URODA

PRZEBARWIENIA SKÓRY – PRZYCZYNY I SPOSOBY

Mama Kubusia6 comments840 views

Przebarwienia skóry dotykają wielu kobiet i choć problem mógłby wydawać się nam błahym, potrafi naprawdę utrudnić życie. Skąd biorą się przebarwienia i w jaki sposób możemy sobie z nimi radzić?


Melanina

To ona jest odpowiedzialna za kolor naszej skóry i wszelkiego rodzaju przebarwienia, jakie nas dotykają. To dzięki niej nasza skóra w naturalny sposób broni się przed promieniowaniem UV, a kiedy mamy z nią problemy – na naszej skórze pojawiają się mniejsze lub większe przebarwienia (przykładowo piegi są efektem nadmiaru melaniny). Z jakiego powodu nasz organizm może produkować zbyt dużo melaniny? Może to być efekt nadmiernego promieniowania UV, problemów z hormonami, miedzią i żelazem czy stanem zapalnym. Kiedy w naszym organizmie jest za mało melaniny, mówimy o hipopigmentacji. Często problemy z przebarwieniami są skutkiem trądziku i różnego rodzaju wysypek na skórze.


Przebarwienia skóry

W jaki sposób przebarwienia skóry mogą wpłynąć na co dzienne życie? To bardzo proste – traci się pewność siebie i nie jest to żaden wymysł. Każda kobieta marzy o idealnej cerze i jednolitym kolorycie skóry. Niestety mam tą wątpliwą przyjemność doświadczać tematu na własnej skórze. Jak dobrze wiecie, sama od kilku miesięcy walczę z trądzikiem różowatym, który jest po prostu bezlitosny. I o ile wszelkiego rodzaju stany zapalne można wyleczyć farmakologicznie – za pomocą antybiotyków, specjalnych kremów i maści, o tyle ten sposób nie pomoże już odwrócić poważniejszych zmian w kolorycie skóry.


Sposoby na przebarwienia

Najlepszym sposobem na pozbycie się przebarwień skóry są zabiegi, jednak przed ich wykonaniem należy bezwzględnie skonsultować się z dobrym dermatologiem, który dobierze nam zabiegi odpowiednie dla naszej skóry. Nie warto robić tego na własną rękę, a już na pewno  nie powinno się wykonywać zabiegów w pierwszym lepszym salonie kosmetycznym na osiedlu – w ten sposób możemy jedynie pogorszyć stan skóry. Najpopularniejszą formą zabiegów mających na celu poprawę kolorytu skóry są lasery i to właśnie je zalecił mi mój dermatolog. Niestety, w tym roku z wielu powodów jeszcze nie zdecyduję się na taki krok, więc czeka mnie to przyszłej jesieni. Jakie są koszta takich zabiegów? Cóż, naprawdę różne i są uzależnione od wielu czynników – od salonu, od miejsca dotkniętego przebarwieniami i ich intensywności. Koszta różnego rodzaju zabiegów można sprawdzi tutaj, w poradniku “Zabiegi na przebarwienia – koszty“.


Czytaj też: “Wózek idealny – czy teraz postawiłabym na ten sam model?“.

6 komentarzy

  1. Moja mama walczy z tym. Narazie bez skutku ale nie probowala zadnych zabiegow kosmetycznych. Moze jej pokaze ten post. Pozdrawiam

  2. U mnie przebarwienia są na szczęście na tyle delikatne, że nie spędzają mi snu z powiek. Wystarczają mi póki co domowe sposoby :)

Leave a Response