GADŻETY DLA RODZICÓWKOREA POŁUDNIOWAWNĘTRZA

N서울타워

Mama Kubusia959 views

Niektórzy ludzie marzą o wycieczce do Paryża i romantycznym pocałunku na szczycie wierzy Eiffla. Innym marzy się wyjazd w jakieś egzotyczne miejsce i poznanie kultury jego mieszkańców. A ja… niezmiennie wzdycham do Korei Południowej, a szczytem moich marzeń jest N Seoul Tower.

N Seoul Tower

W 1969 roku na szczycie góry Namsan wzniesiono wieżę, która obecnie jest jednym z głównym punktów wycieczek w Seulu. Od 1970 roku, wysoka na 236 metrów budowla pełni nie tylko funkcję turystyczną – umieszczone są na niej anteny transmisyjne najważniejszych stacji radiowych i telewizyjnych w Korei (w tym popularne KBS i SBS). Szacuje się, że blisko czterdzieści osiem procent koreańskiego społeczeństwa odbiór stacji zawdzięcza właśnie wieży N Seoul. Koszt wzniesienia obiektu, który od 1980 roku dostępny jest dla zwiedzających wynosił około 2,5 miliona dolarów. Na szczyt góry Namsan możemy dostać się kolejką linową, z kolei z wieży N Seoul rozciąga się piękny widok na miasto i okolice. Dodatkowo dwie wewnętrzne galerie do obserwacji, taras z restauracją, Global Village Folk Museum, Fairy Land i Musical Animal Land. Znajduje się tam tysiące kłódek miłości zawieszonych przez zakochanych. Każdego wieczoru o godzinie 19:00 aż sześć projektorów odtwarza pokaz o nazwie “Kwiaty Seulu”. Wieżę można podejrzeć sobie TUTAJ (od 4:56 widoczny jest wspomniany pokaz).

N서울타워

Jak wspominałam jakiś czas temu, mimo zadowolenia z mojego pandowego kącika wciąż czegoś mi brakowało. Początkowo nie potrafiłam sprecyzować, z jakiego powodu odczuwałam niedosyt, jednak odkąd każdego ranka po przebudzeniu spoglądam na ten sam widok wiem, że to właśnie to. Sporej wielkości obraz na płótnie z motywem wieży N Seoul zdobi moją ścianę od tygodnia. FOTEKS w swojej ofercie posiada szereg obrazów na płótnie z motywami wielkich miast, możecie zobaczyć je TUTAJ. Niestety nie udało mi się na zdjęciach złapać szczegółów (trzęsące się ręce dają o sobie znać coraz częściej…), jednak mogę Wam przysiąc, że na żywo obraz prezentuje się cudownie i został wykonany z dbałością o każdy, nawet najmniejszy drobiazg. Na mojej twarzy automatycznie maluje się uśmiech ilekroć tylko spoglądam w stronę drukowanej wieży N Seoul.

Leave a Response