BIBLIOTEKA MAŁEGO CZŁOWIEKA

KSIĄŻKI – DZIĘKI NIM PRZETRWALIŚMY

Mama Kubusia1126 views

Prawie cały sierpień ze względu na przeziębienia i inne dolegliwości spędziliśmy w domu. Jak udało nam się nie zwariować? Co pomogło nam przetrwać te ciężkie dni?

Uwierzcie mi, nie ma nic gorszego niż choroby w wakacje. Można śmiało powiedzieć, że jesteśmy już weteranami – w końcu co roku w sierpniu odwiedzamy lekarza i przecieramy nosy chusteczką. W tym roku było jeszcze ciężej, bo po za tym wszystkim ja dodatkowo miałam kilka problemów zdrowotnych, które często uniemożliwiały mi wyjście z domu. Przerobiliśmy malowanie farbami, kredkami, rozwiązywaliśmy różne zadania, całe dnie spędzaliśmy przy klockach. Nic jednak nie zajmowało uwagi Kuby na tak długo jak… Książki.

Niejednokrotnie Kuba przyłapywał mnie, kiedy zaszywałam się w łóżku z jakąś książką i niemalże od razu padało wtedy z jego ust hasło: “Ja też chcę poczytać z Tobą!“. Kuba sięgał do regału, wybierał jedną z książek i kładł się na brzuchu obok mnie. Coraz częściej dochodziło do sytuacji, kiedy używał książek nie tylko w celu, do jakiego zostały stworzone. Często budował z nich zamki, a nawet wymyślił zabawę “Jesteś książką“. O co chodziło? Kuba dawał mi wybraną przez siebie książkę, ja zasłaniałam nią sobie twarz i mówiłam, że jestem książką. Kuby zadaniem było podejście mnie w taki sposób, aby mógł zobaczyć moją twarz i tym sposobem… Znów byłam mamą.

IMG_0838

IMG_0839

IMG_0840

IMG_0842

IMG_0849

Książki okazały się być najlepszym lekarstwem. Szukaliśmy ludzików nad morzem i w górach, poznawaliśmy super zwierzaki i słuchaliśmy rozkazów Turlututu. I muszę przyznać, że bardzo mnie to cieszy. Chciałabym, aby w przyszłości Kuba czytał nie tylko szkolne lektury, które ja omijałam szerokim łukiem. Prawdę mówiąc znam tylko kilku facetów przed trzydziestką, którzy nadal chętnie sięgają po książki i zawsze wspomnienie tego faktu wywołuje uśmiech na mojej twarzy. Chciałabym, aby w przyszłości Kuba znał wartość książek i wiedział, jak wiele może dzięki nim zyskać. W chwili obecnej wszystko jest na dobrej drodze, ale  co będzie za kilka czy kilkanaście lat? Nie wiem.

IMG_0850

IMG_0854

IMG_0858

IMG_0860

IMG_0866

IMG_0868

IMG_0873

IMG_0877

IMG_0882

IMG_0885

Książki widoczne na zdjęciach – Wydawnictwo Babaryba.

Leave a Response