BLOGOSFERAWORK

Agencja SEO – co to jest i jak może pomóc początkującemu blogerowi?

Mama Kubusia1236 views

Osoba, która dopiero zaczęła swoją przygodę z blogowaniem, bądź dopiero przymierza się do jego założenia – niekiedy rzadko zdaje sobie sprawę z tego, jak ważnym pojęciem jest SEO.

CO TO JEST SEO

Termin SEO w języku angielskim oznacza „Search Engine Optimalization”. To nic innego jak dostosowanie swojej strony internetowej na potrzeby wyszukiwarek, które określanie jest potocznie mianem pozycjonowania strony. Dzięki użyciu odpowiednich słów kluczowych możemy osiągnąć wysokie wyniki w wyszukiwarkach internetowych, a w efekcie tego – więcej osób odwiedzi naszą stronę. Wedle różnego rodzaju statystyk osoba szukająca danej frazy w internecie sprawdza jedynie pierwszą stronę wyszukiwania. Warto zatem, aby nasza strona była dobrze wypozycjonowana.

CZYM JEST AGENCJA SEO

Agencja SEO może bardzo pomóc początkującemu blogerowi w doborze odpowiedniej dla niego strategii. W praktyce – pomoże między innymi w doborze odpowiednich słów kluczowych, które zwiększą popularność bloga i sprawią, że już od samego początku będzie on pozycjonowany. Budowanie pozycji strony w internecie jest zadaniem niezwykle czasochłonnym (a przede wszystkim długoterminowym), dlatego niekiedy tak często przebić się początkującym blogerom. Oczywiście również początkujący bloger może to zrobić sam, jednakże nie wiedząc od czego zacząć będzie mu stosunkowo ciężko.

Jak było u mnie z SEO?

Przyznaję się bez bicia, że przez pierwszy rok blogowania nie miałam zielonego pojęcia czym jest SEO. Owszem, pojęcie to wielokrotnie obijało mi się o uszy, jednak w praktyce nie miałam zielonego pojęcia – jak to ugryźć. Wiedziałam, że chodzi o jakieś słowa kluczowe, ale nie wiedziałam wtedy jeszcze jak to wszystko działa. Zdarzyło się jednak tak, że mimo tego, iż byłam laikiem jakoś intuicyjnie tytuły ważniejszych wpisów dobierałam tak, że do dziś są one na pierwszych stronach w wyszukiwarce (mam tutaj na myśli teksty związane głównie z szyciem – choć mają ponad dwa lata, codziennie odwiedzają je kolejne osoby podnosząc moje statystyki).

Mniej więcej dwa lata temu moja przyjaciółka uświadomiła mnie czym jest SEO, pokazała mi jak dobierać słowa kluczowe, jak wplatać je w tekst. I rzeczywiście był czas, kiedy bardzo się tego trzymałam, a przed stworzeniem szkicu każdego z wpisów korzystałam z Planera Słów Kluczowych, aby skupić się na najbardziej popularnych hasłach.

Niestety, nie każdy bloger spotka na swojej drodze osobę, która weźmie go za rękę i pokaże co z czym się je i dlatego właśnie agencje SEO cieszą się coraz większą popularnością.

Leave a Response