URODA

Jak przygotować się do wakacji?

Mama Kubusia4 comments1525 views

Wakacje zbliżają się nieuchronnie i już odrzucamy jeansy i bluzy, na poczet krótkich spodenek i topów. Tylko czy nasza skóra jest na to gotowa?

Jak przygotować się do wakacji?

Nasza skóra po zimie zazwyczaj jest nieco przesuszona i pozbawiona wewnętrznego blasku. Jeśli dodatkowo w diecie mamy mało owoców i warzyw (a tak jest w moim przypadku) – nasza skóra powinna zostać odpowiednio przygotowana, zanim wystawimy ją na promienie słoneczne. Tylko jak?

Osobiście wychodzę z założenia, że warto zacząć od dołu i dlatego już ponad dwa miesiące temu zdecydowałam się na skarpetki peelingujące GlySkinCare. Muszę przyznać, że z efektu jestem zadowolona, martwy naskórek w niektórych miejscach na moich stopach nadal odchodził po upływie kilku tygodni! Osobiście polecam po usunięciu martwego naskórka stosowanie kremów nawilżających do stóp – efekt gładkich stóp na pewno utrzyma się na dłużej. Skoro jesteśmy przy stopach – warto również zadbać o swoje paznokcie, szczególnie, jeśli latem będziemy nosiły buty odkrywające nasze palce. Muszę przyznać, że tę kwestię mogę sobie odpuścić – pilnuję tego przez cały rok.

Czego potrzebuje nasze ciało? Peelingu i nawilżenia. Już za moment wystawimy je na działanie promieni słonecznych, które pokryją je delikatną brązową smugą. W tym roku po raz pierwszy od naprawdę wielu lat jestem wreszcie pięknie brązowa, ale o tym opowiem Wam innym razem.

Jako mała dziewczynka, każdego lata świeciłam gołębią bielą na głowie, słońce bardzo rozjaśniało moje i tak jasne już kosmyki włosów. Z doświadczenia wiem, że i moja czerń latem zamienia się w ciemny brąz.  Tak po prostu już jest i nie mogę znaleźć na to żadnego, logicznego wytłumaczenia, po za tym, że to prostu efekt działania promieni słonecznych. W tym roku postanowiłam więc szczególnie zadbać o swoje włosy i od blisko dwóch miesięcy traktuję swoje włosy produktami z olejkiem macadamia marki GlySkinCare– szamponem, odżywką i maską. Z dumą muszę przyznać, że wreszcie nabierają tego blasku, o którego istnieniu już dawno zapomniałam. Nie od dziś wiadomo, że olejek macadamia zawiera w sobie witaminy A i B, oraz składniki mineralne. Dodatkowo, blisko 67% zawartości olejku macadamia to kwas oleinowy. Może stąd ten fantastyczny efekt?

IMG_0817

Pielęgnacją paznokci i skórek nie muszę się przejmować, bo i na to zwracam szczególną uwagę w ciągu roku. Kolor na paznokciach zmieniam co kilka dni, traktuję je różnymi odżywkami i wzmacniaczami.
Jednak odkąd za oknem zrobiło się cieplej i budzi mnie wpadające przez nie słońce – większy nacisk kładę na pielęgnację twarzy. Peelingi stosuję dużo częściej (enzymatyczne), wklepuję kremy regularniej, w każdą niedzielę reguluję i traktuję henną brwi.

A Wy jak przygotowujecie się do wakacji?

Bez tytułu

4 komentarze

Leave a Response