ZABAWA

CO PODAROWAĆ MAŁEMU DZIECKU?

Mama Kubusia8 comments971 views

Chyba każda z nas ma w swoim bliskim otoczeniu kobietę, która albo jest w ciąży, albo niedawno urodziła dziecko. U mnie taka sytuacja ma miejsce mniej więcej dwa razy w roku i zawsze przychodzi taki moment, kiedy odwiedzamy z Kubą świeżo upieczoną mamę i jej malucha, jednak zawsze mam ten sam dylemat… Co na prezent?

Założę się, że każda z nas przynajmniej raz w życiu miała ten sam problem. Pamiętam też sytuacje, jakie miały miejsce, kiedy Kuba był maleńki i odwiedzali nas rodzina, czy znajomi. Każdy z nich przychodził z jakimś prezentem i wręczając go nam mówił: “Mam nadzieję, że się spodoba, ale nie wiedziałam co właściwie kupić…“. Miałam to szczęście, że wszystkie prezenty jakie dostaliśmy z Kubą były strzałem w dziesiątkę – ze wszystkich korzystaliśmy w mniejszym czy większym stopniu.

Co dla malucha?

Niedawno dowiedziałam się, że moja dobra koleżanka jest w ciąży i choć do porodu jeszcze daleko niemal automatycznie zaczęłam zastanawiać się nad tym, co podaruję maluszkowi. Od narodzin Kuby minęło już pięć lat i nawet takie podstawowe gadżety są teraz inne niż wtedy, w efekcie czego nie jestem jakoś szczególnie na bieżąco z gadżetami dla noworodków. Mam jednak koleżanki, które mają takie maleńkie dzieci, zadałam im kilka pytań i w oparciu o ich odpowiedzi (oraz własne doświadczenia) stworzyłam listę prezentów dla małego dziecka.

Grzechotki i gryzaki

Podarowanie małemu dziecku podczas odwiedzin małej zabawki to nie tylko najpopularniejsza, ale i najbardziej uniwersalna forma prezentu. Grzechotki, przytulanki, czy gryzaki zawsze się przydają. Muszę przyznać, że ja jedną grzechotkę Kuby zachowałam do dzisiaj i mam do niej ogromny sentyment. Widać nawet na niej odciśnięte ślady ząbków Kuby, które powstały w czasie ząbkowania. Zawsze rozczulają mnie takie małe gadżety, a szczególnie wtedy, kiedy są one z motywem pandy!

Leżaczki i bujaczki

Wydaje mi się (chociaż oczywiście mogę się mylić), że obecnie chyba każdy maluch jest posiadaczem tych magicznych urządzeń. Kuba miał okazję przetestować trzy takie urządzenia, a pierwsze z nich dostał właśnie na prezent od naszych bliskich wtedy znajomych. Przyznam, że był to jeden z najlepszych prezentów – nasz leżaczek miał przycisk, po wciśnięciu którego słychać biło bicie serca w takim sam sposób, w jaki maluch słyszał je w brzuchu mamy. Obecnie leżaczki i bujaczki wyposażone są w przeróżne elementy interaktywne, które zajmą na chwilę malucha i tym samym pozwolą mamie odpocząć czy zająć się domem.

Maty edukacyjne

Wszelkiego rodzaju maty edukacyjne są moim zdaniem świetnym prezentem dla malucha i co ciekawe, nie przekrój cenowy jest tak spory, że zakup takiego gadżetu nie powinien obciążyć naszego portfela. Kuba miał dwie maty edukacyjne: pierwsza z nich była bardzo prosta z czterema pałąkami krzyżującymi się u góry, a druga przypominała bardziej kojec do zabawy z kręcącą się pozytywką. Maty świetnie sprawdzają się w momencie, w którym maluch uczy się podnosić główkę czy przewracania się z boku na bok.

Do kąpieli

Doskonale pamiętam, jak pierwsze kąpiele nie podobały się Kubie. Był tak chudziutki, że nawet mimo okrywania go pieluszką – wiercił się i płakał, a uspokajał się dopiero, kiedy był już ubrany. Z czasem jednak kąpiele stały się prawdziwą przyjemnością – zaczęło się machanie nóżkami, chlapanie i zabawa drobiazgami do tego przeznaczonymi. Osobiście uważam, że zabawa w kąpieli, jak i sam wieczorny rytuał są bardzo ważne malucha i jego poczucia bezpieczeństwa – nawet kiedyś o tym pisałam. Zabawki do kąpieli zdają się być więc nieodłącznym elementem wieczornych zabaw w wodzie, a obecnie na rynku mamy tak szeroki asortyment, że z całą pewnością znajdziemy zabawki, które wpasują się w gust malucha.

Pozytywki

Wiecie, jakie jest moje jedno niespełnione marzenie z dzieciństwa? Pozytywka z kręcącą w rytm muzyki z Jeziora Łabędziego baleriną. Wierzę jednak, że jeszcze kiedyś sobie to marzenie zrealizuję. Z kolei mój syn miał w swoim życiu kilka pozytywek. Niektóre można było przyczepić bezpiecznie do łóżeczka, inne trzymać w dłoni. Najczęściej wykorzystywaliśmy je przed drzemką Kuby i wieczornym pójściem spać. Spokojna muzyka uspokaja malucha i pozwala mu się odprężyć, po czym spokojnie zasnąć.

Zabawki kreatywne

Osobiście uważam, że kiedy odwiedzamy malucha nie musimy wręczać jego mamie prezentu, który wykorzysta od razu. Warto postawić na coś, co świetnie sprawdzi się również później. Doskonale pamiętam, że kilka lat temu świeżo upieczonej mamie podarowałam buciki, które jej córka założyła dopiero po kilku długich miesiącach. Idąc tym tropem warto pomyśleć o prezentach, które odbiegają od wieku dziecka. Może to być większe ubranie, jakieś masy plastyczne czy klocki.

Więcej inspiracji prezentowych i to nie tylko takich dla noworodków, ale i starszych dzieci, które mają już różne zainteresowania znajdziecie w sklepie internetowym  Modino.  Szeroki asortyment tego sklepu pozwala dopasować prezent do upodobań dziecka, jego wieku, na przykład na modino.pl/plastyczne-masy-plastyczne znajdziemy naprawdę szeroki wybór ciastoliny, a dodatkowo znajdziemy tam także różnego rodzaju klocki, puzzle, czy lalki.

Jestem bardzo ciekawa, jakie prezenty sprawdziły się u Was i jakie same dostałyście po narodzinach dziecka? ;)

8 komentarzy

  1. U nas w tej chwili najlepiej sprawdzają się zabawki plastyczne/kreatywne – oraz wszelkie modele pojazdów.

  2. Ja lubię personalizowane prezenty. Poza tym już od dość dawna nie musiałam nic kupować żadnemu maluchowi a szkoda, bo możliwości jest mnóstwo.

  3. Jestem za tym, by po prostu spytać rodzica – bardzo często rodzice naprawdę są przygotowani na przyjście dziecka na świat i wiele gadżetów już mają :)

  4. Zawsze mam problem co kupić małym dzieciom, a to dlatego, że wszyscy dookoła rodzą chłopców, a ja chciałabym kupić coś dla dziewuszki!

  5. Całkiem niedawno miałam takie dylematy. Jestem mamą nastolatki i zupełnie nie mam styczności z maluchami. Więc dla mnie jest to zawsze duży problem.

  6. Ja w 99% przypadkach pytam rodziców co potrzebują. Raz udało mi się zrobić niespodziankę – poduszka Angel Wings z La Millou. Rodzice byli zachwyceni:)

Leave a Response