ZDROWIE

MOJE SPOSOBY NA BÓL BRZUCHA

Mama Kubusia1019 views

Od jakiegoś czasu jest ze mną przez cały czas, nie odpuszcza nawet na chwilę. Zsuwa mi sen z powiek, nie pozwala na spokojne wypicie kawy i zabawę z dzieckiem. Jak z nim walczę?

Ból brzucha

Budzę się rano i zanim jeszcze zdążę jeszcze otworzyć oczy – czuję go, zdaje się wędrować po całym moim podbrzuszu, ściskając, kując i rozpruwając moje wnętrzności. Kiedyś czułam go jedynie przy okazji miesiączki, jednak od kilku miesięcy jest moim stałym towarzyszem i choć nauczyłam się już z nim żyć – chwilami po prostu wymiękam. Kuje mnie we wnętrzności tak mocno, że przez chwilę nie mogę się ruszyć w żadną stronę. Nie pomagają ciepłe termofory, choć po kąpieli w gorącej wodzie przez chwilę czuję się nieco lepiej. Jedynym co daje mi jakikolwiek efekt są tabletki, które ratowały mnie również pod koniec ciąży – NoSpa. Osobiście używam teraz wersji Max, w ciąży wystarczała tradycyjna tabletka NoSpy. Co ważne, mogą ją spokojnie zażywać, nie martwią się o skutki uboczne, które mogłyby wystąpić w połączeniu jej z innymi lekami, które teraz biorę. NoSpa jest całkowicie bezpieczna i jest jedynym, co trzyma mnie teraz na nogach.

Powody bólu brzucha

Bóle brzucha mogą mieć różne przyczyny i wcale nie muszą wiązać się z miesiączkowaniem i innymi ginekologicznymi problemami. Często odczuwamy też ból brzucha przy różnego rodzaju alergiach pokarmowych, problemach z jelitami i żołądkiem, innym razem ból może sugerować niestrawność, a niekiedy kamicę nerkową. Ból brzucha może też być efektem sytuacji stresowych, czy przejedzenia. Z doświadczenia wiem, że nie możemy bagatelizować długotrwałego i silnego bólu brzucha, z którym nie radzą sobie herbatki ziołowe.

Sposoby na ból brzucha

  • Różnego rodzaju termofory mogą złagodzić ból. Jeśli pod ręką nie mamy żadnego z nich, możemy posłużyć się butelką i wlać do niej gorącej wody – zadziała tak samo. Możemy też wykorzystać skarpetkę, wsypać do niej ryż, związać i całość wrzucić do mikrofalówki na jakąś minutę.
  • Kiedy ból brzucha związany jest z żołądkiem, czy jelitami – może pomóc nam herbata. Zwykła czarna, mięta, bądź z mieszanki ziół. Kiedy brzuch boli w wyniku nerwów – pomoże melisa.
  • Profilaktycznie, aby uniknąć bólu brzucha powinniśmy zaopatrzyć naszą dietę w jogurty, które zawierają żywe kultury bakterii. Podobnie jest ze ssaniem cukierków miętowych.
  • Jak dla mnie najskuteczniejszym sposobem na ból brzucha są bezdyskusyjnie tabletki NoSpa.

Leave a Response