GADŻETY DLA RODZICÓW

Plantronics, Backbeat Go 2 – perfekcyjny gadżet wygodnej matki

Mama Kubusia2 comments972 views

Jakie słuchawki bezprzewodowe można polecić matce, która żyje w biegu? Zdecydowanie najlepsze słuchawki bezprzewodowe. Tylko  jak znaleźć dobre słuchawki bezprzewodowe z mikrofonem, które umożliwiają zarówno słuchanie muzyki, jak i prowadzenie rozmów telefonicznych, bez konieczności noszenia w dłoni, czy kieszeni telefonu komórkowego?  Czy słuchawki Plantronics Backbeat Go2 można nazwać najlepszymi słuchawkami? A może słuchawki Plantronics to totalny niewypał marki, która w Polsce znana jest tylko koneserom dobrego dźwięku?

WP_20150330_17_26_46_Pro

Utarło się przekonanie, że gadżety typu słuchawki bezprzewodowe, głośniki, czy ciekawe smartfony przeznaczone są głównie dla mężczyzn. Kiedy w internecie szukamy testów jakiegoś urządzenia- nawet nie przyjdzie nam do głowy, że jedną z recenzentek mogłaby być kobieta. Jest to dość krzywdzące, choć przyznaję się, że do niedawna miałam niemal identyczne podejście. Kobieta, matka i test słuchawki Plantronics? Dobre sobie.

Jakiś czas temu moje życie ponownie nabrało zawrotnego tempa, w efekcie czego zazwyczaj robię milion rzeczy na raz. Niejednokrotnie zdarza mi się gotować makaron z laptopem na parapecie, papierosem w jednej dłoni, telefonem w drugiej- a w tym czasie co chwilę jeszcze skakać do pokoju by sprawdzić, czy Kuba nie wymyślił czegoś dziwnego. I wszystko byłoby pięknie, gdyby właśnie nie telefon, który skutecznie uniemożliwiał mi wykonywanie podstawowych czynności. Ciężko odlać makaron jedną ręką, ciężko też ubrać dziecko na dwór. Z drugiej jednak strony- na tyle często prowadzę kluczowe rozmowy, że nie wyobrażam sobie odłożenia go chociażby na kilka godzin.

Potrzebowałam porządnych słuchawek, które umożliwią mi zarówno słuchanie muzyki, jak i prowadzenie rozmów telefonicznych. Słuchawki bluetooth na jedno ucho w ogóle nie wchodziły w grę- kiedy gdzieś jadę, uwielbiam w całości oddać się muzyce, której słucham i nie wyobrażam sobie, by warkot autobusu miał mnie dekoncentrować. Słuchawki bezprzewodowe znacznie ułatwiłyby mi życie- mogłabym normalnie zajmować się domem i Kubą i bez problemu prowadzić rozmowy, nie plącząc się w kabel od słuchawek na każdym kroku.

Natrafiłam na Plantronics– markę, która oferuje słuchawki bezprzewodowe z mikrofonem zarówno na jedno ucho-służące do prowadzenia rozmów telefonicznych, jak i normalny komplecik słuchawek stereo. Poczytałam, popytałam i podświadomie czułam, że Backbeat Go2 będą strzałem w dziesiątkę.

WP_20150330_15_26_17_Pro

WP_20150330_15_28_32_Pro

WP_20150330_15_29_09_Pro

WP_20150330_15_29_52_Pro

WP_20150330_15_31_50_Pro

NAJLEPSZE SŁUCHAWKI BEZPRZEWODOWE? PLANTRONIC, BACKBEAT GO2.

Głównym atutem słuchawek Plantronic Backbeat Go2 jest mobilność, która daje mi wiele możliwości. Mogę bez najmniejszego problemu prowadzić rozmowę telefoniczną w kuchni, kiedy mój telefon znajduje się w pokoju i odwrotnie. Mogę bawić się z Kubą klockami i odbierać połączenia bez udziału komórki. Mogę spacerować gdziekolwiek chcę, bez obaw o to, że za chwilę zahaczę o coś kablami od słuchawek, które wypadną mi z uszu- przy Backbeat Go2 to po prostu niemożliwe. Z racji tej mobilności słuchawek Plantronic, bałam się nieco o jakość dźwięku- jednak ku mojemu zaskoczeniu jest on wyjątkowo czysty.

Zaletą słuchawek Plantronic Backbeat Go 2 jest fakt, iż są one kompatybilne z każdym telefonem komórkowym (iPhone, Android i Windows Phone), oraz komputerami z bluetooth. Użytkowanie Backbeat Go2 nie wymaga instalowania żadnego oprogramowania (choć oczywiście istnieją odpowiednie aplikacje do pobrania), co pozwala uniknąć zaśmiecania pamięci telefonu. Telefon sam wykrywa słuchawki i jest właściwie od razu gotowy do nawiązania połączenia.

Plantronic Backbeat Go2 to także świetna opcja dla biegaczy, czy pasjonatów jazdy na rowerze- ze względu na to, że te słuchawki bluetooth są całkowicie odporne na wilgoć. Tej opcji jednak nie miałam okazji sprawdzić osobiście- głównie ze względu na to, że jestem troszkę ignorantką w kwestii sportu. Jeśli kiedyś się to zmieni- z całą pewnością dam znać.

Słuchawki Plantronics mają całkiem wytrzymałą baterię, biorąc pod uwagę fakt, że zaledwie półtorej godziny ich ładowania wystarcza mi na przeprowadzenie kilkugodzinnej rozmowy telefonicznej. Warto jednak zaznaczyć, że ładownie słuchawek Backbeat Go2 za pomocą kabla USB podłączanego do komputera jest mniej efektywne, niż podłączenie ich do zwykłej ładowarki (micro USB) od telefonu, czy tabletu. Słuchawki Plantronics same informują nas o stanie baterii i konieczności ładowania. Istnieje również opcja zakupienia z powerbankiem (który umożliwia mobilne ładowanie słuchawek Plantronics) umieszczonym w zgrabnym etui.

WP_20150330_15_37_46_Pro

WP_20150330_15_39_38_Pro

WP_20150330_16_01_28_Pro

Słuchawki Plantronics Backbeat Go2 posiadają w zestawie gumki w trzech rozmiarach, dzięki czemu łatwo dostosować je do ucha, w zależności od jego wielkości. Przezroczyste wstawki obok gumek sprawiają dodatkowo, że słuchawkom naprawdę ciężko wypaść z ucha. Same końcówki douszne są bardzo elastyczne, miłe w dotyku i niezwykle łatwe w utrzymaniu czystości.

Na kablu łączącym dwie słuchawki Backbeat Go2 znajduje się funkcjonalny pilot umożliwiający zmianę głośności dźwięków, czy odebrania nadchodzącego połączenia. Co ciekawe, słuchawki Plantronics zapamiętują ostatni wybierany przez nas numer- jeśli więc chcemy ponownie się z kimś połączyć, nie musimy pędzić po telefon komórkowy- wystarczy tylko dwa razy wcisnąć guzik i połączenie wykonywane jest automatycznie. Kiedy słucham muzyki- przytrzymując przycisk głośności mogę zmienić utwór do przodu bądź do tylu, analogicznie do głośności: ciszej- utwór wcześniej, głośniej- utwór dalej.

WP_20150330_17_20_52_Pro

WP_20150330_17_21_20_Pro WP_20150330_17_23_15_Pro

Czy słuchawki Plantronics Backbeat Go2 rzeczywiście sprawdziły się w moim przypadku? Tak i od jakiegoś czasu nie wyobrażam sobie funkcjonowania bez nich. Nawet kiedy biegając po domu nie jestem w trakcie żadnej rozmowy- jedną ze słuchawek mam zawsze w swoim uchu. Dlaczego? Bo kiedy nagle, w najmniej oczekiwanym dla mnie momencie rozlegnie się po mieszkaniu dzwonek mojego telefonu- nie muszę lecieć na złamanie karku między klockami Lego, a połączenie mogę odebrać za pomocą słuchawek Plantronics. Dodatkowo słuchawki informują nas w formie dźwiękowej o nadejściu nadchodzącego połączenia- to świetna opcja, kiedy nasz telefon jest wyciszony i dodatkowo nie wiemy, gdzie się znajduje. Możliwość odbierania połączeń z pomocą słuchawki Backbeat Go2 świetnie sprawdza się także w przypadku komórki wrzuconej luzem do torebki. Nie od dziś wiadomo, jak to jest z damskimi torebkami- najłatwiej znaleźć to, co nie jest aktualnie potrzebne.

WP_20150330_17_24_28_Pro

WP_20150330_17_24_49_Pro

Słuchawki Plantronics Backbeat Go2 można zakupić na stronie WWW.PLANTRO.PL, gdzie znajduje się cały szereg innych słuchawek i rozwiązań marki Plantronics. Zakupy na stronie plantro.pl są całkowicie bezpieczne i mogę Was zapewnić, że możecie liczyć na niezwykle szybką transakcję i dostawę. Istnieje również możliwość odbioru osobistego zamówienia w Warszawie (Mokotów).

Co ciekawe, słuchawek Backbeat Go2 zazdrości mi nawet mój mężczyzna, który nie może pogodzić się z faktem, że mi o wiele łatwiej i wygodniej prowadzić z nim rozmowy telefoniczne bez względu na to co robię i gdzie się znajduję.

WP_20150330_17_25_43_Pro

 

2 komentarze

  1. Wydają się być idealne!
    Mojego facetowi na pewno by się takie przydały w pracy czy w samochodzie… to może być dobry prezent na naszą piątą rocznicę ślubu, która już jest za 17 dni :) Dzięki za ten wpis, bo przez ostatnie dni cały czas się głowiłam co by mu kupić :D

Leave a Response