LIFESTYLE

CZY JEDNA PRZESYŁKA MOŻE ZMIENIĆ CZYJEŚ ŻYCIE?

Mama Kubusia5 comments820 views

Znam ją od dłuższego czasu – jest aktywną czytelniczką mojego bloga i podobnie, jak ja samodzielną mamą. Mamy nawet tak samo na imię, ale jest coś, co bardzo nas różni – zdolność dobrej organizacji.


Jedyną przegraną jest rezygnacja

Nie wiem dlaczego, ale poczułam jakąś wewnętrzną potrzebę, by pomóc tej kobiecie nieco zorganizować swoje życie i zapanować nad milionami rzeczy, które robi każdego dnia. Jak dobrze wiecie, u mnie podstawą ogarniania wszechświata jest mój Bullet Journal, w którym zapisuję nawet najmniejszy szczegół do zrobienia. Wyznaję taką zasadę, że coś, co nie zostało zapisane mimo tego, że zostało zrobione – się nie liczy. Musi być zapisane i koniec kropka. Każdego wieczoru siadam i dokładnie rozpisuję wszystko, co muszę zrobić dnia następnego. Zazwyczaj wychodzi mi cała strona zeszytu, ale dzięki temu mam pewność, że niczego nie pominęłam. Mojej znajomej bardzo spodobała się taka metoda zapanowania nad chaosem, ale nie miała zielonego pojęcia, jak się za to zabrać i od czego zacząć – właśnie dlatego postanowiłam jej w tym pomóc, ponieważ jestem świadoma tego, że dobre planowanie jest podstawą sukcesu. Skrupulatne zapisywanie zadań i późniejsze odhaczanie ich z listy daje naprawdę wiele przyjemności i poczucie panowania nad wszystkim.


Co zrobiłam? Zamówiłam notes w kropki z możliwością wyrywania kartek – uznałam, że będzie to dla niej najlepsze rozwiązanie, skoro dopiero zacznie swoją przygodę z planowaniem, bo przecież jeśli coś nie pójdzie po jej myśli, będzie mogła po prostu wyrwać kartkę. Kiedy zeszyt był w drodze, spędziłam kilka godzin przed ekranem laptopa na pisaniu, rysowaniu i układaniu, a później na wycinaniu. Początkowo chciałam od razu powklejać wszystko do notesu, ale uznałam, że większą przyjemność sprawi jej zrobienie tego samej. Rozpisałam jej jedynie swojego rodzaju wstęp i załączyłam dokładną instrukcję na temat tego, jak ogarnąć to dalej.

Jedna przesyłka może zmienić naprawdę wiele

Pozostało mi wszystko ładnie zapakować i nadać paczkę, a na miejsce odbioru ustawiłam lokalizację najbliższą dla miejsca zamieszkania mojej czytelniczki. Chcąc sprawić jej totalną niespodziankę postawiłam na Paczkę w RUCHu. Uznałam, że to najlepszy sposób na to, aby moja paczka dotarła do niej tanio i szybko. Jak się okazało, miałam aż trzy lokalizacje do wyboru, więc wybrałam tę, która wydała mi się najbardziej atrakcyjna pod kątem lokalizacji (tutaj warto pamiętać, że Paczka w RUCHu może zostać nadana wyłącznie w kiosku RUCHu, natomiast można ją odebrać zarówno w innym kiosku RUCHu, jak i w dowolnym Punkcie Partnerskim – mapa dostępna jest na stronie www.paczkawruchu.pl). Nadanie paczki okazało się całkowicie bezproblemowe – uzupełniłam wszystkie dane w formularzu, wybrałam punkt, w którym paczka ma zostać nadana i ten, w którym miała zostać odebrana i następie przy okazji zakupów w jednej z galerii nadałam swoją paczkę mając pewność, że zostanie ona szybko dostarczona i będzie czekała na odbiór w punkcie przez moją czytelniczkę.


Jestem pewna, że moja przesyłka pomoże jej lepiej się zorganizować i lepiej zapanować nad wszystkim, co ma do zrobienia każdego dnia. Przyznam, że pierwszy raz przygotowywałam dla kogoś takiego rodzaju paczkę i nie spodziewałam się, że może mi to sprawić aż tyle radości.

Wpis powstał przy współpracy z RUCH S.A.

5 komentarzy

  1. Nie korzystałam jeszcze z opcji Paczka w Ruchu, ale myślę, że jest bardzo wygodna, jeśli kiosk rzeczywiście mamy gdzieś w okolicy :) Ostatnio wysyłałam dużo paczek pocztą i niestety przeraziły mnie ich ceny – z chęcią zerknę jak to wygląda u dostawcy, którego polecasz :)

  2. Bardzo fajna opcja, choć niestety nie mam kiosku RUCHu w swojej miejscowosci. Ale ceny na poczcie i u kurierów są faktycznie powalajace.

Leave a Response