PODRÓŻE

Może nad Morze Śródziemne?

Mama Kubusia7 comments1214 views

Czy bezpieczne wakacje nad Morzem Śródziemnym w dzisiejszych czasach są możliwe?

Już za niecałe dwa miesiące większość z nas rozpocznie wakacje i cieszyć będzie się pełnią słońca podczas urlopu. Jakoś się już utarło przekonanie, że jeśli wakacje – to tylko morze, zarówno nasze Polskie, jak i te poza granicami naszego kraju. W mediach można dotrzeć do sondaży, które wskazują, że w tym roku zdecydowana większość osób w obawie przed różnego rodzaju atakami terrorystycznymi (i im podobnym) pozostanie w tym roku w kraju. Czy rzeczywiście jest się czego bać? A może wakacje nad Morzem Śródziemnym nadal są bezpieczne?

Wakacje nad Morzem Śródziemnym

Hotel Club Valtur Colonna Beach*** / Sardynia / zdjęcie: itaka.pl

 

Hotel Le Palme & Resort **** / Sardynia / zdjęcie: itaka.pl

 

Hotel BG Rei del Mediterrani **** / Majorka / zdjęcie: itaka.pl
Hotel BG Tonga Design & Suites Tower Hotel BG Tonga Design & Suites Tower **** / Majorka / zdjęcie: itaka.pl

Majorka? Sardynia? Przepiękne wyspy greckie? Komu z nas nie marzą się takie wakacje? Nie ukrywam, że wyjazd nad zagraniczne morze jest jednym z moich marzeń, o którym nigdy nie mówiłam głośno. Dlaczego? Mam paniczny lęk przed lataniem, którego niestety chyba nigdy nie zdecyduję się pokonać. Wiem, że strasznie na tym tracę, ponieważ oferty biur podróży są niekiedy naprawdę fantastyczne, a w ciągu całego roku chyba każdy z nas jest w stanie nieco odłożyć, by latem wylegiwać się na słonecznej plaży w Hiszpanii.

Bezpieczne wakacje

Gdybym jednak kiedyś zdecydowała się na podróż do jednego z miejsc nad Morzem Śródziemnym, z całą pewnością nie organizowałabym tego wyjazdu na własną rękę. Wychodzę z założenia, że od tego właśnie są biura podróży. Nad ranem przypadkowo natknęłam się na ofertę biura turystycznego Itaka: https://www.itaka.pl/lato/ i aż kusi mnie, by zmobilizować siły, pokonać strach i w przyszłym roku wyjechać z Kubą.

Ile kosztują wakacje nad Morzem Śródziemnym?

Nie wiedzieć dlaczego zawsze myślałam, że wycieczki nad Morze Śródziemne są strasznie drogie i naprawdę nigdy nie będzie mnie na nie stać. Tymczasem okazuje się, że za zagraniczną wycieczkę zapłacę mniej więcej tyle samo, co za dwutygodniowe wakacje z Polsce (oczywiście kiedy mówimy o hotelu, a nie o wynajęciu pokoju w jakimś pensjonacie).

Przykładowo – wakacje na Krecie. W ofercie biura podróży Itaka znajduje się 8-dniowa wycieczka na Kretę, w 3-gwiazdkowym hotelu w Plakias za jedyne 1739 zł. Dużo? Niekoniecznie. A komu z nas nie marzyła się Majorka? 8-dniowe wakacje w 3-gwiazdkowym hotelu na Majorce warte są 2049 zł! Za 8-dniowe wakacje w Sardynii w 4-gwiazdkowym hotelu zapłacimy 2739 zł. Oczywiście te ceny sprawdzałam dla siebie i Kuby. Zresztą sami możecie dokładniej przyjrzeć się ofertom bezpośrednio na stronie biura podróży Itaka.

Osobiście uważam, że zagraniczne wycieczki nad Morze Śródziemne są dużo bezpieczniejsze, jeżeli organizowane są one przez biura podróży, niżeli na własną rękę.

Aparthotel Club San Domenico Aparthotel Club San Domenico*** / Włochy, Scalea / zdjęcie: itaka.pl
Hotel Miraluna Village & Spa Hotel Miraluna Village & Spa***** Grecja, Rodos, Kiotari / zdjęcie: itaka.pl

A Wy jakie macie doświadczenia z wakacjami zagranicą? Uważacie, że w tym momencie podróże nad Morze Śródziemne są bezpieczne?

7 komentarzy

  1. Kurcze, mi od wielu lat marzy się właśnie MAJORKA!
    Ogranicza nas jedynie kasa, bo przy trójce dzieciaczków trudniej zaoszczędzić niż przy 1… :(

  2. Kilka lat temu byłam na wakacjach w Grecji, rok temu spędziłam 3 miesiące na praktykach w Hiszpanii i ogólnie polecam ;) faktycznie, ceny nad naszym morzem są zdecydowanie za wysokie w stosunku do kwater i ogólnie jakości więc moim zdaniem lepiej odłożyć trochę więcej i wybrać się w naprawdę fajne miejsce ;) jednak trzeba patrzeć na to, że w kieszeni też coś trzeba mieć, nie wiem jak aktualnie Greacja,ale Hiszpania do najtańszych nie należy ;) a samolotu serio nie ma się co bać! czas szybko leci a widoki z góry są naprawdę piękne ;)

  3. A ja w zeszłym roku poleciałam z mężem do Maroko. Tata nie odzywał się do mnie dwa tygodnie, jak dowiedział się gdzie lecimy, babcia prawie zeszła na zawał :o i ku zdziwieniu wszystkich, wróciliśmy cali i zdrowi! A co najważniejsze, bardzo zadowoleni :) Skorzystaliśmy z usług biura podróży Neckermann. Było cudnie, mieszkańcy bardzo serdeczni i pomocni, obyło się bez zamachów ;)

Leave a Response