KSIĄŻKI

Jakie książki przeczytałam w ciągu ostatnich dwóch miesięcy?

Mama Kubusia3 comments1074 views

Świetnym lekarstwem podczas jednego z największych sztormów w moim życiu okazały się książki. Zaczęłam wracać do nich małymi kroczkami jeszcze jesienią minionego roku, jednak to właśnie w ciągu ostatnich dwóch miesięcy przeczytałam ich najwięcej. I sporo jeszcze przede mną.

IMG_20160606_112012

Schmitt Eric-Emmanuel – “Zazdrośnice”

Wciągnęłam tę książkę jednym tchem podczas jazdy samochodem. Niezwykła historia pozornie zwykłych nastolatek, zamienia się w pasmo zazdrości kończące się tragedią, której nie sposób przewidzieć. Świetna pozycja, czyta się niezwykle lekko, a dodatkowo można wyciągnąć z tej lektury świetne wnioski. Wydaje mi się, że każda z nas odnajdzie w sobie jedną z bohaterek książki.

IMG_20160606_111955

Cho Charlotte – “Sekrety urody koreanek. Elementarz pielęgnacji.”

Ta książka trafiła w moje ręce zaraz po swojej premierze w Polsce, jednak przeczytałam ją podczas pierwszej, czerwcowej niedzieli, kiedy to wracałam do domu z zachodnio-pomorskiego. Spodziewałam się raczej sterty rad, zapisanych stosunkowo sztywno, które będę przeskakiwała wybierając z podtytułów jedynie to, co szczególnie mnie interesuje. Biję się jednak w pierś, ponieważ Charlotte napisała tę książkę fenomenalnie! Nie tylko zdradza sekrety urody koreanek, przybliżając nam ich tajniki pielęgnacji i sekrety pięknej urody, ale i zabiera nas na cudowną podróż po Korei, która po tej lekturze jest dla mnie jeszcze bardziej fascynującym miejscem.

IMG_20160606_112256

Wrycza-Bekier Joanna – “Magia słów. Jak pisać teksty, które porwą tłumy?”

O tej kobiecie nie słyszałam ani słowa, dopóki nie sięgnęłam po jej fantastyczną książkę. Utwierdziła mnie w przekonaniu odnośnie tego, co robię dobrze, ale i udzieliła kilku cennych wskazówek, z których z pewnością będę korzystać. Świetna pozycja dla blogerów, copywriterów i pisarzy.

IMG_20160606_112312

Piwowarska Anna – “Autentyczność przyciąga. Jak budować swoją markę na prawdziwym i porywającym przekazie?”

Książka miła dla ucha i oka, bez problemu pochłaniałam kolejne jej strony. Kiedyś zastanawiałam się, czy nie za bardzo otworzyłam się przed Wami w pewnych kwestiach, jednak dzięki Annie wiem, że to nie był błąd. W końcu dlatego większość z Was się tutaj znalazła. Ta pozycja jest więc dla mnie swojego rodzaju poklepaniem po plecach.

IMG_20160606_112045

Schmitt Eric-Emmanuel – “Oskar i Pani Róża”

To jednak z nielicznych książek, która mimo tego, że jest stosunkowo krótka – zmusiła mnie do głębszych  przemyśleń. To taki nietypowy wyciskacz łez, więcej nie napiszę, tę książkę po prostu trzeba przeczytać.

IMG_20160606_112239

Jędrzejewska Dorota, Niemczyk Rafał – “Samo sedno. Copywriting. Jak sprzedawać słowem.”

Tego zakupu dokonałam bardziej pod kątem podszkolenia warsztatu na potrzeby zleceń, jednak wyniesiona wiedza z pewnością przyda mi się również tutaj.

IMG_20160606_112139

Christie Agatha – “Pułapka na myszy”

Cytaty z tej książki znalazły się w pozycji “Magia słów…“, o której wspominałam wyżej. Anna tak przeanalizowała początkowe sceny książki, że zakupu “Pułapki na myszy” po prostu nie mogłam odpuścić. Fantastyczna, trzymająca w napięciu, ale i dająca do myślenia książka.

IMG_20160606_112205

Reich Tomasz – “Jak dbać o wizerunek w mediach społecznościowych?”

Świetna pozycja dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę w mediach społecznościowych. Krótko, zwięźle, na temat, z przykładami.

IMG_20160606_112115

O’Hagan Andrew – “Rozważania psa Mafa i jego przyjaciółki Marilyn Monroe”

Przeczytałam może jedną czwartą i dalej nie mogę. Przez książkę prowadzi nas pies Marilyn Monroe, którego podarował jej Frank Sinatra. Naprawdę nie wiem co mi tutaj nie pasuje, ale odkładam tę lekturę na później.

IMG_20160606_112221

Czaplicka Monika – “Zarządzanie kryzysem w Social Media”

Dobra pozycja zarówno dla raczkujących w mediach społecznościowych, jak i dla starych wygryzaczy internetu.

IMG_20160606_112032

Stavton Lauren – “Mała czarna”

Czego spodziewalibyście się spoglądając na sam tytuł? Książki o sukienkach prawda? Nie wiem, jakaś historia czarnych sukienek wizytowych. A tu psikus. Książka o wadze, byciu fit i odchudzaniu.

Pominęłam tutaj jeszcze kilka pozycji, które pochłonęłam. Mowa tutaj o książkach: “Jak wyglądać olśniewająco“, “Magia mody“, “Dlaczego mężczyźni kochają zołzy“, “Dlaczego mężczyźni poślubiają zołzy“, “Zrozumieć malucha“, “Pokochaj swoje ciało!“, “Sztuka planowania“, “Działaj jak człowiek sukcesu” i jeszcze kilku innych pozycjach. O części z nich już Wam opowiedziałam, a sekrety wnętrz pozostałych książek otworzę przed Wami niebawem.

3 komentarze

  1. Bardzo ciekawe recenzje. Dla mnie też książka jest “lekarstwem na wszystkie bolączki”. Wybrałam z twojej listy kilka pozycji dla siebie. W pierwszej kolejności skuszę się na “Sekrety urody koreanek. Elementarz pielęgnacji”- już zaczęłam poszukiwania tej książki w internecie.
    Pozdrawiam:)

Leave a Response