Bez kategorii

Liebster Blog Award.

Mama Kubusia2 comments797 views

W LBA bawiłam sie na początku blogowania i do dziś pamiętam emocje, które towarzyszyły mi podczas pierwszej nominacji- achh cóż to był za zaszczyt! Od ostatniego wpisu tego typu minął pewnie rok i całkiem zapomniałabym o akcji, gdyby nie pewna Gosia, która śmiała mnie nominować!

1. Jeśli znajdujesz się w sytuacji teoretycznie bez wyjścia co robisz? Odpuszczasz, czy szukasz nowych możliwości na rozwiązanie problemu?

Nigdy nie odpuszczam, choćby nie wiem co! Uważam, że cel zawsze uświęca środki i nic nie jest w stanie stanąć na drodze do szczęścia mojego i mojego syna. Oczywiście- szukam nowych możliwości!

2. Czym jest dla Ciebie blogowanie?

Jeśli napiszę, że pracą- polecą hejty, że blog jest nastawiony na zarabianie. Jeśli napiszę, że hobby- polecą hejty, że kłamię. Powiem więc prawdę- łączę przyjemne z pożytecznym.

3. Kto jest Twoim autorytetem?

Wiesz, że go nie mam? Kiedyś jarały mnie jakieś piosenkarki, czy aktorki. Teraz nie wzoruję się na nikim i nie ma nikogo, kto imponowałby mi na tyle, by  być dla mnie autorytetem.

4. Jak widzisz siebie za 20 lat?

Będę pierwszą w Polsce blogującą babcią w czerwonych włosach!

5. Muzyka, której słucham…

Zawsze odpowiada mojemu aktualnemu nastrojowi. Zazwyczaj zapuszczam ‘flow’ w aplikacji Deezer i tak samo często trafia idealnie w mój gust. A kiedy mi bardzo źle słucham Bisza, to chyba dziś. –> lastfm.pl/user/Mama-Kubusia.

6. Najśmieszniejsza akcja w moim życiu?

Gdy była małą dziewczynką uwielbiam Spice Girls i Ich Troje. Oczywiście razem z koleżankami z podwórka stworzyłyśmy własny zespół, próby miałyśmy pod trzepakiem. Ja byłam albo Michałem Wiśniewskim, albo blondyneczką Emmą z dwoma kucykami. Pewnego dnia wpadłyśmy na pomysł zorganizowania koncertu. Napisałyśmy odręcznie zaproszenia i zaprosiłyśmy wszystkie staruszki z bloku. Jedna przyniosła ciasteczka, inna cukierki. Na nieco inny pomysł wpadła dziewczyna, z którą nie żyłam wtedy najlepiej. Starsza ode mnie złośnica przybyła na koncert z jajkiem, którym rzuciła wprost w moje włosy. Teraz pękam ze śmiechu, kiedy przypomnę sobie tą sytuację, ale uwierzcie, że siedmioletniej Karolinie nie było do śmiechu. Afera rozdmuchała się na całe osiedle. Cóż, sława bywa czasem przytłaczająca, czasem nawet dosłownie.

7. Czy praca zawodowa odgrywa w Twoim życiu ważną rolę?

Wiem, że nie odpowiada się pytaniem na pytanie, ale… Mówiąc “zawodowa”, masz na myśli pracę w wyuoczonym zawodzie?

8. Z czym kojarzy Ci się ślimak?

Z jednym z odcinków Świnki Peppy, gdzie George i Peppa spędzając dzień u babci i dziadka świnki- udawali ślimaki chowając się pod koszykami.

9. Twój sposób na szybką poprawę humoru?

Buziak Kubusia się liczy? Pewnie nie, więc niestety nie posiadam takowego. Kiedy mam zły humor, to albo chowam się nocą pod kołdrą z laptopem na kolanach i płaczę, marudzę komuś (najczęściej Honoracie), albo czekam, aż mi przejdzie.

10. Pierwsze skojarzenie ze Świętami Bożego Narodzenia?

“Już po?”

11. Twoje motto życiowe?

Mam takowe dwa. “If You can dream it- You can do it!” & “Love makes Life beautiful“.

Zanim zarzucę swoimi kosmicznymi pytaniami, przedstawię listę jedenastu blogów, które nominuję. Z tym będzie mały problem, więc ostatecznie lista jest zdecydowanie krótsza. Cóż, zasady są po to, aby je łamać, prawda?

1. Honorata – sshadee.uchwycone-chwile.pl.

2. Wioleta- mama-bloguje.com.

3. Monika – zawodkobieta.blogspot.com.

Dziewczyny, macie czas do końca roku, a więc do środy do północy. W przeciwnym razie, Wasze prześcieradła w Warszawie zostaną przeze mnie osobiście posypane solą. A przed Wami moje kosmiczne pytania:

1. Jaka chwila w ciągu dnia jest dla Ciebie bezcenna?

2. Bez czego nie wyobrażasz sobie życia?

3. Dlaczego zaczęłaś blogować?

4. Gdybyś mogła ocalić tylko jedno z dwojga: dziecko, czy patner?

5. Twoja ulubiona świąteczna piosenka?

6. Najbardziej okrutny żart, jaki komuś zrobiłaś?

7. Piosenka, która zawsze poprawia Ci humor?

8. Danie, bądź jego składnik, którego szczególnie nienawidzisz?

9. Czy uważasz, że eutanazja jest dobrym rozwiązaniem?

10. Za co mnie kochasz?

11. Buźki będzie?

;)

blog grafika — kopia — kopia — kopia

2 komentarze

Leave a Response