MATKA TEŻ CZŁOWIEK

Koszmar wejścia 24.

Mama Kubusia10 comments914 views

Za każym razem ten sam scenariusz. Półmrok, drewniane schody biegnące stromo wprost do morza i ja, bezskutecznie próbująca uciec…

IMG_20150416_194119

Od lat niezmiennie prześladuje mnie ten sam sen. Choć wszystko to można nazwać właściwie koszmarem. To słowo idealnie odzwierciedla całość. Nie wiedzieć dlaczego uciekam przed czymś i przed ogromnymi falami, które powoli zalewają plażę i biegnące w jej kierunku strome, drewniane schody. Biegnę z całych sił, a koniec końców i tak nie udaje mi się udać. W zderzeniu z silnymi falami i ogarniającym mnie strachem jestem bez szans. Zawsze stoję w połowie schodów i z przerażeniem spoglądam na goniące mnie, pieniące się fale. Próbuję się ruszyć, ale moje ciało nagle staje się całkowicie bezwładne.

Po przebudzeniu zawsze towarzyszy mi dziwne, nieswoje uczucie. Dziwny strach połączony z chęcią rozwikłania tej dziwnej zagadki, która spędza mi sen z powiek właściwie od dzieciństwa. Jakiś czas temu zupełnym przypadkiem natrafiłam na zdjęcie idealnie obrazujące miejsce, które mnie prześladuje. Okazuje  się, że zejście na plażę numer 24 znajduje się zaledwie kilka kilometrów od rodzinnej miejscowości. Od razu wiedziałam, że muszę tam pojechać. Nie wiedziałam po co, nie wiedziałam dlaczego- jednak odczuwałam taką potrzebę.

Udało mi się dojechać tam wczoraj. W ciągu kilkunastu minut znalazłam się w miejscu, które prześladuje mnie od lat. W miejscu, które kilka razy w miesiącu spędza mi sen z powiek. Jak się czułam? Ciężko określić. Z pozoru normalnie, zwyczajnie, jednak wewnętrznie odczuwałam niepokój. Odczuwałam ogromną potrzebę rozwiązania tej dziwnej zagadki. Czy się udało? Nie wiem. Rozejrzałam się, postałam, pokucałam. Próbowałam wrócić do prześladującego mnie snu, niestety bezskutecznie…

IMG_20150416_193943

WP_20150416_19_39_45_Pro

WP_20150416_19_44_55_Pro

 

IMG_20150416_193956

 

IMG_20150416_194342

IMG_20150416_194358

 ***
Standardowo  już zapraszam Was do zapoznania się z najnowszymi promocjami jednego z dyskontów, które wejdą w życie po weekendzie i wprowadzą Was w Portugalskie i Hiszpańskie szaleństwa smakowe.
s3_viewer_small_Lidl_01

10 komentarzy

  1. mogłabyś podać gdzie dokładnie jest to miejsce? bo jednak jest klimatyczne mimo, że Twój wpis mocno mnie zaintrygował i trochę zaniepokoił. mam nadzieję, że rozwiążesz swoją zagadkę ;)

  2. Jezu, chcę tam! Piękny widok, cudowne i klimatyczne miejsce! Ale bym tam robiła zdjęcia, ale by mnie to natchnęło do pisania! Chociaż fakt, intrygujące jest, że śni Ci się miejsce, o którym nie miałaś pojęcia, cały czas, od dziecka. Może to ma Ci coś przekazać? Ciekawe… Nie wiem co czułabym na Twoim miejscu, ale na moim… chcę, bardzo chcę tam być. :D. Zdradzisz gdzie to dokładniej jest? <3.

  3. Uwielbiam Jastrzębią Górę, byłam tam 3 razy i na pewno jeszcze kiedyś tam się wybiorę :)
    Też mam taki jeden sen, który co jakiś czas do mnie powraca i nie daje mi spokoju…

Leave a Response