WNĘTRZA

#BIAŁYMIESIĄC

Mama Kubusia977 views

Styczeń to miesiąc, w którym biel króluje nie tylko na ulicach miast, ale także w głównych alejkach większości sklepów. To najlepszy moment na zakup wysokiej jakości tekstyliów sypialnianych w atrakcyjnych cenach. Z tej okazji marka Wendre przygotowała niezwykłe promocje dla klientów.

Zacznijmy od początku

Pierwsza biała wyprzedaż odbyła się w styczniu 1878 roku w Filadelfii. John Wanamaker, uważany przez niektórych za pioniera w dziedzinie marketingu, postanowił poprawić sytuację finansową swojego domu towarowego tuż po świętach Bożego Narodzenia. Zauważył bowiem, że sprzedaż od początku roku nie przynosi oczekiwanego zysku, a sam dom towarowy świeci w tym okresie pustkami. Nie chcąc zwalniać pracowników wpadł na pomysł, aby przecenić wszystkie białe produkty. Efekt „białego miesiąca” okazał się na tyle korzystny, że wyprzedaż kontynuowano w kolejnych latach, a tradycja rozprzestrzeniła się po świecie docierając także do Polski.

Kiedy i gdzie kupić nową pościel?

Sprytni klienci wiedzą, że wraz z rozpoczęciem Nowego Roku, główne alejki marketów wypełnią się poduszkami, kołdrami, ręcznikami i innymi białymi tekstyliami. Styczeń stał się już tradycyjnie miesiącem, w którym w sklepach można trafić na największe obniżki cen pościeli.
To najlepszy moment w roku, aby wybrać się po nowe poduszki i kołdry do sklepu. Śnieżnobiała, przyjazna alergikom kołdra i poduszka z linii Antibacterial, czy oryginalna, drukowana w kwiatowy motyw pościel Blommenslyst to tylko niektóre z produktów marki Wendre, które
w styczniu pojawią się w ofertach sklepów w niezwykle atrakcyjnych cenach. Szukajcie ich w sieciach sklepów: Auchan, Carrefour, Marko, Selgros, E. Leclerc, Intermarche, Mrówka, Black Red White i Biedronka. 

Wendre umieszcza na etykietach kołder i poduszek szczegółowe oznaczenia dotyczące konserwacji każdego ze swoich produktów. Tylko kołdry i poduszki oznakowane logo Wendre są produktami oryginalnymi.

Codziennie używamy niezliczonej ilości kosmetyków i detergentów, aby czuć się czysto i higienicznie. Dlaczego więc nie martwimy się o to wchodząc do łóżka, które jest siedliskiem bakterii? Z myślą o zdrowym i spokojnym śnie powstała kolekcja   ANTIBACTERIAL. Te innowacyjne produkty, zawierają ANTIBACT™, czyli włókna poliestrowe z domieszką silikonu i substancji antybakteryjnej. Zastosowanie takiego wypełnienia w kołdrach i poduszkach nie tyko przeciwdziała namnażaniu się bakterii, ale również sprawia, że produkty są niezwykle miękkie i puszyste. Poszycia kołdry i poduszki wykonano z oddychającej tkaniny syntetycznej, która doskonale filtruje powietrze. Mikrofibra, bo o niej mowa,  jest niezwykle trwała i odporna na spieranie, nawet przy wielokrotnym praniu. Dodatkowo, tkanina jest niezwykle elastyczna i przyjemna w dotyku, jak jedwab czy satyna. Działanie antybakteryjne i wysoka jakość wykonania produktów z serii  ANTIBACTERIAL, zostały potwierdzone przez niemiecki Instytut Badawczy Hohenstein.

Jak prać pościel antybakteryjną?

Poduszki i kołdry z linii ANTIBACTERIAL są wypełnione specjalnie opracowanym włóknem ANTIBACT™. Pokryto je aktywnym składnikiem antybakteryjnym, który przeciwdziała namnażaniu się drobnoustrojów. Dzięki oryginalnym przeszyciom, włókna nie mają tendencji do zbijania się, a substancja, którą je pokryto nie ściera się i nie zmywa. Te właściwości sprawiają, że kołdry można bezpiecznie prać w pralkach automatycznych. Najlepszym wyborem dla pościeli syntetycznej, będzie program do delikatnej odzieży. ANTIBACTERIAL zaleca się prać nie częściej niż 2-3 razy w roku. Ilość proszku lub płynu do prania nie powinna przekraczać 1/3 dawki zalecanej przez producenta. Optymalną temperaturą prania kołder i poduszek wykonanych z materiałów syntetycznych jest
30-40 stopni C, w przypadku ANTIBACTERIAL maksymalna temperatura prania, to 60 stopni C. Program prania nie może łączyć się z wirowaniem. Suszenie powinno odbywać się przy całkowitym rozłożeniu pościeli i pozostawieniu do pełnego wysuszenia w pozycji poziomej. W żadnym wypadku nie należy stosować wybielaczy i czyszczenia chemicznego, kołdry nie można wirować i prasować.

Domowe sposoby na codzienną pielęgnację pościeli

Jest kilka sposobów, które można z powodzeniem stosować w domu, w celu zachowania oryginalnych właściwości tekstyliów sypialnianych. Pierwszy sposób to codzienne trzepanie kołdry i poduszki. Najlepiej wykonać te czynności tuż przed snem, pomoże to zachować pierwotny kształt i sprężystość włókien. Kolejną metodą, o której warto pamiętać jest regularne wietrzenie pościeli. Kołdrę można wietrzyć zaraz po wyjściu z łóżka lub tuż przed zaśnięciem. Świeża kołdra to spokojny i przyjemny sen.

Jeżeli zastosujemy się do wszelkich zaleceń i będziemy postępować zgodnie z oznaczeniami znajdującymi się na produktach ANTIBACTERIAL, wypełnienie nie będzie się zbijać, a antybakteryjna pościel bez problemu posłuży dłużej. Materiały, z których produkowane są tekstylia sypialniane są wytrzymałe, żeby zapewnić ich długą żywotność należy odpowiednio o nie dbać.

Moje odczucia?

Przerobiłam w życiu mnóstwo różnego rodzaju kołder i poduszek. Tak już mam, że raz na rok, lub dwa – całkowicie wymieniam pościel zarówno swoją, jak i Kuby. Muszę przyznać, że komplet pościeli Antibacterial zaskoczył mnie tym, że jest mega, mega, mega puszysty, co szczególnie widoczne jest w przypadku kołdry. Mam nadzieję, że długo będę cieszyć się tą jakością!

Leave a Response