ZDROWIE

Jak często się myjesz?

Mama Kubusia4 comments951 views

Szczotka, paska, kubek, ciepła woda, tak się zaczyna… A nie, to nie to.

Pozornie myjemy się codziennie, czasem nawet po kilka razy. Dokładnie moczymy nasze ciała, nakładamy na nie mydła, żele, płyny, a następnie zmywamy brud. Tak samo z makijażem- tonik, czy inny specyfik i wierzymy, że nasza twarz jest czysta. Bo jest, jednak to tylko pozory. Tak naprawdę większość z nas przez całe życie jest brudna, a w dodatku… Nieświadoma.

Słyszałyście kiedyś o szkodliwych toksynach, które gromadzą się w ludzkim organizmie? Słyszałyście o  czymś takim jak detoksykacja? To nic innego jak oczyszczanie organizmu ze szkodliwych substancji. I mimo tego, że niewiele z nas zdaje sobie sprawę z ich szkodliwego działania- każda z nas gromadzi je w sobie każdego dnia. Ból głowy, uczucie dyskomfortu, a nawet zła przemiana materii, która w konsekwencji może przysporzyć nam problemów z nadprogramowymi kilogramami- to tylko niektóre z objawów szkodliwego działania toksyn w naszym organizmie. Często doszukujemy się różnych chorób i przeglądając wujka Google otwieramy oczy ze zdumienia i przerażenia, podczas gdy do głowy nam nawet nie przyjdzie, że pozbycie się problemu jest dużo łatwiejsze.

Istnieje wiele sposobów walki z toksynami, a na rynku dostępne są różne rodzaju tabletki na oczyszczanie organizmu. Walkę możemy podjąć również domowymi sposobami. Jednym z popularnym sposobów oczyszczenia organizmu są kilkudniowe głodówki, nie zawsze są one jednak bezpieczne i skuteczne. Kiedyś przewinęła mi się nawet reklama jakichś plastrów naklejanych na stopę, które miały wyzwolić nasz organizm od złego działania toksyn. Dziś natknęłam się na specjalne zabiegi, podczas których nogi wkłada się do mini miski i po kilkunastu minutach woda zabarwia się na wstrętny, brązowy kolor- nie zgłębiałam tematu, więc nie wiem jak to dokładnie działa, jednak zdjęcia zrobiły na mnie naprawdę ogromne wrażenie.

Prawdę mówiąc do tematów związanych ze zdrowiem zawsze podchodziłam z ogromnym dystansem. Nigdy nie wierzyłam w działanie leków, a szczególnie w suplementy na odchudzanie. Zawsze myślałam, że wszystko jest po prostu medialną ściemą, która ma na celu wyciągnięcie z naszego portfela ostatniej złotówki. Jak jest z Wami? Wierzycie w działanie takich specyfików?

Ostatecznie jednak uważam, że warto przemyśleć temat i chociaż raz na jakiś czas… Naprawdę się umyć. Zdjęcia znalezione w internecie zrobiły na mnie naprawdę spore wrażenie i zemdliło mnie, gdy wyobraziłam sobie, że i we mnie z pewnością siedzi taki obrzydliwy syf…

stopy-detoksykacja

Co z tego, że będziemy pięknie pachnieć drogim balsamem, skoro w środku tak naprawdę wciąż będziemy brudni?

*źródło zdjęcia: flog.pl

4 komentarze

  1. O matko, to zdjęcie z nogami jest okropne! I pomyśleć, że każdy z nas ma zapewne sporo tego świństwa w sobie! Obrzydliwe! :(

  2. Co do urzadzenia na dole to przestrzegam bo slyszalam o takim ktore produkowalo czarna wode nawet bez stóp w wodzie !!!
    Natomiast kiedys czytala m ze glodowka 3 dniowa dosc fajnie sobie radzi z problemem toksyn.
    Stosowalam 3 razy w zyciu i teraz mysle sobie ze najwyzszy czas po 5 latach sprobowac znow.
    Zasada jest prosta 3 dni sama woda :)

Leave a Response