ZABAWA

7 POMYSŁÓW, NA JESIENNE ZABAWY Z DZIECKIEM

Mama Kubusia3 comments1650 views

Jesień to moja ulubiona pora roku – zakładamy powoli bluzy, a zamiast na plażę wybieramy się do lasu. Zbieramy kasztany, jarzębinę i żołędzie – choć to nie to samo co wylegiwanie się w piasku nad morzem. Czy jesień da się tak naprawdę lubić? Oczywiście, że tak! Tym bardziej, że naprawdę jest co robić z dziećmi.

ZBIERANIE KASZTANÓW, LIŚCI, ŻOŁĘDZI

Doskonale pamiętam, kiedy jako mała dziewczynka wędrowałam z rodzicami w poszukiwaniu kasztanów. Mieliśmy jedno sekretne miejsce, do którego spacerowaliśmy co roku i wracaliśmy z pełną siatką. Dla Kuby wypady na kasztany są ogromną atrakcją i podejrzewam, że uwielbiają to wszystkie dzieci. Taką samą przyjemność sprawia dziecku również zbieranie kolorowych liści i żołędzi, czy nawet gałązek jarzębiny.

LUDZIKI Z KASZTANÓW I ŻOŁĘDZI

Kto z nas ich nie robił? Kuba po raz pierwszy tworzył kasztanowe ludziki rok temu. Zebrane dary jesieni świetnie nadają się do zabawy, a jedynym co nas tutaj ogranicza jest… Wyobraźnia!

KORALE Z JARZĘBINY

Igła, nitka i jarzębina – potrzebujemy tylko tego.

ZIELNIK Z LIŚCI

To raczej zabawa dla nieco starszych dzieci, jednak uważam, że przedszkolach z pomocą rodzica również sobie z tym poradzi. Zebrane podczas spacerów kolorowe liście mogą stworzyć wyjątkowy, jesienny album, który chyba każdy z nas robił kiedyś w szkole.

ODBIJANIE LIŚCI NA KARTCE

Kolejne zastosowanie kolorowych liści. Kładziemy listek na stół, na nim białą kartkę i wtedy do akcji wkraczają kredki. Malując nimi po białej kartce idealnie obijemy kształt i teksturę liści. Świetna zabawa dla dziecka w każdym wieku, która uskuteczniała nawet Świnka Peppa!

MALOWANIE LIŚCI

Zabawa podobna do tej, o której napisałam przed chwilą, jednak tym razem zamiast kredek używamy farbek. Malujemy nimi listki, a następnie odciskamy na białej kartce.

JESIENNE STROIKI

Jesienne królestwo uwielbiają wszystkie dzieciaki. Kuba nazywa je skarbem. Wystarczy jakieś pudełko, lub koszyczek, do którego włożymy zebrane przez nas jesienne dary. Może stworzymy jesienne miasteczko dla figurek z Kinder Niespodzianki?

Jesienną zabawę ogranicza jedynie nasza wyobraźnia. A jakie Wy macie sprawdzone sposoby, na kreatywne spędzanie czasu z dzieckiem?

3 komentarze

  1. Większość robimy, ale nie wpadłam jakoś na to malowanie liści i ich odbijanie. Fajny pomysł.
    Ps. Bardzo zachęcam córkę do zbierania kasztanów i żołędzi, bo to coś czego nie znoszą w domu pająki :D ;)

Leave a Response