MOŻE NAD MORZE?ZABAWA

Instytut Kultury Miejskiej w Gdańsku poleca: kolorowanki z motywem Gdańska.

Mama Kubusia3 comments1245 views

Kolorowanki dla dzieci są świetnym sposobem na wakacyjną nudę, czy umilenie sobie czasu w podróży. A co powiecie na kolorowanki z motywem Gdańska, które powstały przy Instytucie Kultury Miejskiej w Gdańsku?

WP_20150807_009

WP_20150807_016

Kuba- jak każde dziecko uwielbia kolorowanki. Godzinami mógłby pisakami i kredkami tworzyć arcydzieła na czarno-białych kartkach papieru. I chociaż jeszcze nie koloruje tak, jak robią to starsze od niego dzieci- ma przy tym naprawdę całą masę zabawy. Jak wiecie Gdańsk jest bardzo bliski mojemu sercu i kiedy miałam możliwość, by ponownie tutaj zamieszkać- mimo burzy myśli w głowie, nie wahałam się zbyt długo. Dlatego kiedy dowiedziałam się, że Instytut Kultury Miejskiej w Gdańsku opublikował kolorowanki z motywem Gdańska nie zastanawiałam się ani chwili i pobiegliśmy do Grześka rodziców, aby je wydrukować. Takie kolorowanki z motywem Gdańska mogą być również świetną formą edukacji dla starszych dzieci, szczególnie przed ewentualnie planowaną wizytą w Gdańsku. Dzieci z pewnością ucieszą się, kiedy na żywo zobaczą widoki, które wcześniej kolorowały w domowym zaciszu.

WP_20150807_021

WP_20150807_022

WP_20150807_024

Kolorowanki z motywem Gdańska dostępne są na stronie www.szukamy.org/kolorowanki. Sama strona szukamy.org powstała w ramach projektu Medialab Gdańsk – pracownia edukacji i kultury, przy Instytucie Kultury Miejskiej w Gdańsku.

ikm Bez tytułu

3 komentarze

  1. ja bym te kolorowanki wykorzystała do fajnej zabawy z dzieckiem podczas zwiedzania Gdańska. Wziełabym pokolorowane ilusracje na wycieczkę po Gdańsku i stając przed kolejnym obiektem z kolorowanek zachęcała dziecko, by odnalazło właściwą ilustrację. Zazwyczaj nudne dla dzieci zwiedzanie można zmienić w fajną odkrywaczą przygodę. Świetna idea Instytutu.

Leave a Response