DOMMODA DZIECIĘCA

Jak sprytnie zaoszczędzić na obuwiu i odzieży dla dzieci?

Mama Kubusia3 comments1695 views

Dzieci rosną bardzo szybko, wciąż trzeba kupować im nowe obuwie oraz ubrania. Dla rodziców jest to poważne obciążenie finansowe, które trudno udźwignąć. Nie chcą jednak, aby ich pociecha miała na sobie kiepskiej jakości odzież. Badania bowiem dowodzą, że do jej produkcji stosowane są niebezpieczne środki chemiczne, które mogą wywoływać nie tylko reakcje alergiczne, ale i bardzo poważne dolegliwości zdrowotne. Aby mimo wszystko oszczędzić na cyklicznych wydatkach związanych z utrzymaniem dziecka, warto wykorzystać zupełnie inne, alternatywne rozwiązania.

obuwie-dzieciece

Gdzie zatem kupować odzież i buty dla najmłodszych?

Bardzo ciekawą propozycją jest hurtownia obuwia dziecięcego. Można tam znaleźć różnorodny asortyment po niezwykle atrakcyjnych cenach, znacznie niższych od tych, które panują na półce stacjonarnego sklepu. Wbrew pozorom hurtownicy nie zawsze prowadzą sprzedaż dużych ilości, kierując swoją ofertę wyłącznie do firm. Dzisiejszy rynek niestety na to nie pozwala, dlatego wychodzą z propozycją handlu detalicznego, w którym panują bardzo przystępne ceny zakupu. Takie hurtownie połączone są również z tymi, które w swojej ofercie posiadają wysokojakościową odzież dziecięcą. Tu rodzice mogą pokusić się o pewne wariacje, bo koszulki, czy bieliznę można przecież kupić w ilości hurtowej, liczącej na przykład dziesięć sztuk. Wówczas oszczędność jest jeszcze większa.

Dlaczego hurtownia obuwia dziecięcego może pozwolić sobie na niższe koszty?

Są trzy etapy sprzedaży prowadzącej do bezpośredniego handlu detalicznego. Producent sprzedaje swoje wyroby do hurtownika, ten z kolei do sklepu, skąd dopiero trafia w ręce klienta. Do kosztów produkcji wliczone są zatem przynajmniej trzy marże plus podatek. Kupując bezpośrednio u hurtownika można więc zaoszczędzić przynajmniej kilkanaście procent, a biorąc pod uwagę koszty utrzymania dziecka, nawet taka oszczędność przekłada się na znaczące kwoty.

Czy na kupujących czyhają jakieś pułapki?

Zdecydowanie tak. Choć dziś prawie każda hurtownia obuwia dziecięcego prowadzi sprzedaż detaliczną, to już nie w każdej można spotkać się z hurtowymi cenami. Niektórzy sprzedawcy nakładają tak wysokie marże, że próżno szukać w tego rodzaju zakupach jakiejkolwiek, widocznej oszczędności. Warto więc najpierw zorientować się w jednostkowych cenach rynkowych, aby później realnie oszacować, czy cennik przedstawiany przez hurtownika naprawdę jest korzystny. Jeśli nie, pozostaje szukać innego miejsca. Aby oszczędzić sobie stresu związanego z długotrwałym poszukiwaniem idealnej oferty, wystarczy skorzystać z zasobów sieci internetowej. Na branżowych forach można znaleźć mnóstwo rzetelnych opinii.

Eksperci twierdzą, że przez cały okres wychowania rodzice wydają na swoje dzieci około stu tysięcy złotych. Wartości te mogą być oczywiście jeszcze większe, co zależne jest od każdej rodziny i poziomu życia, na jakim się znajdują. Przy takiej kwocie widać więc wyraźnie, że nawet oszczędności rzędu 10-15% mogą okazać się znaczące. Dzieci zasługują na to, co najlepsze i najbezpieczniejsze, ale nie jest to równoznaczne z tym, że ich rodzice muszą każdego miesiąca mocno nadszarpywać swój domowy budżet.

Tekst powstał we współpracy z internetową hurtownią obuwia z Wólki Kosowskiej ehurt.eu.

3 komentarze

Leave a Response