MATKA TEŻ CZŁOWIEK

Bez czego nie wyobrażam sobie życia?

Mama Kubusia1 comment1129 views

Zbiór moich małych uzależnień. ;-)

coffee-cup-kitchen-coffee-machine-large

Bez względu na to czy dzień rozpoczynam z uśmiechem na twarzy, czy z ogromnym bólem głowy- nie wyobrażam sobie, by przeżyć bez kawy. Prawdę mówiąc to nawet nie pamiętam już, od jak dawna jestem uzależniona. Jedynym co w tej kwestii się zmieniło jest fakt, że przed ciążą piłam czarną kawę z dolewką zimnej wody, a teraz pijam rozpuszczalną z mlekiem. Najlepiej w proporcjach pięćdziesiąt na pięćdziesiąt- tyle samo mleka i wody. Z cukrem! Dwie łyżki, czasem trzy, nigdy więcej.

apple-desk-office-technology-large

Laptop jest jednym z moich dzieci. Jednym z kilku. Mimo tego, że przeżył już kilka upadków i z jednej strony jest jakby lekko pęknięty i mimo tego, że technicznie też ni zachwyca- na moje potrzeby jest idealny. A do tego biały, czyli taki jak miał być. Dzięki działaniom mojego Grześka- nie zawiesza się, a aktualizacje szanownego Windowsa nie są już dla mnie powodem do histerii. Zazwyczaj.

person-hands-woman-smartphone-large

Mogę obsypywać go soczystymi epitetami niemalże każdego dnia (bo w końcu to Nokia, najnowsza i ostatnia, ale jednak Nokia…), ale mimo to i tak będzie dla mnie najlepszym telefonem na świecie. Mogę sobie nakręcić film w HD i strzelić fajną fotkę 41 mpx aparatem. I mimo tego, że nikomu bym tego telefonu nie poleciła- dopóki nie wymienię go na lepszy model (z równie zajebistym aparatem), będę go bronić do ostatniej kropli krwi. To dzięki niemu na tym blogu są w ogóle jakieś zdjęcia (chyba, że kradnę coś spośród tego, co stworzył G.- jak było chociażby we wpisach o Parku Oliwskim i ZOO), no i mam możliwość pozostawania aktywną w społecznościówkach po za domem. A to dla blogera (dobra, przepraszam- blogerki… Boże, to serio tak dennie brzmi?) priorytet.

1

Chwalić się czym nie ma, ale taka właśnie jest czysta, brudna prawda. Lubię i rzucać nie zamierzam dopóki moje zdrowie nie będzie ode mnie tego wymagało. Temat uważam za zamknięty, dziękuję.

desk-technology-music-white-large

Rzadko zdarza mi się wychodzić gdziekolwiek samej, ale kiedy mam taką możliwość, to nie wyobrażam sobie wyjścia z domu bez słuchawek w uszach. Nienawidzę przemierzać jakiegoś dystansu w ciszy, bo zaczynam odnosić głupie wrażenie, że nie mam co ze sobą zrobić. Muzyka pozwala mi nie myśleć o niczym, zrelaksować się i po prostu uśmiechnąć.

majonez_dekoracyjny

Majonez jest moim jedynym uzależnieniem kulinarnym. Właściwie to od wielu lat używam go zamiast masła i nie wyobrażam sobie, aby mogło się to zmienić. Umarłabym. Nie chciałabym robić reklamy, jednakże przetestowałam majonezu wychodzące z różnych źródeł i bezapelacyjnie dekoracyjny Winiary jest najlepszy.  Jakiś czas temu kupiłam majonez innej znanej marki, dwa słoiczki- duży i mały, bo promocja była. Zaoszczędzić miałam, a wyrzuciłam ciężko zarobione na pisaniu pieniądze, bo jeść się tego nie dało. I nigdy więcej tego błędu nie popełnię- to nawet dyskusji nie podlega, żadnej.

food-bakery-chocolate-sweet-large

Za słodyczami generalnie nie przepadam i nie mogłabym ich jeść każdego dnia. Muszę mieć na nie szczególną ochotę, a kiedy taki dzień nadejdzie- jem je tonami. A prawda jest taka, że… uwielbiam MARCEPAN w czekoladzie. Kocham.

Czasem jednak nasze przyzwyczajenia, o ile są niebezpieczne mogą jednak zamienić się w niezłe uzależnienie. Mowa tutaj oczywiście o innych uzależnieniach, niżeli kawa, papierosy, czy muzyka. W takich przypadkach warto zajrzeć na stronę https://www.mandalawroc.pl/ i zwrócić się o fachową pomoc.

1 Comment

  1. Kawa na pierwszym miejscu chyba u większości osób :) Papierosów pozbyłam się w momencie narodzin pierwszego dziecka i już do nich nie wrócę. Dodałabym jeszcze moje ulubione zagraniczne seriale :)

Leave a Response