszło hihi – W.W.

 3. A ja tu jestem, bo Cię lubię! A na dobrą sprawę – nie ma obowiązku czytania wszystkich postów, więc jak ktoś sponsorowanych czytać nie chce – zmuszać nikogo nie zmuszasz. :) My też uwielbiamy wąsy. Mamy bodziaka i apaszkę. Pumpy też bym chciała :D

Leave a Response