URODA

Jak powiększyć usta makijażem?

Mama Kubusia1094 views

Kobiety marzą o pięknych ustach, jakimi cieszą celebrytki. Za większością tych ust kryje się praca chirurga plastycznego, na którego wiele z nas nie może sobie pozwolić. Czy można powiększyć usta bez jego ingerencji?

jak powiększyć usta

Zaczęłam malować się jeszcze w gimnazjum, a w liceum często lądowałam na dywaniku wicedyrektorki z powodu jej zdaniem zbyt mocnego makijażu i natapirowanych włosów upiętych kokardką, co jej zdaniem źle wpływało na moje młodsze koleżanki, które postanowiły mnie naśladować. Oczywiście jak możecie się domyśleć niewiele robiłam sobie z tego typu uwag, byłam już pełnoletnia i w tej szkole spędzałam ostatnie miesiące. W tamtych czasach do perfekcji opanowałam posługiwanie się eye-liner’em, który był moim najlepszym przyjacielem.

Makijaż ust

Niestety, moją największą makijażową zmorą były usta, które po wyjęciu kolczyków z twarzy nieco straciły swój pierwotny kształt. Na co dzień jest nie to szczególnie widoczne, ponieważ teraz wiem już jak ukryć mankamenty kosmetykami. Doskonale zdaję sobie sprawę z tego, że malowanie ust jest sporym problemem dla moich koleżanek. Wiadomo przecież, że czym innym jest maźnięcie ich błyszczykiem, czy pomadką ochronną – a czym innym nadanie im idealnego, pełnego kształtu w mocniejszym kolorze. I kiedyś zaczęłam się zastanawiać, jak powiększyć usta makijażem?

jak optycznie powiększyć usta

powiększanie ust makijażem

Jak powiększyć usta makijażem?

Lubię swoje usta ze względu na pełną dolną wargę i łatwy w zarysowaniu łuk kupidyna. Mimo to mam dni, kiedy wydają mi się one po prostu nieco małe. Oczywistym jest, że nawet gdybym pływała w pieniądzach – nie zdecydowałabym się na ich powiększenie przy pomocy chirurga plastycznego. Dlaczego? Odpowiedź jest prosta – w bardzo łatwy i szybki sposób można powiększyć usta makijażem. Dokonać tego może każda z nas, sposobów jest wiele, a po kilku próbach każda znajdzie swój ulubiony.

Powiększanie ust makijażem

Kiedyś utarło się przekonanie, że ciemne i mocne kolory optycznie zmniejszają usta, zaś te delikatne i pastelowe je uwydatniają. Ja niestety  nie do końca zgadzam się z tym stwierdzeniem, ponieważ tak naprawdę wszystko zależy od odpowiedniego przygotowania ust do makijażu. Jeśli nasze usta mają jakieś nierówności – warto zrobić im delikatny peeling, w przeciwnym wypadku po pomalowaniu nie będą one wyglądały estetycznie. Wiecie, ja z makijażem ust mam tak, że albo poświęcam temu chwilę czasu i robię to porządnie, albo nie robię tego wcale.

Już podczas nakładania podkładu delikatnie muskam nim usta, a właściwie ich linię, aby była nieco mniej widoczna. Następnym krokiem jest użycie konturówki w kolorze możliwie najbardziej zbliżonym do odcienia szminki. Co ważne, usta warto malować od strony wewnętrznej do środka, aby uniknąć krzywych linii, które będą wyglądały bardzo nieestetycznie i komicznie. Ja malowanie ust zaczynam od zarysowania łuku kupidyna, oraz zaznaczenia środka dolnej wargi. Następnie konturówką rysuję resztę ust od wewnątrz od ich środka. Jeśli chcę je optycznie powiększyć – konturówką rysuję kreską obok prawdziwej linii ust. Tutaj jednak trzeba uważać, aby nie przesadzić. Następnie biorę cieniutki pędzelek do ust i nakładam pomadkę. Rzadko zdarza mi się na tym etapie aplikować szminkę bezpośrednio na usta, po prostu wygodniej jest mi użyć pędzelka. Kiedy jestem już zadowolona z efektu, delikatnie utrwalam go pudrem (nacisk na słowo: delikatnie, tego nie ma być w ogóle widać!), a następnie wklepuję jeszcze trochę pomadki na środkową część ust.

jak powiększyć usta naturalnie

jak malować wąskie usta

Na zdjęciu głównym możecie zobaczyć, jak wygląda na ustach pomadka Rimmel Lasting Finish w kolorze 170.

Powiększanie ust makijażem wcale nie jest aż tak trudne jak mogłoby się wydawać, a co najważniejsze – możemy poczuć się piękniejsze bez ingerencji skalpela.

Leave a Response