LIFESTYLEMOŻE NAD MORZE?

Pomysł na biznes nad morzem.

Mama Kubusia4 comments6858 views

Marzy Ci się całoroczny biznes nad morzem? A może miałby to być wyłącznie biznes sezonowy?

Dlaczego pomorze to dobre miejsce na biznes?

Co roku nad Polskie morze przybywa tysiące turystów. Zdecydowana większość z nich cały rok odkładała pieniądze, aby wydać je właśnie tutaj. Spora część mniejszych miejscowości turystycznych utrzymuje się właśnie z tej opcji, jaką jest biznes na wakacje, a po za sezonem świeci całkowitymi pustkami. Przykładem tego może być chociażby moja rodzinna miejscowość- Władysławowo, gdzie latem budka z lodami nad morzem stoi jedna, a zaraz obok niej druga i potem trzecia i czwarta. A po za wakacjami po zmroku ciężko nawet o otwarty sklep.

Jaki biznes nad morzem jest bardzo opłacalny?

Jak rozkręcić własny biznes – właśnie to pytanie co roku zadaje sobie co trzeci mieszkaniec nadmorskiej miejscowości. Każdy chce zarobić, a interes nad morzem zazwyczaj jest strzałem w dziesiątkę. Prawdę mówiąc bez względu na to, jaki biznes nad morzem zamierzamy rozkręcać- jeśli odpowiednio się rozreklamujemy i posiądziemy ciekawe miejsce- sukces jest zazwyczaj murowany. Niby często słyszy się narzekania mieszkańców skarżących się na coraz mniejszą liczbę turystów, jednak te nowe wille same się nie budują, a tym bardziej nie za darmo. Prawda jest taka, że jeśli ktoś wie już jaki biznes nas morzem jest najbardziej opłacalny, to po prostu nie chce się tym pomysłem dzielić. Interes nad morzem to naprawdę świetna opcja, a jeśli uda nam się złapać odrobiny szczęścia- taki biznes sezonowy przyniesie nam dochodu na cały następny rok.

Biznes na wakacje.

Na pierwszy rzut weźmy chociażby opcję tradycyjną- sklep ogólnospożywczy. Nikt nie każe nam otwierać od razu sieci sklepów, jednak taki mały, lokalny sklepik latem zawsze jest mile widziany i… Pożądany. Spójrzcie na to, co dzieje się latem niemal w każdym sklepie nad morzem. Bez względu na to czy jest to duży dyskont, czy osiedlowy sklepik- kolejki są gigantyczne, od rana do wieczora. Jeśli więc mamy już swój pomysł na sklep– wystarczy zarejestrować działalność, zdobyć tylko wszystko pozwolenia, zatrudnić pracowników i hajs będzie sam spływał na nasze konto. I to nie byle jaki.

Uważacie, że budka z lodami nad morzem to kiepski pomysł? To dlaczego zazwyczaj, kiedy chcecie kupić sobie świderka nad morzem musicie stać kilkanaście minut w kolejce? Bo lody to jedna z lepszych opcji. One się sprzedawały, sprzedają i sprzedawać będą. A jeśli dodatkowo wymyślimy sobie jakąś alternatywę dla pozostałych budek z lodami (przykładowo dziwaczne smaki, kolory, czy sposób podania)- klienci są nasi. I to jest świetny pomysł na biznes nad morzem! Tak samo jest z budkami z piwem. Na nich zawsze zyskamy. Większość ludzi maszerujących na plażę kupi sobie mniej piwek, niż jak się później okaże- będzie potrzebowała. I co wtedy? Ano zamiast przejść się kawałek do sklepu i jak człowiek kupić piwo- polecą do najbliższej budki z piwem i zapłacą za nie cenę kilkakrotnie wyższą. Tak samo jest z pamiątkami- to także genialny pomysł na biznes nad morzem. Niby co roku niezmiennie te same produkty (muszelki, piasek w słoiczkach, piaskowe obrazy, pocztówki i inne pierdoły), a jednak ludzie wciąż je kupują- dla siebie, dla bliskich, na pamiątkę.  I ten dziwny trend z całą pewnością nie zmieni się jeszcze przez długi czas.

Zresztą, wystarczy wejść na stronę https://www.centrumtlumaczen.pl/cennik/, aby zobaczyć, że naprawdę na wszystkim można świetnue zarobić.

Skoro już wiemy, że biznes sezonowy jest świetną opcją, to zamiast pytać: “Jaki biznes nad morzem jest najbardziej opłacalny?”, spytajcie więc lepiej: “Jak rozkręcić biznes nad morzem?“.

Dobra, mamy już pomysł na biznes nad morzem, założyliśmy działalność (bez tego nie opłaca się w ogóle startować, będziecie więcej w plecy niż mogłoby się Wam wydawać!), zdobyliśmy ewentualne zezwolenia- i co dalej? Ano teraz wypadałoby jakoś nasz biznes sezonowy rozkręcić. Tylko jak rozkręcić biznes nad morzem? Jak? Najnormalniej w świecie. Żyjemy w czasach, w których niemal każdy ma dostęp do internetu, w każdym możliwym miejscu. I to właśnie tutaj ludzie najchętniej szukają informacji, a co za tym idzie to właśnie w internecie najlepiej się reklamować. Dlaczego? Każdy wie jak ogromną moc niosą za sobą social media. Aby rozkręcić biznes nad morzem zakładamy fan page na Facebooku, a następnie reklamujemy się (oczywiście w nienachalny sposób) na stronach powiązanych z naszą lokalizacją. Jeśli więc nasz biznes na wakacje to budka z lodami nad morzem w miejscowości X, to reklamujemy się na stornach powiązanych z miejscowością X. A jeśli jeszcze wymyślimy sobie ciekawe hasło reklamowe- klienci sami zaczną do nas przychodzić.

Jak sami widzicie pomysł na biznes nad morzem naprawdę nietrudno znaleźć. Wystarczy odrobina chęci, cierpliwości i kreatywności. Możecie pokusić się o pomysł na sklep, a może być to budka z lodami nad morzem. Możliwości jest wiele. Zawsze też możecie założyć bloga i wspominać o tych nadmorskich klimatach, zupełnie jak ja. :-)

U kogo więc kupię coś w przyszłym roku?

4 komentarze

  1. Chyba nigdy jeszcze nie czytało mi się Twojego tekstu tak źle. :( Zazwyczaj są one perfekcyjne, a ten naładowany powtórzeniami…

Leave a Response