BIBLIOTEKA MAŁEGO CZŁOWIEKA

CZY TWÓRCA JAMESA BONDA SPRAWDZIŁ SIĘ JAKO AUTOR KSIĄŻKI DLA DZIECI?

Mama Kubusia10 comments814 views

Iana Fleminga kojarzymy wszyscy jako twórcę Agenta 007. Czy były brytyjski agent, który przesiadł się z Astona Martina do rodzinnego kabrioletu sprawdził się również jako autor książki dla dzieci?

Bang Bang! Wystrzałowy Samochód

Kiedy ojciec bliźniaków Jeremy i Jemima kupuje stary samochód – dzieci wiedzą już, że czeka ich super przygoda. Okazuje się jednak, że pozornie stary grat ma ukryte w sobie mega super moce i zaskakuje nimi swoich właścicieli. Jak skończy się pozornie zwykła, rodzinna wycieczka? Tego dowiecie się czytając książkę.

Ta powieść twórcy Jamesa Bonda miała swoją premierę 19 lipca i dotarła do nas mniej więcej tydzień wcześniej. Przyznaję jednak szczerze, że dopiero kilka dni temu skończyliśmy ją czytać. Robiliśmy to regularnie – co kilka dni, po kilka stron. Sama treść to 132 strony, co dla żywiołowego prawie 5-latka totalny kosmos. Dlatego zanim zaczynaliśmy kolejne strony – próbowałam skłonić Kubę do przemyślenia względem tego, co wydarzyło się wcześniej. I wiecie co? Wydaje mi się, że książka bardzo mu się spodobała. Twórca agenta 007 przygotowuje jeszcze trzy części: “Znowu w akcji“, “Wyścig z czasem“, “Na księżyc i z powrotem“.

A wiecie, co mi podoba się najbardziej? Przekraczanie granic. Kto w ogóle pomyślałby wcześniej, że twórca Jamesa Bonda zabierze się za powieść dla dzieci? Gdybyśmy o tym usłyszeli – zapewne część z nas parsknęłaby śmiechem z racji tego, że Iana Flaminga gdzieś tam zakodowaliśmy sobie głowie jako twórcę Bonda i koniec. Jakie książki dla dzieci?! A tu proszę, niespodzianka. Twórca zadziwił wszystkich i co ważne, jego książka jest naprawdę świetna.

10 komentarzy

  1. No fakt, tego się kompletne nie spodziewałam ! Dobrze, że podrzucasz i polecasz taki fajny tytuł – będę o nim pamiętać, kiedy Bąbel trochę podrośnie :)

  2. Fajnie, że są także takie pozycje dla najmłodszych. Ponad 100 stron to by dziecko od razu zniechęciło. A tu niespodzianka. Dawkowanie emocji i przyjemności codziennie.

  3. Przestałam się zagłębiam w takie książki od kiedy syn skończył 8 lat, obecnie jestem na etapie młodzieżowych kryminałów z Gabą i księżniczek pod każdą postacią z Melą. Jednak jak będę jechała w odwiedziny do chrześniaka na pewno podpytam cię, co akurat czytacie fajnego.

Leave a Response