PARENTING

Ministrefa- bezpieczna strona Twojego dziecka.

Mama Kubusia6 comments881 views

Ilu rodzicom marzy się internetowy pamiętnik dziecka, jednak powstrzymuje ich myśl o niebezpieczeństwie związanym z bezprawnym wykorzystaniem wizerunku ich dziecka?

 

logo

 

 

Ministrefa jest nowym, bezpłatnym portalem dla rodziców, na którym możemy założyć internetowy pamiętnik naszego dziecka. Co ważne, w odróżnieniu od mnożących się ostatnio blogów rodzicielskich- sami decydujemy o tym, kto otrzyma dostęp do strony naszego dziecka. Wielu rodzicom marzą się internetowe pamiętniki maluchów, jednak mają obawy o bezpieczeństwo swojego malucha w związku z  rozpowszechnianiem jego wizrezunku w sieci. Portal Ministrefaa zapewnia najwyższy poziom bezpieczeństwa, który skutecznie uniemożliwia zapisanie zdjęć dziecka na dysk, oraz kopiowanie zamieszczonego na stronie tekstu.

minisfera4

Co możemy zamieścić na stronie dziecka?

Przede wszystkim jego zdjęcia, które mogą być komentowane i oznaczane serduszkiem przez użytkowników portalu, którym pozwolimy na dostęp do strefy naszego malucha. W pamiętniku możemy również zamieszczać filmy, opisywać szczególne dla rodziny chwile, oraz planować istotne wydarzenia, jak imeniny dziecka, czy wizyta u lekarza. W zakładce “rozwój” zamieścimy informacje dotyczące wagi i wzrostu dziecka. Świetną opcją jest możliwość stworzenia własnej listy prezentów- możemy nie tylko opisać wymarzoną przez dziecko zabawkę, ale i dodać jej zdjęcie, aby ułatwić rodzinie znalezienie danego przedmiotu. Moją ulubioną opcją są “obowiązki”, gdzie możemy oceniać jak dziecko wykonywało dane czynności podczas poszczególnych dni tygodnia.

Tak wygląda wszystko od środka:

 

minisfera2

minisfera1

minisfera3

minisfera6

Po za prowadzeniem internetowego pamiętnika dziecka, portal Ministrefa posiada również trzy inne ciekawe funkcje. Pierwszą z nich są różnego rodzaju quizy dla dzieci, drugą wyszukiwarka żłobków i przedszkoli. Trzecia opcja (moja ulubiona)- kreator zaproszeń. Możemy zaprojektować wymarzone zaproszenie na dziecięce urodziny, a następnie zapisać je w formacie PDF, wydrukować i rozdać znajomym.

minisfera5

Idą z duchem technologi portal Ministrefa jest również dostępny na urządzeniach mobilnych (Android-klik, oraz iOS-klik). Dzięki odpowiedniej aplikacji mamy możliwość dodawania zdjęć i filmików na stronę dziecka prosto z telefonu komórkowego. To świetne rozwiązanie dla osób, które korzystają z internetu głównie w telefonie.

printscreen

Kuba w swoim dorobku posiada wiele zdjęć, które chciałabym pokazać najbliższym znajomym, a niekoniecznie chciałabym publikować je na blogu. Nie są to jakieś intymne, czy krępujące zdjęcia, jednak wychodzę z założenia, że po prostu nie wszystko nadaje się do publikacji. Mam nadzieję, że nam się zgromadzić w Ministrefie wszystkich naszych najbliższych znajomych.

Z racji tego, że Ministrefa jest nowym, dopiero wchodzącym na rynek portalem- administratorzy strony otwarci są na wszelkiego rodzaju informacje na temat sposobu działania portalu, jak i sugestie, dotyczące ewentualnych nowości, oraz ulepszeń. Portal Ministrefa został stworzony z myślą o rodzicach, więc ważnym jest, abyście czuli się w nim dobrze. Wszelkie sugestie i opinie prosimy kierować na adres mailowy: opinie@ministrefa.pl.

Ze swojej strony serdecznie zapraszam Was do zapoznania się z portalem.

Widzimy się w Ministrefie!

6 komentarzy

  1. Szkoda, ze aplikacji nie moge pobrac we szwecji :( chcialam sie dzielic z rodzina w polsce takim pamietnikiem. No coz, trudno :(

  2. ja też siedzę poza Polską i problemu z aplikacją nie mam :) ale aplikacja i tak tylko pozwala dodawać zdjęcia i firmy, a całe konto i rejestracja jest na stronie www, także można spokojnie zakładać :P

Leave a Response