BIBLIOTEKA MAŁEGO CZŁOWIEKA

TOP 10: ULUBIONE KSIĄŻKI KUBY

Mama Kubusia1130 views

Półki z książkami Kuby powoli zaczynają się uginać i choć generalnie jest to dobry znak – dziecko lubi książki, to jest to też świetna okazja do wyciągnięcia wniosków: jakie książki moje dziecko lubi najbardziej?

O odpowiedź na to pytanie poprosiłam samego Kubę – przecież to on najlepiej zna odpowiedź na to pytanie. Muszę przyznać, że jego wybór całkowicie pokrywał się z tym, co sama zaproponowałabym do książkowego top 10. Jak będziecie mieli okazję za momencik zobaczyć – zdecydowanie królują u nas Herve Tullet i Wydawnictwo Babaryba. Kompletnie mnie nie dziwi – w moim odczuciu Herve jest mistrzem z ogromnymi pokładami wyobraźni. Podejrzewam, że większość (o ile nie wszystkie) z poniższej listy książek doskonale znają również Wasze dzieci.

Hervé Tullet – Figle Migle

Hervé Tullet – Kolory

Hervé Tullet – Naciśnij mnie

“Wielka kolekcja bajek o przygodach Tomka i Przyjaciół”

Hervé Tullet – Turlututu, gdzie jesteś?

Ramadier & Bourgeau – Zaśnij ze mną

Salina Yoon – Kliknij mnie!

Hervé Tullet – Turlututu magiczne przygody

Hervé Tullet – 10 razy 10

Hervé Tullet – Książka z dziurą

Ulubione książki Kuby

Jak sami widzicie, większość z tych pozycji to książki typowo aktywizujące. Bez względu na to, który już raz z kolei Kuba sięga po którąś z nich – zadania Hervé Tullet’a zawsze wywołują u niego ogromny uśmiech. Na jednym ze zdjęć widać doskonale, że nasze “Naciśnij mnie” jest już bardzo po przejściach (przed chwilą kleiłam taśmą brzegi okładki) – to była pierwsze książka tego autora, którą Kuba trzymał w rękach jakieś trzy lata temu. Z niecierpliwością czekam na kolejne przekłady pozycji Tulleta na język polski.

Oczywiście jak na wielkiego fana “Tomka” przystało – na liście ulubionych książek musiała znaleźć się pozycja z nim związana. Pamiętam, że Kuba dostał ją na jakieś święto (Boże Narodzenie, lub urodziny) od kogoś bliskiego, jednak niestety nie mogę przypomnieć sobie od kogo.

Leave a Response