PODRÓŻE

JAK WYBRAĆ SAMOCHÓD NA WYCIECZKĘ?

Mama Kubusia7 comments814 views

Nie da się ukryć, że żyjemy w czasach, kiedy podróżowanie samochodem jest znacznie bardziej komfortowe, niżeli podróż jakąkolwiek komunikacją miejską. Szczególnie w sytuacji, kiedy na wakacje wybierają się wspólnie trzy osoby dorosłe i czwórka dzieci. Jak wybrać samochód idealny na taką wycieczkę?

Wybór samochodu na wycieczkę może wydawać się prostą sprawą, jednak po konsultacji z osobą, która ma na ten temat nieco szersze pojęcie niż ja wiem, że to wcale nie jest tak oczywiste, jak mogłoby się wydawać. Przed zdecydowaniem się na konkretny model trzeba upewnić się, że samochód jest odpowiednio wyposażony i spełnia wszystkie nasze oczekiwania.

Jak wybrać odpowiedni samochód?

Wybierając się na wycieczkę w tak dużej grupie powinniśmy przede wszystkim upewnić się, że bagażnik samochodu pomieści wszystko, co niezbędne. Przy trójce osób dorosłych i czwórce dzieci – bagażnik powinien być naprawdę spory. Wszyscy wiemy, jak wiele rzeczy należy zabrać ze sobą przy jednym dziecku – zatem łatwo przekalkulować, ile miejsca potrzeba na spakowanie całej gromady.

Samochód, na który się zdecydujemy powinien być ekonomiczny – czyli tani w użytkowaniu. Cena benzyny regularnie rośnie, więc sądzę, że warto wziąć pod uwagę koszta, jakie będziemy musieli ponieść przy tankowaniu.

Jeśli wybieramy się w miejsce, które nie jest nam znane – dobrze byłoby, aby samochód był wyposażony w GPS. Owszem, obecnie właściwie każdy model telefonu oferuje nam taką opcję, ale pamiętajmy o tak zwanej złośliwości rzeczy martwych. Jeśli nie jesteśmy w posiadaniu własnej nawigacji, a samochód, na który się decydujemy ją posiada – ograniczamy także stres i kłopoty z tym związane. Nie musimy bowiem martwić się o pożyczenie nawigacji od znajomych.

Rodzinny samochód na wycieczkę powinien być również przestrzenny, funkcjonalny i komfortowy. Nikt nie chciałby chyba spędzi kilku czy kilkunastu godzin w pozycji “na sardynkę w puszce” i łatwo wyobrazić sobie w takiej sytuacji niezadowolenie naszych pociech. Jeśli podróżujemy z małymi dziećmi – warto upewnić się czy samochód posiada przykładowo funkcję szybkiego składania foteli, co ułatwiłoby przewinięcie dziecka. Dobra amortyzacja również jest podstawą dobrego samochodu – zapewnia nam płynność i komfort jazdy.

Bezpieczny samochód na wycieczkę

Przed wyborem samochodu na wycieczkę warto sprawdzić go również pod kątem bezpieczeństwa. Dobre światła, niska awaryjność, dostępność autoryzowanych serwisów i poduszki powietrzne – to tylko niektóre z rzeczy, które powinniśmy sprawdzić. Obecnie na rynku dostępne są samochody z nowoczesnym system bezpieczeństwa. Przykładowo system “Pre-Collision Assist”, który uruchamia hamulce w przypadku wykrycia ruchu przed samochodem i braku reakcji ze strony kierowcy. Wszyscy wiemy, że przy dzieciach niestety łatwo stracić czujność i koncentrację, a przecież wszyscy jesteśmy tylko ludźmi. Niektóre samochody są nawet wyposażone w funkcję, która wykrywa zmiany w warunkach pogodowych i dostosowuje do nich moc światła – w efekcie czego tym samym zwiększa nasze bezpieczeństwo na drodze.

Wybór odpowiedniego samochodu

Jak widać – wybór odpowiedniego samochodu na wycieczkę wcale nie jest tak oczywisty. Jednym z samochodów, które spełnia wszystkie powyższe kryteria jest Ford Galaxy, który dostępny jest w dwóch wersjach – Titanium i Trend. Jeśli zdecydujemy się właśnie na tego typu samochód, możemy być pewni, że pomieścimy wszystkie bagaże, podróż przebiegnie nam komfortowo, a przede wszystkim bezpiecznie.

Zainteresowanych nowym Fordem Galaxy zapraszam na: https://www.ford.pl/Samochody_osobowe/Galaxy.


7 komentarzy

  1. Mając dużą rodzinę takie auto wydaje się być idealne. Nie tylko na wycieczki ale także na codzień.
    Będę miała na uwadze ten model przy spontanicznych wyjazdach weekendowych z przyjaciółmi, aby nie jechać dwoma autami tylko taniej jest wypożyczyć jeden nowy. I cały wyjazd czuć się spokojnie i komfortowo.

  2. Tak :))) van wg mnie to najlepsze rozwiązanie. Co prawda, mam swojego faworyta (innego) ale Ford Galaxy też jest przyjemnym modelem dla rodziny. Dopasowany do wycieczek, poleca go mój znajomy, który z tego względu zakupiłten model.

  3. Zgadzam się, auto na wycieczkę powinno mieć wszystkie opisane przez Ciebie cechy . My zmieniliśmy samochód tuż po pojawieniu się w naszej rodzinie synka – na kombi, żeby wszystko w nim pomieścić :)

  4. Na samochodach się nie znam – ale odkąd mam dziecko, a niebawem i dwójkę zdecydowanie wielkość, komfort jazdy, rozmiar bagażnika to rzeczy, które nabrały na znaczeniu. Samochód, który proponujesz zdaje się spełniać te wymagania :)

  5. Pierwszy samochód, jakim jeździłam po odebraniu prawka to był właśnie Ford. Kiedy go sprzedawałam beczałam jak bóbr, bo jednocześnie było to pierwsze auto, które kupiliśmy z mężem zaraz po ślubie. Moim ostatnim autem też był Ford, którym jezdziłam dwa lata. Teraz chwilowo zostałam bez auta i zastanawiam się nad czymś terenowym, ale do fordów zawsze pozostanie ogromny sentyment.

  6. Mamy VW kombi, mieścimy się w pięcioro. Razem z psem i bagażem. Komfortowe auto dla rodziny to podstawa. Sprawami technicznymi zajmuje się Marcin, jest mechanikiem.

Leave a Response