LIFESTYLE

JESIENNE INSPIRACJE WESELNE

Mama Kubusia1 comment1572 views

Choć nadal najchętniej wybieranym momentem na ślub pozostaje pełnia lata, czyli okres od czerwca do sierpnia, to niektórzy świadomie rezygnują z typowo letniej aury na rzecz barwnej i urokliwej jesieni, która może być źródłem wielu ślubnych inspiracji.

 

Jesienne dekoracje

Jeżeli wesele odbywa się jesienią, to możemy zadbać o oryginalne dekoracje z charakterystycznymi dla tej pory roku motywami. Oryginalną dekoracją okażą się na przykład dynie z fantazyjnie powycinanymi wzorami, które przy okazji mogą posłużyć jako nietuzinkowe oświetlenie. Sprawią, że sala nabierze niepowtarzalnego klimatu. Doskonałym pomysłem dekoracyjnym jest również wykorzystanie źdźbeł zbóż, jabłek i jarzębiny, z których można stworzyć urocze i pełne wdzięku stroiki na stół.

Jesienne motywy można już wykorzystać na etapie przygotowywania zaproszeń, wybierając na przykład papier czerpany z dodatkiem płatków róż czy też taki, na którym są wytłoczone jesienne liście. Taki akcent może znaleźć swoją kontynuację na spersonalizowanych winietkach na stół czy na zawieszkach na alkohol.

Jesienny bukiet ślubny

Jesień to też doskonała okazja do tego, by w bukiecie Panny Młodej znalazły się typowe dla tego okresu kwiaty, którymi z powodzeniem urozmaicimy wiązankę. Można na przykład wykorzystać wrzosy, które w połączeniu ze subtelnymi kwiatami stworzą wymarzoną kompozycję o nieco rustykalnym charakterze. Efekt delikatności uzyskamy również, wykorzystując pięknie pachnącą lawendę. Wśród innych propozycji do ślubnego bukietu można wymienić chociażby słoneczniki, gerbery czy astry.

Piękna sesja ślubna

Niewątpliwym atutem wesela organizowanego jesienią jest piękna i unikalna sceneria, która posłuży za niepowtarzalne tło do ślubnych zdjęć. Mieniące się w różnych odcieniach złota, brązu i czerwieni liście okażą się niezapomnianym akcentem. W ten sposób każda sesja wykonana w lesie, parku bądź sadzie będzie na zdjęciach prezentować się magicznie. Jeżeli fotograf uchwyci unoszącą się nad polami mgłę czy przebijające się przez konary drzew jesienne słońce możemy być pewni, że zdjęcia staną się najpiękniejszą pamiątką po ślubnej uroczystości.

Jesienne menu weselne

Chłodniejsze miesiące jesieni pozwalają wybierać takie dania, co do których nie mamy obaw, że szybko się popsują. Poza tym możemy tak ułożyć jesienne menu, aby rzeczywiście było ono kwintesencją smaków typowych dla tej pory roku. nasz jadłospis dzięki temu będzie się różnił od tego, jaki na ogół dominuje na weselach odbywających się latem.

W jesiennym menu mogą pojawić się potrawy przygotowywane na bazie papryki, pomidorów, cukinii czy dyni. Na talerzu prym powinny też wieść obowiązkowo grzyby. Alternatywą dla rosołu okaże się na przykład krem z dyni czy zupa grzybowa. Wśród mięs nie powinno zabraknąć kaczki zapiekanej z jabłkami czy schabu ze śliwkami. Na kolację można podać leczo, gulasz po węgiersku czy gołąbki z kasza gryczaną i grzybami.

Wśród owoców nie powinno natomiast zabraknąć jabłek oraz śliwek. Na ich bazie można też przygotować ciasta i desery. Królujące latem lody w pucharkach można zastąpić szarlotką na ciepłą.

Wesele jesienią to też doskonała okazja, aby zestaw alkoholi poszerzyć na przykład o rozgrzewający poncz, cydr czy miód pitny.

JZ
Więcej weselnych porad na blogu wnetwesele.pl.

1 Comment

  1. Uważam, że jesień i wiosna to zdecydowanie lepsze pory roku na wesele niż lato. Sama długo zastanawiałam się kiedy zorganizować swój ślub i wspólnie z narzeczonym zdecydowaliśmy się na wczesną wiosnę, kiedy to cała przyroda budzi się do życie. Jesień jest równie piękna, opadające kolorowe liście tworzą klimat. Ślub w lecie to dosyć sztampowe rozwiązanie.

Leave a Response