ZABAWA

TOP 3: ULUBIONE ZABAWY KUBY

Mama Kubusia911 views

Zabawa jest nieodłącznym elementem dzieciństwa – dziecko nie tylko beztrosko spędza czas, ale i uczy się nowych rzeczy rozwijając wyobraźnię. Czym najchętniej bawi się Kuba?

Drewniana kolejka

Nie ma niczego, kompletnie niczego, co zajęłoby Kubę na tak długi czas. Swoją pierwszą, drewnianą kolejkę dostał jakieś dwa lata temu i jak często możecie podejrzeć – co jakiś czas pojawiają się nowe elementy, w efekcie czego Kuba jest już dumnym właścicielem całkiem niezłego zestawu torów, mostów, pociągów i wagoników. Z ręką na sercu mogę Wam powiedzieć, że Kuba każdego dnia wysypuje całość na podłogę i wymyśla sobie różnego rodzaju zabawy. Wszystkie elementy jakie znajdują się z posiadaniu Kuby mogliście zobaczyć jesienią minionego roku w jednym z wpisów, kiedy to podawałam konkretne ceny i linki do produktów. Wpis znajdziecie TUTAJ.

LEGO DUPLO

Kuba o Lego Duplo marzył bardzo, bardzo długo i wraz z początkiem roku jego marzenie się spełniło. O jego radości pisałam Was zresztą na blogowym fan page jeszcze w tym magicznym dniu. Od tamtej pory Lego odgrywa ważną rolę w życiu Kuby, przygotował sobie nawet specjalne pudełko, aby trzymać klocki osobno.

Plastikowe klocki

To coś, czym bawił się chyba każdy z nas w dzieciństwie, prawda? Chyba właśnie dlatego plastikowe klocki są czymś, czym bawię się z Kubą najchętniej. Do niedawna Kuba wolał, żebym to ja zbudowała coś dla niego i następnie się tym bawił, jednak od jakiegoś czasu sam wymyśla różnego rodzaju konstrukcje, domki, pałace, wierze i pociągi. Klocków mamy naprawdę mega dużo i jedyny problem, jaki powstaje dzięki nim, to… Zbieranie! Serio, istna katorga dla Kuby.

Prawdę mówiąc wstępny szkic tego wpisu zakładał top 5, a nie top 3 “zabawy”, które Kuba lubi najbardziej. Uznałam jednak, że nie ma najmniejszego sensu dopowiadać i dopisywać, skoro Kuba najchętniej spędza czas na trzy sposoby – skupiłam się na tym, co sprawia Kubie najwięcej radości. Tym sposobem pominęłam rzeczy oczywiste, takie jak malowanie farbkami, “kredkowanie”, rzucanie piłką, czy ogromnym balonem. Pominęłam oglądanie bajek, czytanie książek i rozwiązywanie różnego rodzaju zadań, a także zabawę w chowanego.

A w jaki sposób najchętniej bawi się Twoje dziecko?

Leave a Response