BIBLIOTEKA MAŁEGO CZŁOWIEKAZABAWA

Przygoda z Zabawkowiczem.

Mama Kubusia2 comments1007 views

Jakiś czas temu nawiązałam współpracę z portalem Zabawkowicz.pl. Co z niej wynikło?

Otrzymałam dwie książeczki dla Kuby. Nie są to kolejne książki Tulleta, nie są to książki z bazgrołami, z kropeczkami, które uwielbiamy. To zupełnie inne książki. Jedne z tych, które uczą. Uczą tego, co dobre. To książki uczące bycia grzecznym, uczące prawidłowych wartości.
Dzieciom czasem ciężko wytłumaczyć co tak naprawdę jest dobre, a co złe. Dzieciom ciężko czasem wyobrazić sobie to, o czym do nich mówimy, o co prosimy, czego wymagamy. Potrzebują namacalnego dowodu, konkretnej sytuacji, do której mogą się w myślach odnieść. Dzieci są mądrzejsze niż nam się wydaje, naprawdę. Widzę to podczas każdego dnia spędzonego z Kubą. Wy zapewne widzicie to podczas czasu spędzonego z Waszymi dziećmi. One wszystkie są wyjątkowe, niczym niezapisana kartka. W dużej mierze to do nas zależy, jak ją zapiszemy.
Kuba nie rozumie jeszcze sensu treści, które wyczytałam mu z książek i zapewne przez długi czas jeszcze nie zrozumie. Grunt, że zrozumiałam ja i wiem w jaki sposób przedstawiać pewne sytuacje Kubie. Książki uczą nie tylko dzieci. Czasem i my rodzice możemy się czegoś z nich nauczyć. 
Kuba książki oglądał z poważną miną, jakby rozumiał, że niosą ze sobą wielkie przesłanie.
 
Po za książkami otrzymaliśmy również pajacyka do “złożenia”. Tfu, ileż on mi krwi napsuł! Chwilami zastanawiałam się, czy to ja taka głupia, czy konstrukcja taka trudna. Dopiero później zauważyłam, że na odwrocie znajdowała się instrukcja krok po kroku… Oczywiście z niej skorzystałam i wyszedł mi całkiem przyjemny król, którego Kuba bardzo chętnie ciągał za nogi. Za sznureczek nie chciał. Znalazł na niego swój własny sposób.
A ten mile spędzony czas zawdzięczamy portalowi: zabawkowicz.pl :)

2 komentarze

  1. Ostatnio będąc we Wrocławiu również kupiłam książeczkę “Dobre Rady Liska” Norbertowi i działa na tej samej zasadzie jak te o których mówisz. O myciu ząbków o szacunku do starszych, o sprzataniu po sobie itd. Fajne są takie książeczki.
    Icadoo.blogspot.com

Leave a Response