BIBLIOTEKA MAŁEGO CZŁOWIEKADO DRUKU

Fotoksiążka inaczej – Alfabet dla dwulatka.

Mama Kubusia19 comments3071 views

 

Fotoksiążka to świetna pamiątka. Możemy zamieścić w niej zdjęcia z urodzin dziecka, ślubu, czy innego ważnego dla nas wydarzenia. Może być to również piękny, urodzinowy  prezent. Ja do tematu fotoksiążki podeszłam tym razem nieco inaczej, ponieważ zdjęcia Kuby drukuję na bieżąco. Stworzyłam więc dla niego wyjątkowy prezent z okazji jego drugich urodzin – alfabet.

IMG_5169

Początkowo chciałam stworzyć dla niego zwykłą książeczkę z jego ulubionymi rzeczami. Owoce, warzywa, oraz rzeczy, których używamy na co dzień. Tyle, że takie książki mogę kupić mu w księgarni. Nie tego chciałam. Postawiłam więc sobie za cel stworzenie alfabetu, w którym każda literka odnosić się będzie do rzeczy, które Kubuś dokładnie zna i lubi. Szablony fotoksiążek stanęły na wysokości zadania i szybko wybrałam wersję w kolorowe kropki. Projektowanie fotoksiążek nie jest trudne, dużo więcej czasu spędziłam na tworzeniu grafik, dobraniu czcionki w programie graficznym. Ale udało się, późno poszłam spać tamtej nocy, jednak naprawdę warto, dla efektu końcowego.

IMG_5170

IMG_5171

IMG_5172

IMG_5173

IMG_5174

IMG_5175

Kubuś swojej fotoksiążki jeszcze nie widział, będzie to jego urodzinowa niespodzianka. Zauważył jednak kilka grafik, kiedy dodawałam je do tego wpisu i na jego twarzy namalował się niewyobrażalny uśmiech.  Niżej załączam wszystkie grafiki, które stworzyłam na nasze potrzeby, jeśli macie ochotę- możecie i Wy z nich skorzystać. Pamiętajcie jednak wtedy, by zmienić obrazek z “M jak Mama” i “K jak Kuba“. :) Mam jeszcze kilka pomysłów na tego typu fotoksiążki dla Kuby, ale pokażę Wam je z czasem. Myślę, że to dużo przyjemniejsza forma nauki, niż zwykłe, obrazkowe książeczki, które na ogół niczym się sobą nie różnią.

a b

c d

e f

g h

i j

j2 k

k2 k3

l ł

m n

o p

p2 r

s ś

t u

w z

ż

 

IMG_5176

19 komentarzy

 1. No Karola spisałaś się na medal! A znając Ciebie, to zapewne nie koniec Twojej twórczości i wymyślisz dla Kubulka coś jeszcze niezwykłego. :) A jemu prezent na pewno się spodoba.

 2. O kurcze, ale z Ciebie super mama! Nie dość, że wychowujesz świetnie Kubusia bez jego ojca, to dodatkowo szyjesz mu ubranka, pościele, dodatki, maskotki! A teraz jeszcze ta super książka jako alfabet! Możesz być z siebie naprawdę dumna i wierzę, że również Kubuś doceni wszystko, kiedy dorośnie!

 3. Super książka, ile kosztowała :p czy znów gratisik za zamieszczenie jej na blogu :p
  mój syn jak dwulatek znał już alfabet. nauczyłam go przy pomocy piankowych puzzli ze sklepu typu “wszystko po 2/3/4zł” i zapłaciłam za nie 2,5 nie musiałam robić książek :p

  1. Wow to Ci się chwali, mój jak skończył roczek dostał nagrodę Nobla w dziedzinie fizyki i zrobił to za pomocą wody i kranu (0zł!). Kurde, naprawdę darowałabyś sobie te szyderstwa. Jeśli nawet jest to gratis to nikt Ci nie broni zakładać bloga i dostawać “darmochę” za reklamy. Karolina ma świetne pióro, jest kreatywna i osiąga sukces. Super, że pokazała inny sposób na fotoksiążkę niż cała reszta blogerek i całego społeczeństwa. Dodatkowo dzieli się swoją pracą więc nie rozumiem z czym masz problem.

  2. Droga LOL. Uświadom sobie, że naprawdę nie interesuje mnie to, że pozwalałaś swojemu synowi bawić się chińskim shitem piankowym ze sklepu “wszystko po 2/3/4 zł”. Twoja decyzja. Ja jednak wolę stworzyć dla Kuby indywidualną książkę, która będzie dla niego wspaniałą pamiątką.
   Co do gratisiku- jak gratisem może być coś, co nie jest dostępne na rynku? Nie doczytałaś, że stworzyłam tą fotoksiążkę, sama tworząc grafiki?

Leave a Response