MATKA TEŻ CZŁOWIEK

Czy wiesz czego tak naprawdę pragniesz?

Mama Kubusia1 comment785 views

Wietrzny dzień, ze słuchawkami na uszach idziesz jedną z głównych ulic swojego miasta mijając wielu ludzi. Część twarzy wydaje Ci się znajoma chociaż nie pamiętasz skąd. Pozostałe twarze  są obce i zastanawiasz się, czy tracisz coś z tego powodu. Chowasz twarz pod ogromnym kapturem płaszcza uśmiechając się do samej siebie, zamykasz na chwilę oczy i zapominasz o całym świecie. Liczy się tu i teraz, reszta nie ma znaczenia.

P1060636

Robisz wszystko jak tylko najlepiej potrafisz wkładając w to całe serce, całą duszę, całą siebie. Czasem angażujesz się tak bardzo, że masz ochotę po prostu uciec przytłoczona codziennością. Wizja wymiotowania tęczą nie jest już wtedy tak odległa. Czasem siadasz wieczorem ze słuchawkami w uszach i próbujesz doszukać się we wszystkim głębszego sensu. Szukasz motywacji, czegoś co pozwoli zmienić Ci otaczającą Cię rzeczywistość na lepsze. Chcesz poprawić swoją sytuację materialną, zawodową, społeczną. Chcesz poczuć się lepiej sama ze sobą, choć tak naprawdę nie czujesz się źle w swoim towarzystwie. Pragniesz po prostu czegoś więcej.

Gonisz. Gonisz to każdego dnia. Ta gonitwa nierzadko spędza Ci sen z powiek. Ta gonitwa sprawia, że budzisz się w środku nocy i myślisz wyłącznie o niej. Przez nią wstajesz wcześnie rano, niewyspana, z podkrążonymi oczami.

Codziennie przechadzasz się tymi samymi ulicami. Czasem stawiasz małe, niepewne kroki, a innym razem szybko przebierasz nogami nie oglądając się za siebie. Czasem uśmiechasz się od ucha do ucha, a czasem ze łzami w oczach masz ochotę jak najszybciej przejść niezauważona. Czasami masz na uszach słuchawki, z których wydobywają się dźwięki wbijające Cię w ziemię, albo unoszące Cię kilka metrów nad nią. Najczęściej w jednej ręce trzymasz najdrożsżą Ci dłoń na świecie, a w drugiej dźwigasz siatkę z zakupami. Innym razem pchasz wózek, w którym spokojnie siedzi cały Twój świat. Niekiedy idziesz sama z założonymi rękoma, czasem trzymasz je w kieszeniach, czasem w jednej dłoni spoczywa telefon, w drugiej papieros. Czasem idziesz tą ulicą namiętnie rozmawiając z kimś przez telefon. Innym razem towarzyszy Ci ktoś znajomy i wdajecie się w bardziej, lub mniej ciekawą dyskusję. Czasem śpieszysz się do domu, gdzie czeka na Ciebie stęsknione dziecko, które nie widziało Cię zaledwie godzinę, a które lamentując czeka już pod drzwiami na Twój powrót. Innym razem idziesz na pocztę, do banku, do pracy, śpieszysz się na autobus.

Czasami biegniesz za szybko łamiąc nogi. Czasem potykasz się o nie, kiedy stawiasz za blisko kroki. Najważniejszym jest jednak świadomość, że idziesz w dobrą stronę. Tego się trzymaj. Najbardziej na świecie.

IMG_1584

 

***
Nieważne w jaką stronę idziesz i którą ścieżką podążasz- zawsze fajnie wpaść na ciekawe promocje w weneckim stylu.

s3_viewer_small_Lidl-00

1 Comment

Leave a Response