BLOGOSFERAWORK

Domy mediowe w Polsce – jakie korzyści mogą przynieść blogerom?

Mama Kubusia1 comment1073 views

Dziś przygotowałam wpis głównie dla osób, dla których blogosfera jest nieodłączną częścią życia. Czy wiecie czym właściwie są domy mediowe i co mogą Wam zaoferować?

Czym jest dom mediowy

Śmiem podejrzewać, że część z Was w ogóle nie kojarzy tego pojęcia. Spokojnie, ja do niedawna również nie byłam świadoma ich istnienia, jednak jak się okazuje – domy mediowe w Polsce mają się naprawdę całkiem nieźle. Dom mediowy to nic innego, jak marketingowa organizacja, której głównym celem jest planowanie różnego rodzaju kampanii internetowych dla swoich klientów. Z takich rozwiązań korzysta wiele cenionych w Polsce i na świecie marek. Obecnie większość reklam i działań internetowych prowadzona jest właśnie przez domy mediowe.

Domy mediowe i blogerzy

Zastanawiacie się pewnie co domy mediowe mogą zrobić dla Was, prawda? Skoro tutaj jesteście to z całą pewnością prowadzicie własnego bloga, a jego rozwój jest dla Was ważny. Jestem pewna, że wielokrotnie przeszukiwaliście internet w poszukiwaniu wartościowych wskazówek związanych z rozwojem bloga, pozyskiwaniem aktywnych czytelników i reklamy w Social Mediach. Czasami bywa tak, że mimo dobrego zaplecza i świetnych tekstów jakiś blog nie jest nazbyt popularny. W dzisiejszych czasach, kiedy w ciągu jednego dnia powstaje milion blogów nie jest łatwo się przebić i coraz trudniej zwrócić na siebie uwagę.

Domy mediowe w Polsce coraz częściej organizują specjalne szkolenia skierowane właśnie do blogerów, które zazwyczaj są bezpłatne. Na takich szkoleniach bloger dowiaduje się między innymi jak zwiększyć widoczność swojego bloga w wyszukiwarce Google, jak dokładnie korzystać z Google Analytics i wyciągać odpowiednie wnioski ze statystyk. Co prawda odpowiedzi na te pytania można z pewnością znaleźć w internecie, jednak czym innym jest wyczytywanie suchych faktów, a czym innym spotkanie i możliwość rozwiania wszystkich swoich wątpliwości.

Bloger i Social Media, a domy mediowe

Podczas szkoleń organizowanych przez domy mediowe w Polsce coraz częściej blogerzy mogą również dowiedzieć się jak przeprowadzić możliwie najbardziej efektywną kampanię reklamową na Facebooku. Nie da się ukryć, że w dzisiejszych czasach bloger musi mieć silną pozycję i społeczność w Social Mediach. Bez nich i bez swojej społeczności nie istnieje. Oczywiście domy mediowe po za szkoleniami, bardzo chętnie współpracują z blogerami. Często są to gotowe artykuły, pomoc SEO w zamian za jakiś wpis, czy też wsparcie reklamowe. Bloger z takim zapleczem z całą pewnością nie zginie w czeluściach internetu.

Mam nadzieję, że kwestiach domów mediowych Was zainteresowała. To naprawdę świetne rozwiązanie dla blogerów (szczególnie tych początkujących), którzy nie chcą błądzić po omacku.

1 Comment

Leave a Response