MACIERZYŃSTWO

1051200.

Mama Kubusia19 comments1019 views

63 072 000 sekund.
1 051 200 minut.
17 520 godzin.
104 tygodnie.
730 dni.
2 lata.

RAZEM.

(włącz…)

 

Drogi synku…

KOCHAM CIĘ.

Wiesz o tym, powtarzam Ci to każdego dnia i powtarzać będę nadal. Nie jesteś jasnowidzem i wiem, że sama moja obecność obok Ciebie nie wystarczy. Wiem, że potrzebujesz tych słów. Dwóch, prostych słów, które tak wiele zmieniają- odchodzą troski, a na Twojej małej twarzy maluje  się słodki uśmiech. Potrzebujesz tej pewności, której mi czasem brakowało w dzieciństwie.
Chcę, byś Ty był pewny każdego dnia i nie wahał się ani przez chwilę.

Kocham Cię, kiedy budzisz mnie rano buziakiem. Wiesz, że nie mogłam wymarzyć sobie lepszych poranków? Pamiętam dzień, w którym zrobiłeś to po raz pierwszy. Chłodny poranek zamieniłeś w najcieplejszy, wlewając w moje serce hektolitry miłości.

Kocham Cię, gdy wtulony we mnie zasypiasz. Jesteś tak bezbronny, zarazem bezpieczny. Na Twojej twarzy maluje się tak cudowna błogość, której nie potrafię opisać słowami.

Kocham Cię, kiedy przez sen dotykasz mojej twarzy swoimi delikatnymi rączkami. Kiedy przez sen szukasz mojej dłoni, by móc mocną ją ścisnąć.

Kocham Cię, gdy budzisz się w środku nocy i pierwszym co mówisz jest “Mamo“. Przesuwasz się na moje łóżko, przytulasz, głaszczesz moje ramię.

Kocham Cię, nawet wtedy, gdy czasami krzyczę, bo puszczają mi nerwy. Wiesz już, że nie potrafię się długo na Ciebie gniewać. Za bardzo Cię kocham.

Kocham Cię, gdy próbujesz liczyć. “Tsi, ćsi, tsy“.

Kocham Cię, kiedy się bawisz. Kiedy uda Ci się zbudować wysoką wieżę z klocków i biegniesz po mnie. Kiedy ułożysz najdłuższe na świecie domino i każesz bić sobie “brawo“.

Kocham Cię, kiedy jesteś nie w sosie i cały dzień marudzisz doprowadzając mnie tym do obłędu.

Kocham Cię, gdy widzę jak biegniesz. Gdy widzę jaką radość sprawia Ci beztroska bieganina na dworze. Jesteś wolny, szczęśliwy.

Kocham patrzeć, jak otwierasz przesyłki. Wiesz, że w środku zawsze znajdziesz coś dla siebie.

Kocham, gdy wszystko po mnie powtarzasz. Słowa, gesty… Jesteś wtedy taki uroczy.

Kocham Twoją wrażliwość. To, że zawsze potrafisz wyczuć mój gorszy nastrój. Przytulasz się wtedy częściej niż zawsze.

Kocham Cię, kiedy rysujesz. Z dwóch krzywych kresek jesteś dumny bardziej niż Michał Anioł ze “Stworzenia Adama“. I ja jestem wtedy dumna, z Ciebie.

Kocham Cię, gdy podejmujesz nowe wyzwania. Robisz to tak chętnie, z nutką niepewności i strachu. Wystarczy mój delikatny uśmiech i słowa “Dasz radę Kubusiu, nie bój się“.

Kocham Cię nawet wtedy, kiedy nie chcesz zbierać porozrzucanych po całym pokoju zabawek.

Kocham Cię, kiedy wleczesz się pomalutku, gdy musimy się spieszyć.

Kocham Twoją minę, kiedy zjadasz cytrynę. Jest taka słodko-kwaśna. Słodycz jednak bierze górę. Zupełnie jak macierzyństwo.

 

Kocham Cię za każdy dzień. Za każdą noc. Każdą godzinę, minutę, sekundę.
Kocham Cię za każdy Twój uśmiech, za każdą łzę.

Kochanie, tego tak naprawdę nie da się opisać żadnymi słowami. Zrozumiesz, kiedy zostaniesz tatą. I życzę Ci, byś był lepszym ojcem dla swoich dzieci, niż Twój jest dla Ciebie. Nigdy nie popełniaj tego błędu, spójrz- jak wiele stracił, bezpowrotnie.
Dziś obchodzisz swoje drugie urodziny. Cholerny czas… Wiesz, że czasami budząc się w nocy mam wrażenie, że znów jesteś noworodkiem? Śpisz tak spokojnie i delikatnie. W pamięci nadal mam Twój zapach, czasem jeszcze go czuję. Żałuję, że nie mogę zatrzymać go na zawsze. Ciebie też nie mogę zatrzymać. Dorastasz. Z każdym dniem potrafisz, wiesz i chcesz więcej. Czas leci bardzo szybko i wiem, że niebawem nie będę Ci już tak bardzo potrzebna jak teraz. To nic, taka kolej rzeczy synku. Jeśli Ty będziesz szczęśliwy, będę i ja.

Kocham Cię i zawsze będę. Nawet, kiedy dorośniesz i założysz własną rodzinę- będę Ci to powtarzać. Nieważne, jaką drogą podążysz w życiu- zawsze będziesz dla mnie najważniejszy.

Synku, wiesz…

PRZEPRASZAM CIĘ.

Za każdy dzień, w którym brak mi cierpliwości, kiedy denerwuję się tak szybko.

Za chwile, w których zdarza mi się podnieść głos.

Za każde “za chwilę”, “poczekaj”, “nie teraz”, “później”.

 

Synku…

PROSZĘ CIĘ.

Rośnij zdrowo.

Nigdy nie bierz do siebie tego, co mówią źli ludzie, oni nie mają serca.

Bądź szczęśliwy, każdego dnia, w każdej chwili.

I nigdy nie wątp w sens marzeń, sam widzisz, że można spełnić każde z nich.

 

I dziękuję Ci za trzy, najpiękniejsze słowa na świecie:

Buba koch(k)a Mamę“!

Tak wiele chciałabym jeszcze napisać. Tak wiele myśli przychodzi mi do głowy, tak wiele słów ciśnie mi się na usta, tak wiele liter na klawiaturze wciskać chcą moje palce. Nic jednak nie odda w pełni mojej miłości do Ciebie. Teraz wiem, że miłość matki do dziecka jest uczuciem nierozerwalnym.

Pisałam do Ciebie rok temu (KLIK), piszę i dziś.

Wiem, że kiedyś przeczytasz ten wpis. Nie wiem ile będziesz miał lat, ani co będziesz robił w życiu. Nie wiem czy będę jeszcze na tym świecie, czy moje zapiski będziesz czytał już beze mnie. To akurat bez znaczenia. Chciałabym jedynie, byś pamiętał, że wszystko co robię- robię dla Ciebie. Dla Twojego dobra, szczęścia. Mam nadzieję, że z biegiem lat również będę w stanie zapewnić Ci wszystko czego potrzebujesz. Pokonaliśmy już tak wiele przeszkód, sami. Poradzimy sobie wiesz?

STO LAT SYNKU!

550701_286495634787749_1326999192_n

301877-1367877519-2

page2

page

10450968_516782418452872_4355758377934315346_n

10608624_512886155509165_3884933660851523439_o

924451_486993158110280_1259995675_n

19 komentarzy

 1. Sto lat dla Kubusia!
  Najważniejsze już posiadacie- macie siebie. Życzę Wam dużo słonecznych dni, bez problemów, beztroskich, wielu uśmiechów i tego by czas płynął Wam wolniej.
  Wam, bo to już 2 lata kiedy jesteś Mamą :)
  Udanego świętowania :)

 2. Na początku wpisu powinnaś zaznaczyć, że przyda się spora paczka chusteczek! :)))
  WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO KUBUSIU!
  Największy skarb już masz- cudowną Mamę!
  :*

 3. Piękne ! Piękne ! Piękne !
  Niewyobrażalna jest miłość matki do dziecka,to coś czego opisać nie można,ale i wprost przeciwnie,pisać można wiele i nieskończenie.

  Sto lat Kubusiu !!!!!

 4. To chyba jeden z najpiękniejszych wpisów, jaki przeczytałam na Twoim blogu. Ogromna miłość, opisana cudownymi słowami. Chociaż tak jak napisałaś- tego uczucia jakim matka darzy dziecko nie da się opisać.
  :)

 5. Karolka, cudowny wpis, zresztą jak zawsze.
  KUBUSIU! Wszystkiego najlepszego! Zdrowia, szczęścia i żeby ten słodki uśmiech nie schodził z Twojej maleńkiej buźki!!! :*

 6. Karolina, przeczytałam Twój zalinkowany na fejsie wpis z przed roku, który napisałaś w dniu pierwszych urodzin Kuby. Teraz przeczytałam ten. Nie mogę się pozbierać. Sama jeszcze nie mam dzieci, ale to w jaki sposób opisujesz miłość do swojego syna jest po prostu cudowne. Śledzę Wasze losy już od bardzo dawna i widzę jak wielkiej przemiany dokonał w Twoim życiu Kuba i jak bardzo zmieniło się Wasze życie. Oczywiście na ogromny plus.

  Kubusiu, mam nadzieję, że Twoja Mama złoży Ci te wszystkie życzenia, które tutaj dziewczyny piszą. Żyj szczęśliwie i zdrowo się chowaj.

  Paulina.

 7. Karolina, no!
  Przy każdym ‘kocham cię’ miałam uśmiech na twarzy, a jak doszło do “Kochanie, tego tak naprawdę nie da się opisać…” zaczęłam ryczeć.

  Kubusiu, Skarbie… najwspanialszy prezent od życia masz obok siebie. To Twoja mama, przyjaciółka, obrończyni, nauczycielka w jednej osobie. Nigdy o tym nie zapominaj Szkrabie. A jak ten post przeczytasz sam, za x lat, nie wstydź się tego, że poleciały Ci łezki :) Bądź dumny z tej Kobiety, która nosiła Cię pod sercem.
  (a życzonka masz Przystojniaczku na fb, Mamusia – proszę dziecku przeczytać!)

  Uwielbiam Was.

 8. Piękny tekst. Piękne słowa , bardzo się wzruszyłam. Tak może kochać tylko matka. Wyjątkowa matka. Życzę Ci Kubusiu 100 lat i wszystkiego co najlepsze dla Ciebie. Aby każdy dzień był dzień był dniem wyjątkowym w otoczeniu osób , które Cie kochają ponad wszystko.

 9. Bardzo pięknie to wszystko napisałaś.
  Jesteś cudowną Mamą i masz wspaniałego Synka ( ale to już wiesz )

  Kubusiu dużo zdrówka,szczęścia i wszystkiego czego sobie zapragniesz by było spełnione :* :*

  ps.wzruszyłam się bardzo,chusteczki naprawdę się przydadzą ;)

Leave a Response