GADŻETY DLA RODZICÓWMATKA TEŻ CZŁOWIEKORGANIZACJAWNĘTRZA

Z PORZĄDKIEM W NOWY ROK

Mama Kubusia1 comment1120 views

Jestem osobą, która przechowuje sterty różnego rodzaju kartek – umów, wniosków, wyników badań rysunków Kuby, planów. Z reguły podczas sprzątania wrzucałam wszystkie kartki do jednego pudełka, a kiedy czegoś potrzebowałam, miałam spory problem. Jako planera używałam stworzonych i wydrukowanych przez siebie kartek A4. Generalnie – względnie panowałam nad tym chaosem, ale do perfekcji brakowało mi wiele. W nadchodzącym roku to się zmieni. Dlaczego?

Jakiś czas temu na blogowym fan page mieliście okazję zobaczyć zdjęcie, na którym znajdowała się cała masa biurowych produktów marki Leitz. To właśnie z nimi wprowadziłam zmiany w porządkach, co wbrew pozorom nie było takie łatwe. Z efektu końcowego jestem bardzo zadowolona i miałam okazję przekonać się, że typowe, biurowe produkty – mogą mieć również zupełnie inne zastosowanie.

Dokumenty, umowy…

Jak wspomniałam, do niedawna wszystkie dokumenty trzymałam w jednym pudełku, co często przyprawiało mnie o ból głowy. Wyobraźcie sobie pudełko, a w nim około pięciuset kartek A4 w kompletnym nieładzie. O ile siebie i swoje życie potrafiłam zorganizować, o tyle z papierkami… No cóż, delikatnie mówiąc, nie była to moja mocna strona i właśnie dlatego organizacja dokumentów była pierwszą rzeczą, za jaką się zabrałam. Tym sposobem w osobnych teczkach Leitz Infinity trzymam dokumenty z danego roku, w osobnych różnego rodzaju dokumenty urzędowe, wyniki badań. Każdą teczkę podpisałam markerem, a następnie wszystkie ułożyłam je w dwóch specjalnych pojemnikach na dokumenty Leitz WOW. W jednym umieściłam wszystko co związane z pracą – umowy, pity, rachunki; w drugim sprawy zdrowotne i urzędowe. Tym sposobem o wiele łatwiej będzie mi znaleźć dokument, którego w danym momencie będę potrzebowała. Całość świetnie skomponowała mi się z dwiema półeczkami na dokumenty Leitz WOW, które ustawiłam jedna na drugiej. Na niższej półce trzymam bieżące dokumenty, ważne paragony – najogólniej mówiąc rzeczy, do których aktualnie zaglądam. Wyższa półka z kolei pilnuje czystych kartek A4, dzięki czemu mogę mieć je zawsze pod ręką i nie muszę już wygrzebywać ich z szuflady pod łóżkiem. To też swojego rodzaju mała oszczędność czasu – kiedy Kuba potrzebuje czystej kartki do rysunków, bez problemu może wziąć sobie ją sam.

Planer na rok 2017!

Jak wiecie – kocham planować, zapisywać, notować, Należę do osób, którym zdecydowanie łatwiej jest wyobrazić sobie cel i zapamiętać ważniejsze rzeczy, kiedy sama je zapiszę. Jestem wzrokowcem, który zmęczył się już pojedynczymi kartkami A4 z miesięcznym planem. Co z tym wszystkim wspólnego ma notatnik Leitz Complete? Otóż ten wspaniały notatnik z kartkami w kratkę, oprawiony w twardą, białą okładkę – posłużył mi jako baza do planera na rok 2017. Od podstaw stworzyłam swój wyjątkowy notatnik, całkowicie dopasowany do moich potrzeb. Co prawda na tworzeniu tego planera poświęciłam wiele godzin, jednak uważam, że naprawdę było warto. Wcześniej w sieci przeglądałam setki planerów, jednak właściwie w każdym było coś, co mnie o niego odrzucało, albo cena nie pozwalała mi na zakup. Na szczęście dzięki notatnikowi Leitz nie muszę się już o nic martwić. Dodatkowo, wyjątkowo poręczny dziurkacz Leitz WOW NeXXt Series  i zszywacz Leitz WOW NeXXt Series  pozwolą mi na całkowitą kontrolę nad planerem.

Pojemnik z szufladami – wyłącznie na dokumenty? Nie!

Mój pierwszy plan na pojemnik z szufladami Leitz WOW był wyjątkowo prosty – schowam w nim dokumenty. Kiedy jednak do ich organizacji posłużyłam się teczkami i pojemnikami na dokumenty, do głowy wpadł mi zupełnie inny pomysł. W szufladkach tego uroczego pojemnika umieściłam pędzle i akcesoria do makijażu, akcesoria do włosów i biżuterię – w czym szczególnie okazała się być przekładka w szufladzie, która znajduje się najwyżej. Tym sposobem wreszcie nie muszę wśród sterty świecidełek szukać ulubionego kolczyka, co wbrew pozorom naprawdę pozwala mi zaoszczędzić nieco czasu każdego dnia. Jako, że sporo czasu spędzam przy tym pudle – o bezpieczeństwo mojego telefonu dba… Podstawka Leitz Complete WOW, która generalnie dedykowana jest dla tabletów i iPodów. Jak widzicie na zdjęciach – doskonale sprawdza się również jako podstawka dla smartfona.

Marka Leitz ma w swojej ofercie całą masę różnorodnych produktów, które dedykowane są głównie do biur, czy kompleksowej organizacji miejsca pracy. Tym bardziej cieszy mnie, że mimo tego, że nie posiadam nawet swojego biurka – udało mi się znaleźć świetne zastosowanie dla tych produktów. Dodatkową radością dla moich oczu jest fakt, że wszystkie one idealnie wkomponowały się w moje białe meble i razem tworzą idealną całość.

 

1 Comment

Leave a Response