BLOGOSFERAMATKA TEŻ CZŁOWIEK

NAJLEPSZY BLOG PARENTINGOWY W KATEGORII BLOGI GOŚCINNE – II RADOMSKI PLEBISCYT BLOGOWY

Mama Kubusia12 comments1170 views

“Od listopada 2013 roku pisze o samodzielnym macierzyństwie. Nie samotnym, bo przecież mają siebie nawzajem. Ona i jej syn Kubuś tworzą wirtualną przestrzeń, w której wsparcie odnajdują inne samotne matki. Porusza tematy, które często są przemilczane przez wiele blogerek parentingowych. Jej ciągła potrzeba zmian sprawia, że czytelniczki nigdy się przy niej nie nudzą.” – Honorata Dyjasek, organizatorka Radomskiego Plebiscytu Blogowego.

Radomski Plebiscyt Blogowy 2017

Decyzja o wyjeździe na Radomski Plebiscyt Blogowy tak naprawdę wcale nie była do końca spontaniczna. Za namową Honoraty rozważałam swój udział w nieco innej formie już rok temu, jednakże sytuacje losowe sprawiły, że moja obecność na Plebiscycie nie była możliwa. Doskonale pamiętam, że Honorata już w styczniu mówiła mi o Plebiscycie i już wtedy na swój sposób nastawiałam się na tę przygodę. Pewnego, wiosennego popołudnia podczas rozmowy z Honoratą nieco spontanicznie zdecydowałam się wziąć udział i automatycznie zarezerwowałam hotel w centrum Radomia.

Mimo zgłoszenia bloga na plebiscyt w kategorii gościnnej nie do końca zdawałam sobie sprawę z tego, że naprawdę mogę otrzymać tę statuetkę. Wiadomo, gdzieś tam w głowie tliła się nieśmiała myśl i przyjemne uczucie związane z ewentualną wygraną – jednak nie traktowałam tego na poważnie. Wybrałam się tam głównie ze względu na Honoratę i naszą kilkuletnią znajomość, a Plebiscyt był ku temu jedynie świetną okazją. Kiedy jednak Honorata wyczytała nazwę kategorii, a następnie zacytowała kawałek strasznie starego wpisu – automatycznie zrobiło mi się słabo. Dla własnej wygody założyłam trampki, a dodatkowo w rajstopach pykło oczko. Byłam zszokowana, że jury zdecydowało, aby to właśnie mój blog nagrodzić statuetką. Z drugiej jednak strony emocje sprawiły, że miałam ochotę zapaść się pod ziemię nie wiedząc zupełnie, co powinnam zrobić.

Najlepszy Blog Parentingowy w kategorii Blogi Gościnne

Zacytowane powyżej słowa wypowiedziane były chwilę przed moim imieniem i nazwiskiem. Starałam się nie dać po sobie poznać, ale ogromnie się wzruszyłam. Ruszyło mną to, że są ludzie, którzy myślą o mnie w ten sposób. Wiecie to zupełnie inna sytuacja, kiedy czyta się się takie rzeczy w komentarzach od czytelników, niż kiedy słyszy się takie słowa na swój temat w gronie kilkudziesięciu właściwie obcych ludzi. Emocje jednak wzięły nade mną górę i w momencie odbioru statuetki moje nogi drżały niczym chorągiewki na wietrze, a język odmówił posłuszeństwa – w efekcie tego, jako jedyna z laureatów nie powiedziałam do mikrofonu ani słowa. Nie udzielałam też wywiadów, ani nie pozowałam do grupowych zdjęć. Nie mogłam, byłam poplątanym zlepkiem nerwów, szczęśliwych nerwów.

Nawet nie wyobrażacie sobie, jak cudowne i zarazem przerażające było to uczucie. Swojego rodzaju rzucenie się na nieznaną i głęboką wodę jedynie po to, aby ostatecznie dostać mocnego kopa w tyłek. Świadomość tego, że ktoś docenia to co robisz na co dzień – tego nie da się w żaden sposób opisać słowami. Dopiero w momencie, w którym usiadłam ze statuetką na swoim miejscu i zrobiłam jej zdjęcie, by wysłać rodzinie dotarło do mnie, że to dzieje się naprawdę. Dotarło do mnie, że ta statuetka jest MOJA.

Mogłabym napisać, że zawdzięczam ją jurorom, swojej pracy, Honoracie i Wam czytelnikom – co oczywiście jest prawdą w stu procentach. Gdyby nie wybór jurorów – statuetka trafiłaby do kogoś innego. Gdybym nie pisała – nie byłoby czego oceniać. Gdyby nie Honorata – nie byłoby Plebiscytu, a ja nie zdecydowałabym się na wyjazd. Gdyby nie było Was – blog nie byłby tak popularny jak jest. Jest jednak jeszcze ktoś, komu tę statuetkę zawdzięczam najbardziej – MÓJ SYN. To miejsce powstało dzięki niemu i to dzięki niemu w piątkowy wieczór znalazłam się na II edycji Radomskiego Plebiscytu Blogowego. I jemu dziękuję najbardziej.

Lista laureatów II Radomskiego Plebiscytu Blogowego

Najlepszy Blog Parentingowy – Ewa Brzozowska www.freelancemama.pl
Najlepszy Blog Modowy – Daria Kwaczyńska www.styllove.blogspot.com
Najlepszy Blog Urodowy – Karolina Jedynak www.colormyway.blogspot.com
Najlepszy Blog Kulinarny – Aleksandra Odziemkowska www.olalalchf.pl
Najlepszy Blog Podróżniczy – Małgorzata Nowakowska www.rudazwyboru.pl
Najlepszy Blog Fotograficzny – Lucy Madej www.doczesne.pl
Najlepszy Blog Specjalistyczny i Firmowy – Anna Zajac www.logopedaradom.blogspot.com
Najlepszy Blog Lifestylowy – Ewa i Rafał Natorscy www.conatonatorscy.pl
Najlepszy Blog Tematyczny – ks. Daniel Glibowski www.wyplynnaglebie.wordpress.com
Najlepszy Blog Literacki i Kulturalny – Paweł Komosa www.dziennik-pesymistyczny.blog.onet.pl
Najlepszy Blog Fit & Healthy – Ewelina Półtorak www.4mybody.pl
Najlepszy Blog w kategorii Ja i moje życie – Jarosław Dziewierz www.capoeiraradom.blogspot.com
Najlepszy blog w kategorii Ja i moja twórczość – Mieczysław Piasek www.piasekmieczyslaw.blogspot.com
Najlepszy Vlog Dziecięcy – Staś Kopiński www.youtube.com/staskoprezentuje
Debiut Roku 2016-  Ewa i Rafał Natorscy www.conatonatorscy.pl
Tekst Roku 2016 – Ewa Brzozowska www.freelancemama.pl
Ikona Radomskiej Blogosfery – Ewa Brzozowska www.freelancemama.pl
Blog Publiczności Barbara – Łopuszyńska www.zyje-bo-czytam.blogspot.com
Bloger z Pasją – Magdalena Figura www.naturebyme.pl
Całokształt Twórczości Literackiej – Adrian Szary www.szarowki.blogspot.com
Najlepszy Blog Literacki w kategorii Blogi Gościnne – Marika Krajniewska www.prosteopowiesci.pl
Najlepszy Blog DIY w kategorii Blogi Gościnne – Danuta Biernat www.wharmonii.blogspot.com
Najlepszy Vlog w kategorii Blogi Gościnne – Anna Rozdejczer www.relateka.pl/blog
Najlepszy Blog Nastolatków w kategorii Blogi Gościnne – Adam Kasicki www.magicznyswiatroslin.blogspot.com
Najlepszy Blog Parentingowy w kategorii Blogi Gościnne – Karolina Lewandowska www.mama-kubusia.pl
Najlepszy Blog Modowy w kategorii Blogi Gościnne – Marzenna Walczak www.babooshkastyle.eu

 

12 komentarzy

Leave a Response