DOMOWE PRZEDSZKOLE

EDULUDO- zestaw kreatywny zwierzątka.

Mama Kubusia1 comment1105 views

To już ostatni wpis z serii “EDULUDO“, dlatego będzie on raczej podsumowujący.

WP_20150828_002

Co kryje w sobie zestaw kreatywny zwierzątka?

Podobnie jak we wszystkich poprzednich zestawach kreatywnych EDULUDO, o których pisałam (“pory roku“, “nauka kolorów” i “nauka kształtów“) – zestaw “zwierzątka” składa się z naklejek (jest ich aż osiemdziesiąt siedem), oraz trzydzieści kart z zadaniami. Idea również się nie zmienia- maluch musi odnaleźć i dopasować odpowiednie naklejki względem tego, co znajduje się na karcie. Ten zestaw kreatywny Djeco przeznaczony jest dla dzieci powyżej czwartego roku życia, co naprawdę dawało się odczuć podczas zabawy. Wiadomym jest przecież, że w przypadku dzieci nawet te dwanaście miesięcy to spory kawał czasu w kwestii rozwoju. Bądź co bądź – spróbowaliśmy i poszło nam… Średnio. W większości musiałam po prostu podpowiadać Kubie gdzie ma nakleić odpowiednią naklejkę, bądź jaką ma znaleźć sam względem odpowiedniej karty. A przecież nie o to chodziło. Zrobiliśmy zatem tylko kilka kart i resztę schowaliśmy do dużego, białego pudełka i z pewnością wrócimy do nich za jakiś czas.

Ten zestaw możecie znaleźć w sklepie internetowym Edukatorek.pl, konkretnie tutaj (klik).

WP_20150828_003

WP_20150828_006

WP_20150828_009

fdfd

WP_20150828_007

WP_20150828_010

 

WP_20150828_011

Gdybym miała podsumować wszystkie zestawy kreatywne w kilku słowach, bądź je ocenić – wyraziłabym się o nich bardzo pozytywnie i z czystym sumieniem mogłabym polecić je innym mamom. Kolory są bardzo żywe, karty stosunkowo sztywne, a naklejki bez problemu poddadzą się małym paluszkom. Dziecko nie tylko świetnie się bawi przyklejając naklejki (co uwielbia chyba zdecydowana większość maluchów), ale i świetnie się uczy – myśląc, rozróżniając i zapamiętując. A jak wiadomo nauka przez zabawę to najlepszy sposób na przyswojenie nowości.

1 Comment

  1. Świetne te zestawy. Jak mała podrośnie to pewnie o nich pomyślę, ale póki co nie mogę się napatrzeć na coś zupełnie innego… KUBULKOWE RZĘSY!!! *_*

Leave a Response