PODRÓŻE

Wakacje z dzieckiem – na co zwracać uwagę w ofertach?

Mama Kubusia956 views

W dzisiejszych czasach wybór wycieczek z różnego rodzaju biurami podróży jest naprawdę spory. Część z nich doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że rodzice pragną na wczasy zabrać także swoje dzieci i oferują dedykowane rodzinom oferty podróży. Na co zwracać szczególną uwagę, kiedy planujemy wakacje z dzieckiem?

Wiadomym jest, że wybierając się na wakacje z dzieckiem (bez względu na porę roku) – same przygotowania do wyjazdu zajmują znacznie więcej czasu, niżeli wyjeżdżalibyśmy sami, bez swoich pociech. Szczególnie, kiedy wyjeżdżamy za granicę – do zorganizowania jest znacznie więcej rzeczy. Bez względu jednak na to, czy są to wakacje Poznań, czy wakacje Turcja, a może urlop na Malediwach – zanim zdecydujemy się wybrać konkretną ofertę, powinniśmy bliżej się jej przyjrzeć.

źródło: juventur.poznan.pl/
źródło: juventur.poznan.pl/

Wakacje z dzieckiem – na co zwracać uwagę?

  • Jak wspomniałam, obecnie wiele biur podróży oferuje teraz wycieczki dedykowane rodzinom z dziećmi. W wielu przypadkach – dzieci mogą skorzystać z różnego rodzaju zniżek. Często jest to chociażby darmowy pobyt w hotelu dla dziecka do (około) drugiego roku życia, czy też niższa cena wyjazdu dla malucha.
  • Warto także bliżej spojrzeć na hotel, w którym mamy przebywać. Upewnijmy się, czy znajdziemy w nim jakiś kącik, czy salę zabaw dla dziecka – nigdy nie wiadomo, czy pogoda na pewno nam dopisze i nie będziemy zmuszeni spędzić urlopu w hotelu, a wtedy takie atrakcje będą po prostu pożądane. Upewnijmy się również, czy hotel oferuje nam specjalne menu dla dzieci i czy na wyposażeniu jest mniejszy brodzik, w którym będą mogły pluskać się najmłodsze pociechy. Niektóre hotele proponują także specjalne animacje dla dzieci, które są dla nich dodatkową atrakcją.
  • Wybierając ofertę biura podróży upewnijmy się, jaki transport jest nam proponowany. Nikt nie chciałby chyba przez kilka, lub kilkanaście godzin tłuc się z dzieckiem autokarem na wymarzone wakacje. Wtedy już sam transport może zamienić się w koszmar, kiedy maluchom znudzi się jazda.
  • Warto pokusić się na poczytanie opinii na temat hotelu, w którym mamy przebywać. Czasem zdarza się, że rzeczywiste standardy mogą się nieco różnić od tych proponowanych. Może ktoś z naszych znajomych spędzał urlop w wybranym przez nas hotelu?
  • UBEZPIECZENIE – każda oferta rodzinnego wyjazdu powinna zawierać chociażby podstawowe ubezpieczenie. Rozszerzenie go do nie jest specjalnie drogie (zazwyczaj jest to koszt około 150 zł), a w razie ewentualnych problemów może nam wiele pomóc. Koszty leczenia (zarówno dzieci, jak i dorosłych) za granicą są naprawdę spore, zatem o ile jadąc sami może pokusić się o rezygnację, o tyle jak dobrze wiemy – z dziećmi może wydarzyć się wszystko i naprawdę warto być ubezpieczonym.

A Wy na co zwracacie uwagę, przy wyborze wakacji z dzieckiem? My z Kubą jeszcze nigdzie dalej sami nie wyjeżdżaliśmy, ale obiecałam sobie, że z racji tego, że choroby w tym roku nieźle pokręciły mi plany – w następne wakacje wyjedziemy na pewno!

Leave a Response