PARENTING

Jakie bajki ogląda Kuba?

Mama Kubusia1 comment851 views

Mimo tego, że nie pochwalam całodziennego sadzania dzieci przed telewizorem uważam, że wszystko jest dla ludzi. Oczywiście z umiarem. Chociaż i my często przekraczamy początkowo ustaloną przeze mnie, niewidzialną granicę.

1. Świnka Peppa- ulubienica wszystkich maluchów króluje również i u nas. Kuba tak oszalał na jej punkcie, że ma piżamkę z Georgem, maskotkę Georga, książeczki, blok rysunkowy, zeszycik, zestaw do rysowania, zestaw figurek Peppy w szkole i całą masę innych gadżetów z różową świnką! Naprawdę nie wiem czym ta świnka tak przyciąga do siebie dzieci, ale sama poddałam sie jej urokowi! Choć teraz, kiedy odcinki znam właściwie na pamięć, widzę naprawdę wiele błędów w tej bajce. ;) Bądź co bądź, dzięki Peppie Kuba bardzo rozwinął swoje słownictwo.

2. Stacyjkowo – Bruno, Willson i oczywiście ulubienia Kuby- zielona Koko. Kolejna kreskówka, której odcinki znam na pamięć. Podobnie jak różowa Peppa- ciuchcie nauczy Kubę naprawdę wielu nowych słów.

3. Tomek i Przyjaciele – w takim klimacie prawdopodobnie urządzę jego urodziny.

4. Dora – “Backpack, backpack, plecak, plecak…”

5. UmiZoomi – jedna z najsensowniejszych bajek, serio.

A ja dalej w temacie wymarzonego domu… Znalazłam idealny bruk na kostkę na stronie https://www.granit-kostrza.pl/. A co ważne, ceny naprawdę konkurencyjne.

1 Comment

  1. U nas ten sam repertuar, oprócz Peppy. Za to lubi jeszcze Psi Patrol. Też czasami uginamy się i przeciąga oglądanie bajek. A Dora bardzo fajna, Mały kiedyś mnie zaskoczył jak zaczął liczyć po angielsku. Takie dzieciaki mają świetną pamięć :) A Umizoomi świetne – kształty, liczenie itd. :)

Leave a Response