GADŻETY DLA DZIECIKONKURSYPODRÓŻE

POZWÓL DZIECKU CIĘ ODNALEŹĆ!

Mama Kubusia7 comments1259 views

Wakacje są czasem, na który czekaliśmy wszyscy i w trakcie którego chętnie wybieramy się z rodziną na letnie wycieczki. Mimo tego, że większy wyjazd z Kubą mam już za sobą – z pewnością jeszcze gdzieś się wybierzemy. W tłumie ludzi łatwo o nieszczęśliwe wypadki i zaginięcia – jak więc zapewnić dziecku poczucie bezpieczeństwa i zmniejszyć jego stres w takich sytuacjach? 

Kiedy w czerwcu wybieraliśmy się z Kubą na drugi koniec Polski jeszcze przed wyjazdem wytłumaczyłam mu, że tam codzienność wygląda inaczej niż w naszej nadmorskiej miejscowości. Opowiadałam o sznurach pędzących samochodów, światłach i niezliczonym tłumie ludzi, w którym łatwo się zgubić. Mówiłam mu o tym, żeby w niektórych miejscach pod żadnym pozorem nie puszczał mojej ręki i trzymał się blisko mnie. Mieliśmy to szczęście, że obyło się bez jakichkolwiek przykrych sytuacji, ale jak z pewnością wiecie chociażby z opowieści znajomych czy mediów – nie wszystkie wakacyjne wyjazdy przebiegają bezstresowo i kończą się szczęśliwie.

Fajne dzieciaki to bezpieczne dzieciaki

Na rynku dostępna jest cała masa gadżetów, która ma na celu poprawę bezpieczeństwa naszych dzieci. Mamy specjalny opaski, zegarki, lokalizatory i wiele innych, przydatnych sprzętów. Jednak technologia lubi zawodzić – urządzenie może zgubić sygnał lub w natłoku obowiązków najzwyczajniej w świecie możemy zapomnieć o jego ładowaniu. Opaski na rękę od były pierwszym tego typu gadżetem, jaki miałam okazję poznać i bardzo miło je wspominam.  Dziś jednak chcę opowiedzieć Wam o Bezpiecznych Dzieciakach, w których asortymencie  znajdziemy  między innymi opaski i saszetki S.O.S, kamizelki odblaskowe, chusty do karmienia i saszetki na pompy insulinowe.

Opaski S.O.S

Wodoodporne i hipoalergiczne opaski S.O.S dostępne są aż w dziesięciu wzorach! Co ważne – pasować będą zarówno na nadgarstek rocznego, jak i kilkuletniego dziecka. Są niewielkich rozmiarów – ich szerokość to zaledwie 2 cm, zatem nie powinny w żaden sposób sprawiać maluchowi dyskomfortu. Do każdej z nich dołączone są dwustronne karteczki, na których możemy zapisać dane opiekuna. Oczywiście zakładanie samej opaski bez wytłumaczenia dziecku do czego ona służy mija się zazwyczaj z celem. Warto więc uświadomić malucha, że kiedy przypadkowo zgubi się podczas zakupów, to na nadgarstku ma numer telefonu do rodzica i może poprosić kogoś dorosłego o pomoc. Taka świadomość z pewnością zmniejszy stres dziecka w tak stresującej sytuacji.

Saszetki S.O.S

Saszetki S.O.S są jedną z nowości Bezpiecznych Dzieciaków. Każda z nich składa się z dwóch komór – jednej maleńkiej, w której umieszczamy karteczkę z danymi czy numerem telefonu opiekuna; drugiej już większej, gdzie dziecko może przechowywać podczas spacery swoje drobiazgu – legitymację szkolną, czy chusteczki higieniczne. Saszetki dostępne są w kilku wzorach, więc z całą pewnością każdy maluch znajdzie coś dla siebie. Warto wspomnieć, że wszystkie mają dwustronną regulację w pasie i są całkowicie wodoodporne.

Wszystkie produkty Bezpiecznych Dzieciaków możecie kupić bezpośrednio przez Allegro.

Czas na… konkurs!

Kochani, razem z Bezpiecznym Dzieciakiem mamy dla Was aż dziesięć opasek bezpieczeństwa w wybranym przez Was kolorze. Oznacza to, że aż dziesięć dzieciaków, które wybierają się w tym roku na wakacje – w przypadku ewentualnych kłopotów, zaoszczędzi nieco na stresie. Aby mieć szansę na jedną z opasek wystarczy, że pod plakatem konkursowym na Facebooku (znajdziecie go tutaj) napiszecie ile lat ma Wasze dziecko i dokąd zabierzecie je w tym roku. Bawimy się od dzisiaj do 14 lipca do północy. Co ważne – konkurs skierowany jest wyłącznie do osób, które lubią profil Mamy Kubusia i Bezpiecznych Dzieciaków. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone na Fan Page w ciągu czterech dni od jego zakończenia.

7 komentarzy

  1. Ależ świetny pomysł! podoba mi się, że na pierwszy rzut oka nie widać, że opaska i saszetka mają “drugie dno”. No i na wakacjach w popularnych letnich, zatłoczonych miejscowościach meegaa przydatny gadżet!

  2. Mnie przekonała opaska. Nie tylko na wakacje ale na co dzień przy domu. Tu niestety uwaga rodziców często jest słabsza, jesteśmy “u siebie” więc czujemy się bezpieczniej. Lecę na konkurs!:)

  3. Saszetki podobnie jak opaski są fantastyczne!!! Zarówno dla dziewczynek jak i chłopców! Szkoda, że 15 lat temu nie było takich pomysłów i reklamy w tym zakresie! Na szczęście teraz są!

  4. wow. piękne i bardzo praktyczne gadzety dla dzieci w różnym wieku. myślę, że mogę już śmiało kupić, a i siostrzenica, która ma 11 lat też nie powstydzi się takiej saszetki czy opaski. naprawdę super :)

  5. Świetny pomysł! My w tym roku kupiliśmy Juniorowi zegarek z lokalizatorem GPS, ale takie opaski też są bardzo fajnym rozwiązaniem.

  6. Opaska na rękę jest podobna do innych, natomiast nerka skardła moje srece od razu. Wiem, ze córka, jak wyjeżdża to lubi mieć taką wyciaganą karteczkę z nazwiskiem, by nie zapodziać bagażu. Saszetką z nr tel jest genialną opcją.

Leave a Response